reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

No to......R O D Z I M Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!

reklama
Monik75 tutaj także Ci gratuluję!!!
czekamy na Was!!!

to jest nas już dwie :-)
która następna?:cool2:

33, 34, 35 a nawet 36 tc u Was na suwaczkach:szok:
to już niedługo:szok:
 
Monik Zdrowka dla CIEBIE i MAJECZKI a czesem nie mal byc chlopczyk??:confused: GRATULACJE :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
A tak na marginesie - jakie mogą być pierwsze objawy porodu?? Bo skurcze to już wiele z nas ma, ale czy jest jeszcze coś oprócz tego?? Wiem, że odchodzi czop, wody - ale czy to jest zawsze spójne?? Już dwa razy miałam silniejsze skurcze, które po paru godzinach zanikały i teraz już nie wiem czego się trzymać...
 
Hanuś, ja teoretyk jestem więc nie wiem czy dobrze odpowiem :-)
Czop może odejśc nawet kilka dni przed porodem, czyli nie oznacza, że to już.
Jak odejdą wody płodowe do trzeba w ciągu 12 h urodzic by z dzieckiem się nic złego nie stało. Nie trzeba wpadac w panikę (i kto to pisze? :sorry2:), tylko troszkę bardziej pospieszyc się do szpitala.
Jak będziesz miała skurcze regularne, które nie zanikną po zmianie pozycji i odstępy między nimi się będą się skracac a nie wydłużac, to czas szykowac się do szpitala. Coś mi się obiło, że jak będą co 7 min można jechac do szpitala bo powinni przyjąc. Jak będą dłuższe to mogą Cię odesłac na spac spacerek dookoła szpitala.
Te wszystkie symptomy mogą wystąpic razem bądź osobno.
Jak już pisałam, to wiem z teorii i jak jakaś mamusia doświadczona bądź bardziej zaawansowana w wiedzy mnie poprawi będę bardzo happy bo to jest mój stan wiedzy na dzień dzisiejszy ale pewnie jeszcze wiele nie wiem.

Pozdrawiam
Clue
 
Wczoraj wieczorem sprawdzałam z zegarkiem skurcze, były tak zagmatwane, że szkoda gadać. Od 6 min do 12... I to różnie, nie to że najpierw co 12 potem coraz mniej, ale raz co 6, potem co 10, potem znów 8 itd... Dziwne, ale potem w nocy przeszło. Jutro do gina to zobaczę.
 
Jejku az mi cisnienie podskoczylo jak zobaczylam ten watek :-D...myslalam ze ktos sie rozdwaja....:szok:

CLUE, HANUS - bo to tak jest.....ze znamy glownie teorie, a u kazdego moze sie zaczac inaczej......nawet u jednej osoby moga porody zaczynac sie inaczej....
Ja poprzednio tej teorii naczytalam sie duzo......jak sie zaczelo tez nie do konca bylam pewna czy to juz......pozostalo z zegarkiem w reku liczyc skurcze i tyle.....


Troche mozna poczytac o symptomach np tutaj
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/po-czym-poznac_-ze-to-juz_,1914_10555.htm

I jeszcze taka fajna stronka , ktora znalazlam w poprzedniej ciazy
http://isr.atspace.com/r2/p1/p1.htm
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja powiem tylko tyle -spokojnie bez paniki , jak bedziesz rodzic bedziesz wiedziala te skurcze co sa teraz to pikujs skurcze porodowe sa od kregoslupa przez pepek z gory na dol narastaja utrzymuja sie i odpuszczaja to te pierwsze... pozniej sie to troszke zmienia ale jak skurcze beda trwaly ok 1min i beda tak jak dziewczyny pisza co 5-7min i utrzymuja sie ok 40min to powinnas pojechac do szpitala jesli to jeszce nie porod to zbadaja szyjke.... czy rozwarcie idzie ale pelen luzik wiekszosc z nas bez blednie wie kiedy w sumie ja mialam pierwszy porod troche wywolywany wiec lipa nie wiem jak to idzie naturalnie ale tak jak pisze Anetka kazdy jest inny :sorry2: milego oczekiwania
 
Do góry