reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko jakie polecacie??

Witam,

Polecam nosidełko ergonomiczne Bondolino, używam go od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Jest naprawdę super, zaakochałam się w nim jak zobaczyłam jak inna mama niesie w nim dziecko nareszcie dziecko nie wyglądało jakby wisiało w nosidle tylko wygodnie sobie siedziało. Polecam przeczytać opis na przykład tutaj Nosidło ergonomiczne BONDOLINO marine (941785060) - Aukcje internetowe Allegro

ja też mam bondolino, rewelacyjne nosidełko, a przede wszystkim bezpieczne dla dziecka, mała ma rok a my go cały czas uzywamy
 
reklama
Radziłabym poszukac w sklepach internetowych,może gdzies znajdziesz nosidełko tej firmy. A nie może byc inna?
 
Witam,
Interesują mnie opinie na temat nosidełka Infantino Triple Comfort Rider i Cybex 2go. Potrzebuję pilnie zakupić nosidełko i niestety nie mam możliwości obejrzenia i przetestowania go w realu. Po krótkim internetowym przeglądzie zainteresowały mnie właśnie te 2 typy nosidełek. Czy ktoś może miał któreś z tych nosidełek i może się wypowiedzieć :-) Byłabym bardzo wdzięczna za opinie:tak: A może możecie polecić coś innego?:confused: Dodam,że synek ma niecałe 6 mies i wazy około 9 kg,więc interesuje mnie nosidełko powiedzmy "przyszłościowe",czyli takie co najmniej do 13 kg:sorry2:
 
A że tak zapytam: skąd opinia,że Cybex to typowe "wisiadło" ?? Bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli używając takiego określenia.
 
A że tak zapytam: skąd opinia,że Cybex to typowe "wisiadło" ?? Bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli używając takiego określenia.
Przede wszystkim widać na zdjęciach ze dziecko w nim wisi a poza tym dziecko w nim nie jest w naturalnej pozycji żaby to raz, wisi na kroczu to dwa, jest to nosidło sztywne narzuca dziecku wyprostowaną pozycję, to trzy. Proste plecy przy sztywnym nosidle i zwisające nogi spowodują, że cięzar ciałka dziecka przeniesię się na krocze.
Nosidła ergonomicznę różnią się od typowych wisiadeł tym, że są miękkie dostosowują się do naturaknej krzywizny plecków dziecka, dziecko nie wisi na kroczu bo ma szerokie siedzisko co ułatwia dziecku zachowac fizjologiczną pozycję żaby, zapobiega w ten sposób zwisaniu nóżek podczas noszenia z przodu lub z tyłu.
Najzdrowsze do noszenia dzieci są nosidła ergonomiczne, jest kilka na rynku: manduca, bondolino, ono, ergo baby, beco najtańsze jest ono i całkiem fajne wg mnie godne polecenia
A tu przykładowo:
tak wygląda dziecko noszone w bondolino - nosidle ergonomicznym
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-634--Hoppediz-Bondolino.html nózki w pozycji żaby, nie zwisają, plecki są otulone nosidło dopasowuję się do plecków dziecka
a tak w nosidle wisiadle typu cybex
http://www.90n.pl/sklep/product/p/1203/b.php?s=1# od razu widać ze dziecko w nim wisi, nogi zwisają, jest sztywne nie dopasowuje się do dziecka tylko dziecko musi się dopasować do nosidła
Mam nadzieję, że dosyc dobrze wytłumaczyłam dlaczego warto kupić ergonimika, pewnie jak dziecko bedzie od czasu do czasu noszone w wisiadle to nic mu nie będzie, nie popadajmy w skrajności, ale ergonomik jest zdrowszy dla dziecka i tyle
Acha baby bjorn za kupę szmalu też jest wisiadłem, ale ma świetny marketing
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Bardzo fajne jest nosidełko Infantino Front 2 Back - bardzo podobne do Triple Comfort Rider, ale tańsze - zwłaszcza na allegro - już za 114.99 zł można znaleźć. Bardzo wygodne!:)
Wygodne są też chusty - i nie są groźne. Rozważni rodzice, zawsze interesują się swoim dzieckiem. Czytałam też kilka mitów, że są one przyczyną śmierci dzieci (???) - skrajne amerykańskie przypadki zapewne. wlele znajomych miało chusty i super - bardzo zadowolone. także wybór jest duży i wiem, że nie łatwy:) popatrz sobie jeszcze na aukcyjnych serwisach, tam jest duuuużo od wyboru. są nawet chusty, które można wpinać w fotelik samochodowy!!! bardzo fajne udogodnienie. mam wrażenie, że nie ułatwiłam Ci wyboru...
 
reklama
akurat przyczyną śmierci były nosidełka firmy infantino, wiec polecanie tej marki akurat nei jest dobrym rozwiązaniem ..
Jezeli nosidełko to ergonomiczne - Ononatural, Bondolino czy manduca.
 
Do góry