reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko jakie polecacie??

czesc,
ja mam nosidelko infantino easy rider, i zadowolona bylam poki mayka byla mala, potem mnie wkurzalo bo te gorne ograniczenia wrzynaly sie dziecku w ramiona albo jak chcialam je dac pod paszki to tez bylo zle, wiec dla duzego dziecka sie nie nadaje. powinno to miec dwa zapiecia na te gorne ograniczenia, wyzej dla malenstwa i nizej jak dziecko juz wieksze tak zeby szlo pod paszki,
osobiscie przy drugim dziecku chcialabym sie nauczyc wiazania chusty tej prawdziwej bo w tych gotowych, szytych pseudo chustach zdarzaly sie przypadki smiertelne, niestety..
 
reklama
hej :-)

ja miałam nosidło cybex i go - było OK - znosiłam w nim dziecko z 4. piętra na parter w pozycji leżącej..wydawało mi się że nosidło szybciej się zakłada niż chustę...

niestety moje dziecko nie tolerowało pozycji poziomej :-( w wózku też nie dało się jej wozić i... kupiłam chustę wiązaną...

i wiecie co??? dużo szybciej motam sie w chustę niz zapinałam wszelkie rzepy, zaczepy, zatrzaski itp. no i jeszcze jedna sprawa...jak sie juz z nosidłem stargałam na dół i pojechałyśmy na spacerek to miałam zgryz co z tym nosidłem zrobić... no i woziłam się z nim (musiałam brać specjalnie torbę) a teraz chusta robi za kocyk a jak trzeba to minuta - dwie i jesteśmy zamotane :-)
 
Polecam Bondolino firmy Hoppediz, i wcale nie dlatego, że je sprzedaję:) ale dlatego, że po prostu jest the best, za nim zaczęłam je sprzedawać to się w nim zakochałam:)
Bondolino jest nosidłem ergonomicznym i nie ma nic wspólnego z pozostałymi wisiadłami:) Jakby ktoś chciał nabyć to zapraszam do kontaktu karolina@tublu.pl
 
dołączam się do zachwytów nad bondolino, moja mała ma 15 m-cy i do tej pory uzywamy, chociaz juz coraz rzadziej, ale na wakacjach na pewno bedzie niezbędne. Bondolino jest wygodne, łatwe w obsłudze, a przede wszystkim zdrowe dla dziecka.
 
dokładnie u nas bylo tak samo, z tym, że mamy model front 2 back. niby jest przeznaczony dla dzieci do 14,5 kg, ale co z tego jak już przy 9ciu ledwo dziecko się w nim mieści, "dusi" się, bo takie ciasne jest i tak jak napisała aggi, te górne ograniczenia-zapięcia są beznadziejne! gdyby przynajmniej sie regulowało ich długość to moze cos by z tego było..
 
Ja też polecam gorąco nosidełko Tuli, jest bardzo wygodne dla dziecka i zdrowe dla bioderek i stawów. Całe wakacje chodziliśmy cały czas z tym nosidełkiem. A mnie osobiście niesamowicie się podobają ich kolory. Ja kupiłam ten wzór
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W lepszych sklepach typu entliczek można w zasadzie kupić większość dostępnych nosidełek, więc myślę, że należałoby szukać tam, jeżeli ktoś chciałby kupić coś dobrego, to tylko w takich miejscach, bo maja tam to co najlepsze, a zarazem niższe ceny.
 
Ja nie polecam nosidła BB bo to typowe wisiadło nie dopasowuje się do pozycji jaką przyjmuje dziecko pionizowane (czyli do naturalnego wygięcia pleców) tylko poprzez swoją sztywność narzuca ułożenie ciałka dziecka, nie podpiera naturalnie ułożonych plecków na całej ich długości tak jak chusta czy nosidło ergonomiczne odciążając stawy biodrowe tylko powoduje że dziecko cały ciężar swojego ciała opiera na własnych jeszcze niewystarczająco wykształconych bioderkach. Kolejnym minusem tego nosidła (jak i innych usztywnianych nosideł) jest wąski pasek między nóżkami dziecka: nóżki dziecku zwisają pionowo w dół i przy marszu dorosły odgina nóżki dziecka do tyłu. Dodatkowo dziecko zwisa kroczem na tym pasku
Są świetne i zdrowe nosidła ergonomiczne typu bondolino, manduca, ergo baby, ono obejrzyj je sobie, cenowo wychodzi mniej wiecej tyle samo ale to są nosidło duzo zdrowsze dla dziecka
 
reklama
Polecam nosidło Manduca. Przetestowałam je w tym roku w Szklarskiej Porębie. Fajne nosidło ergonomiczne z bawełny - dobrze nosi i jest wygodne dla dziecka i rodzica.

Baby Bjorn nie polecam z powodów identycznych jak już napisała Ivaz. Szkoda kasy - choć uszyte z fajnego materiału
 
Do góry