reklama

obrzęki w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez sylwia G, 5 Czerwiec 2008.

1. sylwia G

sylwia G Początkująca w BB

Proszę o pomoc: jestem w 9tym miesiącu, mam problem z opuchniętymi stopami. Mój lekarz przepisał mi tabletki na zbicie ciśnienia ponieważ uznał, że to może byc przyczyną opuchnięcia. Proszę o jakieś domowe sposoby na radzenie sobie z tym problemem. z góry dzięki. Sylwia G.

2. Flexy

Flexy Czerwcowa mama 2008

Sylwia to chyba już taki urok tych ostatnich dni ciąży... ja mam termin za 2 dni a nogi jak u słonicy...:crazy: niektóre kobiety tak reagują na ciepło, zatrzymywanie się wody w organiźmie. Ja dostałam tabletki na odwodnienie (furosemid) ale szczerze mówiąc efekt jest znikomy, rada chyba tylko jedna, jak najwięcej leżeć z nogami uniesionymi do góry, możesz sobie pomoczyć nogi w misce z zimną wodą i stosować żele chłodzące do stóp, unikać długiego stania. Ja dodatkowo wmuszam w siebie sok pomidorowy bo oczyszcza podobno z toksyn, no i nie pozostaje nic tylko czekać na poród i opuchlizna zejdzie... ;-)

3. reklama
  4. aneta456

aneta456 kocham i jestem kochana

sylwia-Musisz czekać do porodu to chyba jedyne wyjście.Ja urodziłam w sierpniu zeszłego roku a przez ostatnie 1,5 miesiąca miałam taką opuchliznę że mój mąż stwierdził że mam stopy jak Shrek.Starałam się jak najwięcej leżeć z nogami do góry ale to niewiele pomagało.

5. Donatella

Donatella mama Kacperka

U mnie też pod koniec ciąży nogi wyglądały jak słoniowe:szok::szok::szok:.Ja przeleżałam całą ciążę i też miałam kłopoty z ciśnieniem,brałam leki na odwodnienie ale to niewiele pomogło.Jeszcze po cesarce miałam długo opuchnięte nogi -jakieś dwa tygodnie.Niestety taki urok ciężarnych kobitek:tak::tak::tak:.Sylwia-głowa do góry i nóżki też;-);-);-) a będzie dobrze:-):-):-)

6. grzechotka

grzechotka Grudniowa mamusia Kubusia

no niestety nie ma na to zbytnio rady możesz trzymać nogi trochę wyżej leżąc podkładaj poduszke lub dwie to trochę odciąży nogi ale opuchlizna zejdzie dopiero w kilka dni po porodzie:baffled: ja miałam tak opuchnięte nogi że jeszcze przez tydzień po porodzie n ie widziałam swoich kostek
    może jeszcze jakieś okłady zimne pomogą

7. sylwia G

Dziewkuje Wszystkim Za Dobre Rady I Z Całą Pewnoscia Bede Z Nich Korzystac:-d Jako Przeszła Mama Mam Wiele Obaw Przed Porodem. Boje Sie Ze Nie Bede Umiała Rozpoznac "tych Boli" :-( Jak One Wygladaja? Moj Lekarz Mowi Ze Z Kazdym Bolem Ktory Mnie Zaniepokoi Moge Do Niego Zadzwonic Lub Udac Sie Do Szpitala Ale Ja Nie Chce Wyjsc Na Panikare Ktora Z Byle Bolem Leci Do Szpitala.prosze Pomozcie Jak Wygladaja Wlasnie "te Bole"

8. grzechotka

grzechotka Grudniowa mamusia Kubusia

o kurcze napewno będziesz wiedziała jak już skurcze przyjdą to nie da się ich z niczym innym pomylić boli w krzyżu i sparwdzaj inne ojawy może odejść czop śluzowy więc w toalecie zawsze patrz na to co zrobiłaś:-D moga odejść wody ale niekoniecznie tak nagle jak na filmach mogą się sączyć powoli napewno obniży sie brzuch dosyć znacząco
    trzymaj się cieplutko i niue panikuj wszystk będzie dobrze to tylko na początku tak strasznie wygląda potem to już sama radość:-)

9. kantadeska

kantadeska Fanka BB :)

Zgadzam sie z grzechotką:) Tego bólu nie da się nie rozpoznać... A co do nóg... to ja jestem w siódmym miesiącu i już moje nogi zaczynają puchnąć... A jeszcze prawie trzy miesiące - i to te najcieplejsze. Nigdy nie przepadałam za upałami, ale teraz to podwójnie. Ja w poprzedniej ciąży też dostałam od lekarki furosemid i jakoś przetrwałam. A teraz jeszcze staram się je wyżej trzymać i tyle... Mi do tego strasznie dokuczają skurcze łydek. W nocy budzę się i tak się kręcę, że mąż też się budzi i masuje mi nogi. Czasem pozwala mi to zasnąć, a czasem... lepiej nie mówić:) Uroki ciąży:)

10. reklama
  11. sylwia G

Ciesze Sie Ze Ktos Wpadl Na Pomysl Zalozenia Tego Forum I Dzieki Ze Moge Liczyc Na Wasze Wsparcie I Rade Bo Jestem Potwornie Przestraszona I W Ciazy Zrobilam Sie Potworna Panikara Moj Maz Twierdzi Ze Mnie Nie Poznaje Ale Rozumie Ze To Te Hormony. Jeszcze Raz Wielkie Dzieki I Tzrymajcie Sie!!!

A Tobie Doga Kantadesko Zycze Chlodnego Lata Albo Sprawnego Wiatraka.

12. Carri

Carri Fanka BB :)

Hej Zawsze myslałam ze nogi spuchniete w ciazy to normalne , jednak trudno uznac za normalne fakt ze mam TYLKO jedna noge spuchnieta - miałyscie taki problem? Ja tak mam od dwóch dni i raczej jutro pojde do lekarza z tym bo sie zaczynam martwic Dodam ze jstem w 24 tygodniu ciazy

Poleć forum