reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzankowe pierdoły....

no i się dowiedziałam, że fruktozę to powinnam odpuścić wogóle.... i dżemy (te bezcukrowe)
no ale ludzie!!!! nie wpadajmy w histerię!!!!!!!!!! :-)
 
reklama
REGULAMIN


do programu moga przystapic osoby z nadwaga lub dazace do obnizenia wagi mieszczacej sie w normie
dolna granica normy to BMI 18,5 tu mozna je policzyc

1,25 -> program specjalny: menu bez dżemu, owoców (ewentualnie grejpfrut przed śniadaniem oraz woda z sokiem z cytryny), fruktozy, słodzików syntetycznych i bez kawy kofeinowej

śniadanie - płatki (100g) z jogo/mlekiem/jogobellą lub chleb MM ( max 100g) z dodatkami bez tluszczu (twaróg, tuńczyk, pasta ze strączków, etc.) - , granulat sojowy, warzywa mile widziane.

obiady - bez znaczenia, ważne żeby byly warzywa i bialko. Jeśli ser, to jako danie główne (max 100 - 120g), nie deser czy dodatek.

kolacje - chude ryby/drób z warzywami lub soczewica z warzywami, kasza jeczmienna/makaron/ryż (max. 100 gr suchego produktu) z warzywami; ewentualnie kawalek tlustej ryby również z warzywami.

- posiłki jedzone są do 19-20; właściwe przerwy między nimi zachowane;
- conajmniej 1 posilek tluszczowy i węglowodanowy dziennie,
- 3-4 posilki dziennie
- kawa bezkofeinowa z mlekiem tylko do węgli (nie pomiędzy posiłkami).

Uwaga => muffiny, racuchy, nalesniki normalne i amerykanskie, pizzetki ale tylko na sniadanie i tylko z duza iloscia warzyw

Nie nadużywamy majonezu, bardzo tlustych mięs. Smażenie dopuszczalne we wszystkich posilkach poza kolacją. Bez deserów.

1,00 -> 100% MM: 1 owoc rano, przerwa przed śniadaniem zachowana, ewentualnie jako dodatek do sniadania owoce niefermentujące o IG do 25; dalej: 2 posiłki WW, 1 TŁ lub odwrotnie; bez deserów tłuszczowych, bez ciasta MM, bez czekolady, bez tłustych kolacji; bez posiłków po 20, dopuszczalna lampka wina i kawa kofeinowa do sniadania. Kawa bezkofeinowa (czarna) pomiędzy posiłkami z zachowaniem odstępow, ale bez mleka, ew. 1 kawa kofeinowa z mlekiem, tylko do śniadania.

tluste kolacje to wszedzie kolacje w ktorych jest tluszcz nasycony (tluste miesa w tym ciemne z kurczaka, jaja, sery itp.) Ryby mogą być.

0,75 -> posiłki jak w 1 pkt. + wiecej niż 1 owoc rano deser, sery, czekolada do 4 kostek, tłusta kolacja ok. 19, ostatni posiłek (WW albo chudy TŁ. ) do 21; pół butelki wina.

0,5 -> Owoc nie na czczo lub po poludniu, fistaszki lub inee orzechy M&M (ale do posiłku i zagryzione warzywami); danie odbiegające lekko od MM (zupa gotowana z marchewka, ale zjedzona bez, zdrapana panierka z kotleta, surówka w lokalu z nie-wiadomo-czym)
- 1 odstępstwo tego typu w ciągu dnia; za duże przerwy w ciągu dnia (więcej niz 5 godz.);

0,25 -> za małe przerwy miedzy posiłkami lub 1 danie niezgodne z metodą lub 2 drobne wykroczenia wymienione wyżej;

0 -> 2-3 drobne wykroczenia w ciągu dnia; brak podanego menu w danym dniu; wielkie obżarstwo

źródło: Forum Zuzla :: Regulamin wzorowej MMki
 
a że owoce to najlepiej rano przed śniadaniem, to jem właśnie jabłka z cynamonem, zagrzane w mikrofalówce. pychota!!!!!!!!!! no i tylko takie jabłka mogę jeść, od świeżych mam alergię
 
jabłak z cynamonem .. pychotka
jutro kupuije jabłka i zrobie pojutrze rano

ja dzisiaj po powrocie z morza ok 18 zjadłam sałatkę grecką i kawałeczek pizzy :sorry2:
teraz tylko wodę piję

ide patrzec na allegro za ksiażkami bo w ksiegarni ok 30zł kosztują i nie ma wszystkich
 
jabłak z cynamonem .. pychotka
jutro kupuije jabłka i zrobie pojutrze rano

ja dzisiaj po powrocie z morza ok 18 zjadłam sałatkę grecką i kawałeczek pizzy :sorry2:
teraz tylko wodę piję

ide patrzec na allegro za ksiażkami bo w ksiegarni ok 30zł kosztują i nie ma wszystkich

ja za trzy dałam ok 98 zł
niepotrzebnie kupiłam trzy, tak myślę. wystarczyły by dwie (dla kobiet i nad wisłą)
 
Zuchu
według tego co wyczytałam indeks glikemiczny muesli jest 85, a żeby schudnąć powinno się jeść produkty z ig poniżej 50. A może zrób sobie sama muesli??? jedz je z jogurtem naturalnym bez cukru i z suszonymi sliwkami i suszonymi morelami pokrojonymi drobno. naprawdę pyszne, słodziutkie :-)
 
ja dziś rano się ważyłam i mam mniej o 3,4 kg niż 2 tyg. temu:tak::-):-D:-D:-D
najadam się, nie głoduję.

wczoraj na obiad jadłam makaron pełnoziarnisty z jogurtem przoskwiniowym light jogobella i serem białym
na kolację upiekłam sobie cukinię z farszem z pieczarek, sera żółtego, wędliny (odrobina), jajo surowe, przyprawy. PYCHOTA!!!!!!!!!!!!

a dziś na śniadanie kromka chleba mestermacher z pasztetem sojowo-pomidorowym i dwie kromki wasa sport też z tym pasztetem. do tego pomidor z przyprawami. mniaaaaaaaaam

a i piję kawę Anatol, ma dużo błonnika.
Tak ostatnio reklamują kawę Ricore, a to jest to samo (też z cykorii) i dużo tańsze.
mnie smakuje :-)
 
o widzisz musze kupić tez ta kawę
a na razie INKA :)

ja tez schudłam ok 3kg :)
ale troche oszukuję... bo wczoraj
rano zjadłam:o dwie kromeczki cheba z maki 2000 z chudym twarogiem i warzywami

ok 11 truskawki z jogurtem nat. 1.5% i kawę z mlekiem bo kolezanka wpadła z truskawkami zamiast ciastek a to juz postęp :)

i jak wyszłam z domu to jadłam dopiero ok 20 kebeb w bułce

to przez to ze dostaąłm sie na szkolenie z " Pozyskiwania dotacji z UE dla firm" i zajęcia są codziennie od 14/16 do 19 a w piatki 8-13
i to trwa aż do 14 sierpnia !!! troche jestem w szoku, bo zawiadomili mnie w dzien pierwszych zajęc wczoraj. Ale skoro płaci EFS to skoerzystam. moze bede mogła coś dorabiać na boku.

bede musiała jesc przed wyjściem jakis obiedek MM a po powrocie lekką kolację.
na szkoleniu dają kawe ale kofeinowa to moze jedna wypije a tak to tylko wodę

Gratuluje Elwisku konsekwencji.. a spadające kilogramy to wielka motywacja. tak trzymaj.. ja sie postaram dotrzymac Ci kroku :)
 
reklama
Do góry