reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie - krok po kroku.

@DropKick a nie masz możliwości wyjechać do kogoś na parę dni? Do mamy, kuzynki, ciotki, przyjaciółki? Zobaczysz, jak w innym miejscu zachowa się Twój synek i sama odetchniesz. Choć pewnie boisz się, że będzie jeszcze gorzej, ale kto wie, może własnego syna nie poznasz? 😊

Co do odpieluchowania, mój ma 16 miesięcy prawie i nawet o tym nie myślę jeszcze. Wiem, kiedy dziecko daje sygnały, że jest gotowe, ale u mojego tego nie ma jeszcze. Nocnika też nie posiadamy i nie wiem czy jakiś mini znajdę. Mój syn ma taką drobniutką dupkę, że w każdy normalny by wpadł 🙈
Właśnie jak jeździmy do moich rodziców (co prawda bardzo rzadko, i tylko na jedną góra dwie noce) to wydaje mi się grzeczniejszy. Ale widzę że on po prostu ma taki charakter, to mały furiat. Boję się tylko żeby z czasem nie przerodziło się to w jakieś zaburzenia. Od początku był wyjątkowy.
 
reklama
Nie no takie podstawowe potrzeby to wiem kiedy, przecież jestem jego mamą :)
Ja się bardzo cieszyłam, jak zaczęli sygnalizować głód. Córka to już w ogóle szybko, bo jej drugie słowo to było "am am" 😅 czasami bym się nie spodziewała, że godzinę po solidnym posiłku ma ochotę na kolejny.
Ty jesteś z dzieckiem 24/7?
 
To akurat prawda, ale nie mam innej możliwości
wiem, ze temat stary, ale czy udało Ci się skutecznie odpieluchowac dziecko?

U mnie córka kończy właśnie dwa latka. Nocnik był od jakiegoś czasu w polu widzenia, były okresy ze chciała usiąść, potem nie i tak roznie. A pewnego ranka pokazał, ze siada i w sumie od 3 dni nakładam pieluszkę tylko na spacer, drzemke i do spania. Od 2 dni jest wszystko super, sama wola na nocnik. Kupę robi juz od ponad tygodnia. Tylko dziś mieliśmy jedna wpadkę z sikaniem, i wczoraj tez jedna.

Moze z doswidczenia powiesz jak to jest z tymi wpadkami? Kiedy sie skończą? 😀 i czy jeśli pieluszka po drzemce czy po nocy nadal mokra to mam rozumieć, ze tu jeszcze nie jest gotowa na całkowite zdjęcie pieluszki?

Z góry dziękuje jeśli uda Ci sie odezwać:)
 
reklama
reklama
Do góry