reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odzwyczajanie od pieluchy

netefe jak chcesz zaoszczędzić to musisz się lepiej rozejrzeć...we Wrocławiu można kupić pieluchy Huggies za 36zł...rozmiar 4+ ma 68 pieluch...mniejsze rozmiary mają więcej...

Nie męcz swojego dzieciątka,bo to nie ma sensu...nie zmusisz dziecka do wołania o nocnik,kiedy jest w wieku, w którym nie rozumie swoich potrzeb. To tak jakbyś miesięczne dziecko chciała uczyć chodzić...
Strasznie żal mi się zrobiło Twojej małej jak przeczytałam,że robi pod siebie,bo chcesz ją w tym wieku uczyć wołania o siusiu czy kupkę..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Netefe ciężko się nie zgodzić z Twoja mamą!! Poczekaj do wiosny-lata. Twoja córeczka jest STANOWCZO ZA MAŁA!! na sadzanie jej na nocniku a to że jesteś uparta to dobrze ale nie w tym momencie.
Jeżeli chodzi o forse na pieluchy można w rossmanie kupić paczkę za 20zł lub uzywać wielorazowych.
Twoje starania moga mieć odwrotny skutek. Pomyśl o dziecku
 
Takhisis i poziomki, dalej drążę ten temat, bo wiem, że jest też coś takiego jak wychowanie bezpieluchowe. W swoim poprzednim poście zamieściłam dwa linki.
bezpieluch.pl - Po�egnanie z pieluszkami - NHN - co to takiego?
Dlaczego wychowanie bezpieluchowe- uwaga długie :)
Można też poszukać w google wpisując frazę bezpieluszkowe wychowanie bądź naturalna higiena niemowląt.

netefe
Nie męcz swojego dzieciątka,bo to nie ma sensu...nie zmusisz dziecka do wołania o nocnik,kiedy jest w wieku, w którym nie rozumie swoich potrzeb. To tak jakbyś miesięczne dziecko chciała uczyć chodzić...
Strasznie żal mi się zrobiło Twojej małej jak przeczytałam,że robi pod siebie,bo chcesz ją w tym wieku uczyć wołania o siusiu czy kupkę..

To nie jest tak, że ja jej nie kocham, czy zrobię wszystko, żeby tylko mi było dobrze...Chcę wyjść poza schemat, że niemowlę musi mieć pieluchę i nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych.
Poczytajcie proszę trochę na ten temat i się wypowiedzcie. Chciałabym poznać Wasze zdanie.
Kiedy urodziłam Julcię, patrząc na jej czerwoną pupkę, pomyślałam "ile ja bym dała, żeby zdjąć jej tą pieluchę, bo ona, jej delikatna skórka nie jest stworzona do pieluchy".
wierzę w to, że można już noworodka wysadzać w nocniku, bądź w jakiejś miseczce. Bo skoro inne mamy tak robiły (czytałam artykuł o kobiecie, która nauczyła swoje miesięczne dziecko korzystać z toalety; nawet natknęłam się na dwie mamy z babyboom, które w podobnym wieku nauczyły tego swoje maleństwa), to znaczy, że to działa.
 
netefe...ja przeczytałam w części ten artykuł i uważam to za bzdurę...a w necie to ja mogę napisać, że nauczyłam kota mówić, a noworodka mówić pełnymi zdaniami...taki jest mój komentarz do kobiety, która napisała,że miesięczne dziecko nauczyła korzystać z toalety...
Pytasz na forum o zdanie...wszystkie dziewczyny piszą,że jest za wcześnie,że może to odnieść odwrotny skutek. Zadałaś pytanie czy mama ma racje? Dziewczyny odpowiadają,że tak...więc chyba uzyskałaś odpowiedź na swoje pytania.
 
oj ja się zgadzam z Takhisis o wychowywaniu bezpieluchowym czytałam już dawno i też uważam, że wypowiedzi matek są sponsorowane przez wydawcę książki :) Moje dziecko wydaje mi się zdecydowanie za głupie na taką metodę ale może tylko Maks jest tak mało pojętny.
Ciekawe, czy ten miesięczniak spuszcza po sobie wodę, pewnie tak cierpliwość i wytrwałość nie wystarczy aby nauczyć kota szczekać.
A Twojej posikanej córce może być po prostu za zimno. W lecie, gdy chodzi w samych majtkach jest znacznie prościej a tu za każdym razem trzeba przebierać majtki, rajstopy, spodnie. Odpieluchowanie wymaga przynajmniej 10 par majtek Ty potrzebujesz do tego 10 rajstop i spodni. Dużo
No ale jak masz ochotę siedzieć i odczytywać jej grymasy to droga wolna. Może Ci się uda....
 
Także zgadzam się z dziewczynami 8 miesięczne dziecko a nocnik to jakaś sprzeczność:-D
oczywiście też słyszałam o mamach które jak twierdzą nauczyły wysadzać swoje maluchy w podobnym wieku ale to stanowczo za wcześnie!
Na internecie naprawdę można wyczytać wiele bzdur.Oczywiście może niektóre dzieci są takie genialne że szybko łapią że mają potrzebę zrobić siusiu ale przeciętne dziecko potrzebuje na to o wiele więcej czasu wydaje mi się że 1.5-2 lata to idealna pora na odpieluchowanie i nikt nie powiedział że dziecko nawet w takim wieku zaraz bedzie wołało ;mamo siusiu:-)to może trwać naprawdę długo zależy od dziecka.a co do pieluch jeśli chodzi o kasę bo kogoś nie stać np.na pampersa to naprawde na rynku są tańsze wersje:-)wystarczy poszukać.
 
Cos mi sie wydaje netefe, ze glownie chcesz wyjsc poza schemat. Nie wspominasz nic o tym. ze obserwujesz dziecko, zeby poznac w jaki sposob sygnalizuje swoje potrzeby fizjologiczne. Byla mowa o oszczednosciach, o zrobieniu inaczej niz radzi mama, o wspomnianym schemacie i wychowaniu bezpieluchowym.




 
Ostatnia edycja:
reklama
Cos mi sie wydaje netefe, ze glownie chcesz wyjsc poza schemat. Nie wspominasz nic o tym. ze obserwujesz dziecko, zeby poznac w jaki sposob sygnalizuje swoje potrzeby fizjologiczne. Byla mowa o oszczednosciach, o zrobieniu inaczej niz radzi mama, o wspomnianym schemacie i wychowaniu bezpieluchowym.






Wyjść poza schemat, owszem, pragnę tego. Ale nie za wszelką cenę i mimo wszystko. Jeśli wychodzić poza schemat, to z sensem. Z jakimś konkretnym mocnym powodem.
A idea całego bezpieluszkowego wychowania (bądź jak kto woli NHN), to nauczyć się lepiej komunikować ze swoim maleństwem. Czasem jest mi bardzo ciężko z komunikacją, ale się nie poddaję. Wsłu****ę się w nią i myślę, że daje to rezultaty.
 
Do góry