reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ojciec nn

reklama
tak jak Fiksek pisze , to zalezy od tego co powiesz dziecku . widzisz powiem Ci moi chlopcy wiedza kim jest ich ojciec , starszy widzi i rozumie i ze wzgledu ze czesto mu dzieci dokuczaly ze tata alkoholik i wyglada i robi to co robi to wstydzil sie dosc spory czas .
 
forever powiem ci jak jest u nas w bieszczadzkim zadupiu. tutaj wszyscy wszystko wiedza a jak niewiedza to sobie dopowiedza.
u mnie martyna narazie jeszcze ma ojca nn w papierach. ale ojcostwo bylo ustalane sadownie bo ojciec dziecka jej sie wypieral.
wracajac do tematu u mnie w miescinie chodza plotki o mnie. np takie ze niie wiem z kim mam dziecko nawet i dlatego ojciec mojego dziecka jest nn. i ze pewnie sie puscilam gdzies tam.
ja te plotki wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim.
jednak uwazam ze gdybym nie ustalila tego ojcostwa to martyna moglaby uslyszec rozne przykrosci. wiem ze sa rozne sytuacje i rozne powody dla ktorych podejmuje sie decyzje o tym ze ojciec bedzie nn.

ty jak widze jestes z wawy to moze w wielkim miescie jest inaczej.

margolcia
to nie taka prosta sprawa z nazwiskiem. bo jak ojciec dziecka sie uprze by dziecko nosilo jego nazwisko i ty sie uprzesz by nosilo twoje to sedzia czy kierownik usc ta dziecku podwojne.

i trzeba tez pamietac o tym ze ojciec dziecka rowniez moze wniesc do sadu sprawe o ustalenie ojcostwa.
 
margolcia[/B] to nie taka prosta sprawa z nazwiskiem. bo jak ojciec dziecka sie uprze by dziecko nosilo jego nazwisko i ty sie uprzesz by nosilo twoje to sedzia czy kierownik usc ta dziecku podwojne.
najwyzej bedzie nosilo dwa nazwiska jak sie uprze , narazie sie zgadza .... ale wiesz jak to jest wszystko sie moze zdarzyc .... na ustalanie ojcostwa tez moze przyjdzie mi sie doczekac :-(
 
Fikusek, Margolcia - a co Waszym zdaniem powinnam powiedzieć ? Ten nn to niby normalny facet - choć na jednym piwie to czasem poprzestać nie umie :-( - tyle tylko, że jaj nie ma.:no:
Anowi - dobrze robisz, ludzie muszą gadać i się interesować cudzymi sprawami bo nie mogą inaczej. Ojciec dziecka sprawy o ustalenie ojcostwa raczej nie wniesie, gdyż się panicznie boi, że go z torbami puszczę, bo wtedy to ja nie odpuszczę i pójdę o wszystko co się da a rachunki wszelakie zbieram.;-) Taki pogląd ojca to jedna z przyczyn decyzji o nn - dla mnie to przehandlowanie własnego dziecka, nie dać nic, najlepiej jakby żyło powietrzem, a w ostateczności tym co ja zarobię.:szok:
Ja tam wcale nie zamierzam udawać, że nie wiem kto jest ojcem ( i podejrzewam, że ten nie będzie się wypierał ), ale w papierach przez całokształt sytuacji nie chcę go mieć.:no:
 
Fikusek, Margolcia - a co Waszym zdaniem powinnam powiedzieć ? Ten nn to niby normalny facet - choć na jednym piwie to czasem poprzestać nie umie :-( - tyle tylko, że jaj nie ma.:no:
Anowi - dobrze robisz, ludzie muszą gadać i się interesować cudzymi sprawami bo nie mogą inaczej. Ojciec dziecka sprawy o ustalenie ojcostwa raczej nie wniesie, gdyż się panicznie boi, że go z torbami puszczę, bo wtedy to ja nie odpuszczę i pójdę o wszystko co się da a rachunki wszelakie zbieram.;-) Taki pogląd ojca to jedna z przyczyn decyzji o nn - dla mnie to przehandlowanie własnego dziecka, nie dać nic, najlepiej jakby żyło powietrzem, a w ostateczności tym co ja zarobię.:szok:
Ja tam wcale nie zamierzam udawać, że nie wiem kto jest ojcem ( i podejrzewam, że ten nie będzie się wypierał ), ale w papierach przez całokształt sytuacji nie chcę go mieć.:no:
dziecku powinnas powiedziec prawde,nie wiem jaki jest ojciec ale nie klam powiedz prawde :) ja Alanowi powiem ze ojciec najhnormalniej w sxciecie go nie chcial,oczywiscie obiore wto w bardzo delikatne slowa ze npo nie byl gotowy na ojcostwo,a jak dziecko bedzie starsze to wtedy powiem wiecej...jak bedzie zadawac pytania.
 
reklama
fikusek z tym terminem to masz racje ale np w przypadku takim: ojciec dziecka uznal dziecko przed kierownikiem usc. i od tego czasu ma szesc miesiecy na wniesienie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa.

sprawe o ustalenie ojcostwa mozna wniesc do momentu az dziecko bedzie niepelnoletnie. tu nie ma terminow.taka sprawe moze wniesc tak jak pisalam i ojciec i matka dziecka.

forever wiesz ja kilka ładnych lat mieszkalam w rzeszowie, i z brzuchem wrocilam w bieszczady. i to jeszcze sama. wiec ludzie zaczeli gadac. i dalej gadaja. ale bynajmniej zajecie maja.
niewiem czy dobrze zrobilam ze podalam go jako ojca. w sadzie moj ex zrobil mi pieklo. jednak mi zalezalo by Martyna miala ojca, pomimo wszystko.

moj ex nie jest z bieszczad, wiec ja sobie moge mowic ze wiem kto jest ojcem mojego dziecka a ludzie i tak swoje wiedza. ale to akurat mam gdzies, bo ludziom mord nie pozamykam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry