reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

On tak mało mówi....

Moja córka w wieku 2,5 lat nie mówila prawie nic, a teraz mam odwrotny problem, nawija tak na okrąglo, że mi głowa pęka...
 
reklama
Witam! Jestem mama blizniaków, które 10 czerwca skończą trzy lata- Kinga mówi bardzo duzo i coraz ładniej od mniej wiecej pół roku...natomiast Fifi...jak na razie mówi tylko mama i powtarza bardzo niewyrażnie tytuły bajek....:-( Kazdy mówi, ze nie ma sie czym martwic, ze jeszcze mnie zagada i ze to tez uwarunkowane jest genetycznie(mąż zaczął bardzo póżno mówic).Zastanawiam sie, czy logopeda to dobry pomysł, czy na razie wystarczą cwiczenia w domu- dużo z nim rozmawiamy, mówimy wyrażnie, duzo czytamy...i wciąz nie ma efektów....Nasz lekarz pediatra powiedział, ze na razie mamy czekac....ponieważ z chłopcami już tak jest, ze rozwijają się troszkę póżniej ;-), a my majac jeszcze córcię, która paple non stop, mamy porównanie, które moze niepokoic.;-)
 
Mojego wujka synek też bardzo mało mówił w wieku 3lat, mówił mama, tata itp. większość rzeczy była EE albo AA Wszystko zmieniło się jak poszedł do przedszkola w zaledwie 3 miesiące się rozgadał i mówił już zdaniami, a że czasem mało wyraźnie to ma zajęcia z logopedą w przedszkolu. Ma teraz 4latka i ładnie mówi.
 
Mój syn w styczniu skończyl 3 latka. Też mało mówił ale poszedł do przedszkola i bałam sie ze tam nie bedzie umiał wogóle powiedziec ze np chce siku itd ale ku mojemu zdziwieniu rozgadał sie na całego.Nie mówi całymi zdaniami ale stara sie skłądac te zdania. Jak widac kontakt z dziećmi duzo mu zrobił. A dopiero co mowił tlyko kilka wyrazów, także mysle ze to wszystko smao przyjdzie. Z tego co wiem to dopiero jak dziecko skonczy 5 lat i nie bedzie mowiło to wtedy idzie sie z tym do logopedy. Ale skoro mowi podstawowe wyrazy to nei ma tak zle.Kazde dziecko ma swoj tok myslenia i przyjdzie czas na to zeby zaczeło ładnie mówic. Nie martw sie na pewno jeszcze bedzie dzien ze bedziesz chciała zeby choc na 5 minut przestał gadac:)
 
witajcie moj synek w kwietniu skonczy 3 latka i tez nie wiele mowi same takie podstawowe rzeczy mama tata baba kaka toto i pare jeszcze innych wyrazow za to wszystko rozumie umie wykonac proste polecenia jak np.przyniesc pantofle czy cos innego oczywiscie martwie sie tym i nawet gadalam z lekarzem ale narazie kazala mi czekac i ze napewno wszystko jest dobrze tyl;ko trzeba czasu i napewno sie rozgada ale ja bym chciala juz
 
Nie wiem czy znacie taki preparat eye q. Byłam z początku sceptycznie do niego nastawiona, ale mój synek też mając 2,5 roku mówił bardzo niewiele. Po 3 miesiacach podawania tak mu się rozplątał język, że teraz powtarza praktycznie wszystko. Oczywiście nadal ma problem z niektórymi głoskami ale postęp jest gigantyczny. I osobiście uważam, że właśnie ten preparat tak na niego podziałał. Owszem jest drogi ale w tej chwili opakowanie wystarcza mi na 2 miesiące (180 kapsułek).
 
( Kazdy mówi, ze nie ma sie czym martwic, ze jeszcze mnie zagada i ze to tez uwarunkowane jest genetycznie(mąż zaczął bardzo póżno mówic).Zastanawiam sie, czy logopeda to dobry pomysł, czy na razie wystarczą cwiczenia w domu- dużo z nim rozmawiamy, mówimy wyrażnie, duzo czytamy...i wciąz nie ma efektów....Nasz lekarz pediatra powiedział, ze na razie mamy czekac....ponieważ z chłopcami już tak jest, ze rozwijają się troszkę póżniej ;-),

Antoś podobnie ma:-( Niedługo skończy trzy latka i bardzo mało mówi tzn mówi dużo swoim wymyslonym językiem. Byliśmy z nim wszedzie, na początku u psychologa dziecięcego- wynik: rozwija sie prawidłowo, należy do dzieci które poniej zaczną mówić ale to nie wystarczyło. Później bylismy u dwóch logpedów,dostaliśmy ćwiczenia i razem w domu ćwiczymy. Kolejna wiyta była u foniatry, do tego szczegółowe badania słuchu, które ocywiście wyszły prawidłowo.
Kady mówi, ze nie ma czym się martwić, wykluczyliśmy jakieklwiek wady ale nadal się martwimy.
Antoś od ponad miesiąca chodzi do przedszkola i powiem, ze dostrzegam mały postęp w mowie.
Nie wiem, jak Wy ale mi stwierdzenie, że chłopcy cesto później zaczynaja mwic nie wystarczyo. Porobiłam badania i odwiedziłam wielu specjalistów po to, żeby ewentualne choroby wykluczuć a jakby było coś nie tak, to leczyć od samego początku. Wiadomo, im wcześniej tym lepiej.


Nadal z Synkiem ćwiczymy, dużo rozmawiamy, On jest bardzo mądry, rozumie wszystk mimo tego że nie potrafi tego powiedzieć.
a najbardziej denerwują mnie komentarze, bo i takie słyszałam, że jak z dzieckiem się nie rozmawia i mu nie czyta to ono nie mówi:wściekła/y:
 
Zacytuję za dystrybutorem:
eye q to suplement diety o unikalnym składzie, który dostarcza kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA oraz omega-6 GLA bezpośrednio do organizmu.

Najnowsze badania pokazują, że omega-3 EPA odgrywa ważniejszą rolę w funkcjonowaniu mózgu niż omega-3 DHA, a w niektórych przypadkach, DHA może częściowo hamować działanie EPA.

Omega-3: Najbardziej istotną cechą oleju z ryb morskich użytego w eye q jest fakt, że zawiera on najwyższy naturalnie dostępny stosunek EPA do DHA - 3,2;1. Inne produkty zawierają standardowy stosunek 1,5:1 lub więcej DHA niż EPA.

Omega-6: Olej z wiesiołka jest źródłem GLA najbardziej dostępnego biologicznie. Aktywność biologiczna GLA z wiesiołka jest 7 razy większa od GLA z ogórecznika. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji eye q rośnie w uprawie organicznej, co zapewnia naturalny olej z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów.

Badania wskazują również że kwasy tłuszczowe, dostarczane w swojej najbardziej naturalnie dostępnej formie, mają wyższą skuteczność niż formy przetworzone bądź syntetyczne.

W eye q wysoki stosunek EPA do DHA jest całkowicie naturalny, a nie jest rezultatem uzyskanym przez proces koncentracji, który może pozostawić w oleju resztki chemikaliów, usunąć inne pozytywne składniki i zmienić strukturę kwasów tłuszczowych w formę syntetyczną, która nie jest tak naturalnie przyswajalna. Sardynki i sardele, z których zrobiony jest olej w eye q, pochodzą z nieskażonych oceanów południowej półkuli i w związku z tym są w minimalnym stopniu narażone na negatywny wpływ środowiska, olej w eye q jest naturalnie wolny od toksyn, co eliminuje potrzebę kolejnego procesu oczyszczania.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają skuteczność eye q w takich problemach jak dysleksja, dyspraksja, zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość i impulsywność.

Ze względu na swój skład i wysoka jakość olejów eye q stał się wiodącym preparatem stosowanym w specyficznych trudnościach w uczeniu się o podłożu zaburzeń metabolizmu kwasów tłuszczowych. I z tych samych powodów eye q został użyty jako preparat aktywny w badaniu klinicznym Oxford-Durham i w wielu innych badaniach.

Bezpośrednią konsekwencją składu eye q opartego na badaniach oraz zawierającego oleje wyjątkowej czystości jest fakt, że nie należy zakładać, iż inne preparaty zawierające kwasy tłuszczowe działają tak samo jak eye q.

Aby sprostać potrzebom dzieci, eye q jest dostępny w dwóch postaciach. Pod postacią łatwych do połknięcia kapsułek oraz jako płyn o smaku waniliowym. Ważnym czynnikiem jest, że obie formy są pozbawione rybiego smaku i zapachu.


A tu jest wątek z forum gazety: Plyn eye g (aj kiu) - OPóźNIENIE MOWY - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Ja uważam ze głównie dzięki niemu mój synek nareszcie mówi.:-)
 
reklama
Cześć maarta 100:-) mam ten sam problem tylko że mój syn ma 4 lata i tak samo mówi po swojemu:eek:chodzimy z nim do logopedy 2 razy w tygodniu i są poprawy.u nas wynika z tego że Gracjan jest bardzooo żywy nie u mie się przez dłuższy czas skupić chociaż to nie jest ADHD.:tak:
Wszyscy mówią że przyjdzie czas to będzie mówił aż będe maiła dość:angry: czekam na ten dzień z u tęsknieniem:laugh2:
 

Załączniki

  • DSC00129.jpg
    DSC00129.jpg
    16 KB · Wyświetleń: 96
  • DSC00089.jpg
    DSC00089.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 97
Do góry