reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

On tak mało mówi....

A może Mały potrzebuje jeszcze trochę czasu...

Moja Anulka nie mówiła prawie nic, aż jakieś 3 tyg temu nastąpił przełom i teraz mówi prawie wszystko. Jeszcze nie wszystko wyraźnie, ale z każdym dniem zaskakuje nas nowymi tekstami i buzia jej się nie zamyka.
Gdyby ktoś miesiąc temu powiedział mi, że tak będzie, to bym mu nie uwierzyła.
 
reklama
Przeczytałam na forum o podawaniu dziecku jakis kapsułek zeby szybciej zaczeło mówic. Osobiscie nei jestem za faszerowaniem dziecka od małego jakimis tabletkami, tym bardziej tylko po tyo by zaczeło szybciej mówic. Mój syn do 3 roku życia jak cos chciał zeb mu dac to stękał i pokazywał co chce. Denerwowało mnie to ale mówiłam mu nazwy rzeczy ktore sa na półce na która on wskazywał i jak doszłam do tej rzeczy o która mu chodziło to powiedział ze tak. Za drugim razem juz sam zaczynał probowac tą nazwę. Wystarczy duzo duzo mówic do dziecka. Na wszystko przyjdzie czas. Podobno chłopcy pozniej zaczynaja mówic. Dzisiaj moim marzeniem jest aby chociaz na 5 minut sie uciszył i nic nie mówił:) Dlatego tez warto przeczekac ten czas kiedy maluch nie mówi, kiedy próbuje nam cos powiedziec. Byc cierpliwym, bo poźniej gada jak przekubka na targu. Wazne, ze dzieck rozumie co sie do nich mówi.
 
b38b8516aa.png
 
Powiem Wam, że w osttanie dni ruszyła mowa Antosia:tak: codziennie nowe słówka słyszę, bardzo mnie to cieszy:-) Przedszkole działa cuda. Już się tak nie martwię, racja, że potrzeba dużo cierpliwości.
 
cześć dziewczyny dołacze do Waszego grona , mam synka ma 3 latka malo mowi,bylam u logopedy z nim 14 kwietnia nasluchalam sie co nie miara dowiedzielam ze ze moj syn ma alalje prostą lub pierwotna nie pamietam dokladnie drugiego czlonu, (wyreczam mojeo syna w mowieniu) ze nie ma motywacji do mowienia ze jestem nadopiekińczą mamą , i ze to we mnie tkwi problem . pani logopeda poprosila mnie abym napisla jej zasob słów jakimi operuje moj syn, i napsial ich tlumaczenie , za duzo to ich nie mam ale coz, powiedzila mi tez ze Atos ma ilosc słów ktoer zna roczne dziecko , nie powiem ze mio bylo sluchac tego ale jakos nie fisiuje mam cicha nadzieje ze zacznie w koncu gadać
 
Viola30 a czy logopeda dał jakieś ćwiczenia które masz wykonywać z dzieckiem? Bo wiesz, ochranić matke łatwo ale trudniej cos na t aradzić. ie przejmuj sie, ja juz wczesniej pisałam ze sptykam sie z opiniami, ze jak z dzieckiem sie nie rozmawia to dziecko nie mówi:-(
mój syn też do leniuszków nalezy.... ale jak pisałam przedszkle wymusiło na nim zeby zaczął mowić. I jest lepiej. No i nie ma okresu z pytaniami: a co to? b on juz wszystko wie.
Moja logopeda mówiła ez duzy wpływ na stymulowanie mowy ma zabawa paluszkami, czyli wszelkie zabawy modeliną, plasteliną, układanie klocków, puzli.
No i rymowanki, typowe jak: pije kuba do jakuba.... wystukiwanie rytmu ręką w stół a dziecko ma wystukiwać to samo.
Na początek też wokalizacja samogłosek: aaaa, iiiii, uuuuuu, eeeee itd...
pozniej łączenie i powtarzanie samogłosek: eo, ay, iu.....
Prponowała np zabawę w echo.
No i ćwicenie pamięci poprez obrazki z malunkami tzw memo.
 
dala nam obrazki -pieczatki wbila do zeszytu i powiedziala zeby mowic : to jest samolot, to jest balon , to jest auto itd a potem ja mam pytac sie go gdzie jest auto? samolot itd wiec robimy to poza tym kazla ćwiczyc takze język , jak chodizlma z córka to mialysmy takie cwiczenia aby rozruszac jezyk , wiec tez cwiczymy julka teez go uczy jakis tam a powiedz ola, ula albo litreujajakis prosty wyraz wiec robimy nie za wiele ale zawsze cos, ale o tej grze memory nie pomyslałam :-) i chyba z niej skorzystam , a jesli chodzi o kredki to masakra ida bardzo szybko spac, tzn chola je pod wersalke i mowie ze kretki aaa i mi pokazuje gdzie sa :-)
 
reklama
Do góry