reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maleństwami

Ja mam witaminę D3 - Vigantol i podaję od trzeciego tygodnia po jednej kropelce - i tak jest tez na ulotce. Oraz cebionmulti 3 kropelki też od trzeciego tygodnia :)

Z witaminą D3 trzeba uważać , bo nie można jej dawać ani za mało ani za dużo, więc jak Frutisku masz dylemat to zadzwoń do przychodni i zapytaj.
 
reklama
asmodis pisze:
wiesz co K@siu...ja pije herbatke FITO-MIX na zwiekszenie ilosci mleka i tam jest napisane oraz widze to po dzialaniu tej herbatki ze ona wplywa na malucha wiatropednie...moze to cos pomoze twojej malej. choc sama sie zastanawiam czy do dobrze?
Aga a ty dalej pijesz ta herbatke? i czy tez twoja mala sadzi caly czas baki?

ja piłam herbatki z hippa - tą z kopru i wspomagającą trawienie i moja puszczała po nich mnóstwo bączków, ale w końcu gdzieś wyczytałam, że niedobrze jest te herbatki pić jak dziecko nie ma kolek, bo właśnie zwiększają ilość gazów, które dzidzia i tak mam problem wydalić. Wiięc zostanę na razie przy espumisanie.

Na razie jest dobrze, nie pierdzi tak dużo i kupki też jeszcze od wczoraj nie zrobiła, ale przestała się prężyć co chwilę i nie płacze już z bólu :) Zobaczymy na jak długo.
 
asmodis pisze:
mam pytanko..jak poznac ze dziecko ma uczulenie na nabial? musza wystapic jakies krostki czy sa inne obiawy?

to może być wysypka, mogą wystąpić wymioty, albo po prostu bóle brzuszka trzeba obserwować dziecko
 
Kurczę..muszę się pofatygować do przychodni..bo dzwoniłam i pielęgniarka nie mogła doczytać naszego lekarza... ::) :-[ Moja ma przepisaną witaminę A+D3..nie wiem czemu nie tylko D3..ale chyba jest ok...No i moja Oliwka też się pręży ...tak mi jej żal..taka dzielna jest!! no i lekarka przepisałą mi czopki Viburcol. Mam wrażenie że pomagają.Podaję jej jednego czopa dziennie...piszę że w sumie dzieciątko od 0 do 6 miesięcy może stosować od 1-2 czopków na dobę.Nie chcę już teraz dawać dwóch dziennie..bo co bedzie później... :-[ No i faktycznie musi się odbić...bo czasami w nocy nie mam już siły czekać na bekanie..i jest gorzej... :p No i jak nie lubi leżeć na brzuszku to w trakcie bączków..położyłam ja na brzuszku..na pączątku płacz,wrzask...ale biedna po 2 minutkach przestała i usneła.... :) :) i spała tak na nim przez 1-1,5h... Cóż próbujemy wszystkiego ...powodzenia w naszych codziennych udrękach!
 
jakie te dzieci sa biedne. ja zauwazylam ze moja zaczyna sie prezyc...ale slysze ze puszcza baki i robi kupki...zastanawaiam sie czemu. odstawilam herbatke bo ona miala powodowac wzdecia u malej i moze przez nia nagromadzilo sie gazow. zobaczmy
mam pytanko: od kiedy daje sie te witamine D3?
 
Asmodis wysypka na policzkach na początku i taka szorstka skórka. Potem biegunka albo zaparcie i nawet śluz i krew w kupce. Ale zwylke po nabiale objawy nie wyskakują od razu tylko po pau dniach. I częstrze są te objawy brzuszkowe niż te skórne. Czasem to tylko nadwrażliwość i lepiej przez pierwszy miesiąc karmienia unikać a potem wprowadzać powoli.
Na gazy najlepsze jest układanie na brzuszku a herbatkę na laktację najlepiej odstawić, bo ma anyż zwiększajcy przy okazji ilość gazów. Ja polecam pokrzywę z rumiankiem w dużych ilościach ( do litra dziennie) i duuuuuuuuuużo wody niegazowanej. Ja piłam do trzech litrów dziennie na początku. Teraz już mniej. I odbijajcie Maluchy nawet po piersi, tylko są jeszcze na tyle małe, że muszą się nauczyć i dlatego to tyle trwa. Ja też czasem nie miała cierpliwości czekać.
Mam nadzieję, ze się nie gniewacie, ze casem pisuję. My to przchodziliśmy cztery miechy temu i jestem w miarę "na świerzo" i chetnie pomogę... ;D
Pozdrawiam!
 
Irlandia pisze:
Mam nadzieję, ze się nie gniewacie, ze casem pisuję. My to przchodziliśmy cztery miechy temu i jestem w miarę "na świerzo" i chetnie pomogę... ;D

Irlandia pisz :) rady doswiadczonych mam sa pomocne :)

hmm, ja sie zastanawialam czmu moj mlody ostatnio robi takie rzadkie kupy i ma gazy. Teraz wiem, ze to moze byc ta herbatka - odstawiam zatem i zobaczymy czy cos sie poprawi.

a propos witaminy D - ja mam zalecenie podawania mlodemu Vigantolu po 2 krople.
widac co pediatra to inna szkola.
 
Dziewczyny jak mam mojej malej dac czopka ...boje sie , ze zrobie jej krzywde ...tak wlozyc tylko na jego dlugosc czy glebiej ....naprawde nie chce zeby ja to bolalo???????
potrzebuje instrkcji obslugi!!!!!!!
Teraz jesli to mozliwe!!!!!
Dziekuje z gory!!!!​
 
Silunia - nic się ni bój. Nie ma takiej możliwości, żebyś zrobiła coś małej. Czopek włóż tylko na jego długość. Jeśli dalej masz obawy możesz go przeciąć wzdłuż lub w poprzek i drugą część podać po 1/2 godziny.
 
reklama
Do góry