reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maleństwami

Frituśku z tego co miałam o kąpieli maleńkiej na szkole rodzenia to wiem tyle że trzeba myć pomiędzy wargami wacikiem nasączonym przegotowaną wodą, tak jak buźkę. Czyli bez mydełka.
 
reklama
Co do karmienia to najważniejsze żeby dziecko przybierało na wadze, moja na prawdę je bardzo rzadko, i w nocy i w ciągu dnia potrafi spać po 5 godzin, absolutnie jej nie budzę, opróżnia jedną pierś - a rośnie i tyje niesamowicie szybko i dużo :)
A co do pielęgnacji pipeczki, to ja przy dużej kupie i raz na jakiś czas odchylam jej większe wargi i przecieram chusteczką albo wacikiem (podczas kąpieli) te mniejsze z góry na dól. Bo z tego co wiem to nie można tam za bardzo ingerować :)
 
Dziewczynki, nie przeczytalam jeszcze calego watku o pielegnacji maluszkow - nadrobie pozniej, ale mam pytanko do mam dziewczynek? Czy waszym malutkim tez lecial sluzik z cipenki? Bo mojej caly czas sie wydostaje, nawet z domieszka krwi. Czytalam, ze to ma zwiazek jeszcze z moimi hormonami, ktore przeniknely do jej organizmu i ze zaniknie po ok. 2 tyg., ale troszke sie martwie. Dzsiaj przychodzi polozna to sie dowiem, ale moze szybciej odpisze ktoras z Was.

W ogole to Sara dostala juz uczulenia na krem do buzi Nivea Baby - posmarowalam ja 2 razy i odrazu pojawily sie jej na buzce czerwone plamy - wygladala jak gniewosz plamisty :) Mam jej narazie niczym nie smarowac, tylko buzke myc przegotowana woda.

Dupke jej myje pod woda jak zrobi kupke i smaruje sudocremem co 2 raz, a tak to wycieram chusteczkami Huggies i jak narazie jest ok.

Pod paszka ma male odparzenie, ale to jeszcze ze szpitala, wiec pewnie zniknie za pare dni.

Do kapieli uzywam Oilatum i tez jest w porzadku.

Mala karmie na zadanie :) I czasami to zadanie jest co pol godziny :), ale tak to jak u K@si - potrafi spac i 5 godzin.
 
sandra1982 pisze:
Dziewczynki, nie przeczytalam jeszcze calego watku o pielegnacji maluszkow - nadrobie pozniej, ale mam pytanko do mam dziewczynek? Czy waszym malutkim tez lecial sluzik z cipenki? Bo mojej caly czas sie wydostaje, nawet z domieszka krwi. Czytalam, ze to ma zwiazek jeszcze z moimi hormonami, ktore przeniknely do jej organizmu i ze zaniknie po ok. 2 tyg., ale troszke sie martwie. Dzsiaj przychodzi polozna to sie dowiem, ale moze szybciej odpisze ktoras z Was.

Sandra, dokladnie tak jest z tym suzem, nie wycieraj na sle, tle ile sie przy jednorazowym myciu. To zabezpiecza tez mala przed infekcjami. Wszystko bedzie dobrze.
 
Jak najbardziej, a u chlopcow sa czesto powiekszone brodawki i siara jakby z nich leci. Po ok 2 tyg wszystko sie normuje.
 
;D a my wlasnie wrocilysmy od lekarza ...pupcia zagojona ....doslownie gladka jak pupa niemowlaka .....malutka tez je na zadanie , praktycznie wisi na cycu i sa tego efekty ....uwaga uwaga waga naszej malej to 4 kilo 200 gram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sama bylam w szoku , szybko rosnie jak tak dalej pojdzie to obie bedziemy musialy przejsc na diete ;D
Ale najwazniejsze ze jest zdrowa!!!!!
 
Gratulacje Silunia! Twoja mala nie jest juz taka mala ;D
My bylysmy dzisiaj na spacerku. Potem odwiedzila nas polozna srodowiskowa - z malutka wszystko ok. Kupki ma piekne ;) Pepuszek sie goi. W przyszlym tygodniu idziemy do pediatry na wizyte, wic sie dowiem ile przybrala, bo przez te kilka dni nabrala juz polichow i zaczynaja robic sie jej male faldki na noziach :)
 
reklama
Dziewczyny,
po ile godzin spia Wasze maluszki? Bo moja mala potrafi przespac i 6 godzin! W tej chwili mija 4, a ona dalej spi :) Jak sie obudzi to zje, zrobi kupe, ja ja przwine i znowu pojdzie spac. I tak praktycznie przez cala dobe. Spi minimum 2-3 godziny bez przerwy, a czesto i dluzej.
 
Do góry