reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2017 - nowe mamy

Ja jestem w pod koniec 26 tygodnia ciazy. Jest to pierwsza ciaza. Czuje sie ogolnie ok, ale tez mam lepsze i gorsze dni. Teraz mam "problem" z twardym brzuchem, ale jakos daje rade. Pracuje, ale czesto z domu i na pol etatu, wiec mam duzo czasu na odpoczynek. Jestem w trakcie przygotowania pokoju dla synka. W najblizszych tygodniach mam zamiar kupic/skompletowac podstawowe meble do pokoju. Bylam raz na wyprzedazy ciuszkow i kupilam kilkanasie sztuk, ale ogolnie to jeszcze nic za bardzo nie mam, oprocz dlugiej listy do zrobienia :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie, jestemw 27 tygodniu. Termin mam na 26 października. To moja druga ciążai będzie druga córka. Starsza Hania w październiku skończy 8lat.
Pozdrawiam
 
a ja mam takie pytanko dziewczyny czy spotkałyście się z czymś takim jak.. do tej pory nie miałam problemów ze skurczami w nogach...ostatnio dwa dni temu złapał mnie skurcz w łydce o 5 rano i aż musiałam wstać bo nie mogłam z bólu wytrzymać... (sporo już przeczytałam na ten temat w internecie), że trzeba brać magnez ale jaki? który? każda pisze o jakimś innym... lekarza mam dopiero za tydzień, więc nie wiem czy czekać czy już zacząć coś brać... poza tym czuję że po tym skurczu nie jest z tą łydką tak jak było... skurcz który minął jest wyczuwalny przy chodzeniu... nie wiem co się stało... chyba się coś schrzaniło w nodze od tego skurczu... ech...
Ja skurcze w lydkach mam od 20 tygodnia (teraz27) ,jest to normalna przypadłość. Na noc bierz magnez i rano na czczo też.
Najlepiej jak skurcz złapie palce stopy naciągac w kierunku kolana.
Pozdrawiam
 
Ja jestem w 30 tyg ciąży. Mniej wiecej ubranka mam ale sporo jeszcze zostalo do kupienia m.in wózek, wanienka, łòżeczko, nosidelko itp. Wiec ogòlnie w najbliższym czasie nie bede się nudzić... Poza tym zastanawiam sie jeszcze nad tym czy malować swoj pokoj na nowo czy nie... Ale hmm od czwartku bede juz na zwolnieniu lekarskim więc będę miała na to więcej czasu. Poza tym jest to moja pierwsza ciąża więc jestem lekko zeschizowana, może macie jakieś propozycje wózka doswiadczenia przydatne przemyslenia?
 
Ja jestem w 30 tyg ciąży. Mniej wiecej ubranka mam ale sporo jeszcze zostalo do kupienia m.in wózek, wanienka, łòżeczko, nosidelko itp. Wiec ogòlnie w najbliższym czasie nie bede się nudzić... Poza tym zastanawiam sie jeszcze nad tym czy malować swoj pokoj na nowo czy nie... Ale hmm od czwartku bede juz na zwolnieniu lekarskim więc będę miała na to więcej czasu. Poza tym jest to moja pierwsza ciąża więc jestem lekko zeschizowana, może macie jakieś propozycje wózka doswiadczenia przydatne przemyslenia?

To podobnie u mnie. Tez mam dluga liste. Nie musze kupowac lozeczka oraz przewijaka, bo dostane od kuzynki, ale za reszta sie rozgladam i wybor wozka sprawia mi najwieksza trudnosc. Po pierwsze wybor jest ogromny, a ceny zawrotne. Mysle, za 3 w 1 (gondola, spacerowka oraz siodelko do samochodu), wiec jak ktoras mama ma sugestie to tez chetnie poczytam :)

Ja pomalowalam pokoj i polozylam nowa wykladzine dywanowa. Jest swiezo i czysto :) Ale jesli sie zdecydujesz to najlepiej, abys nie wdychala farby. U mnie zapach utrzymywal sie dosyc dlugo, kilka dobrych tygodni. Na szczescie ten pokoj jest na pietrze, wiec nie musialam tam chodzic i dopiero bede sie tam wprowadzac jak juz wszystko skompletuje.

ps. ja tez troche panikuje. Najbardziej sie obawiam opieki nad takim malenstwem w pierwszych tygodniach ciazy. Ale poki co hormony dzialaja na mnie uspakajajaco, oby jak najdluzej :) aaa i porodu tez sie boje..;/
 
Mnie czeka kupno łòżeczka, co do wòzka to raczej nie rozgladam sie za 3 w 1, a za takim co można przekształcić jedynie w spacerowkę.
Ja mieszkam w domu moim rodzinnym a dziecko na obecną chwile bedzie przebywalo razem ze mna w pokoju, wiec nie chce robić jakiś wielkich rewolucji czy remontów.

Ja aż tak dużych obaw co do opieki nie mam być może uspokaja mnie fakt że pomogą mi rodzice z którymi mieszkam, natomiast chyba większe obawy mam co do porodu. Z tego wzgledu ze lubie pewne rzeczy miec zaplanowane, a tego raczej zaplanowac sie nie da....
 
Mnie czeka kupno łòżeczka, co do wòzka to raczej nie rozgladam sie za 3 w 1, a za takim co można przekształcić jedynie w spacerowkę.
Ja mieszkam w domu moim rodzinnym a dziecko na obecną chwile bedzie przebywalo razem ze mna w pokoju, wiec nie chce robić jakiś wielkich rewolucji czy remontów.

Ja aż tak dużych obaw co do opieki nie mam być może uspokaja mnie fakt że pomogą mi rodzice z którymi mieszkam, natomiast chyba większe obawy mam co do porodu. Z tego wzgledu ze lubie pewne rzeczy miec zaplanowane, a tego raczej zaplanowac sie nie da....

Skoro to pokoj w ktorym obecnie spisz to rzeczywscie odpuscilabym sobie malowanie. Pomoc dziadkow na pewno sie przyda :) A co do porodu...to mozemy sobie zapisac wytyczne - plan porodu - dla lekarza i poloznej, ale nigdy nic nie wiadomo jak to bedzie...ja zaczynam szkole porodu w przyszlym miesiacu...mam nadzieje, ze bedzie warto i troche bede czuc sie pewnie..ale najwazniejsze, aby byc dobrej mysli...z jednej strony porod jest przerazajacy z drugiej to moment, w ktorym spotykamy nasze dziecko, na ktore czeka sie tyle miesiecy i to mnie nastraja pozytywnie :)
 
reklama
Pytałam o te pieluch specjalisty i nie ma znaczenia czy jednorazowe czy wielorazowe. Obie wersje oddychają podobnie. Jedyna różnica polega na tym ze tetrowe częściej wymieniać za każdym razem jak dzidzia zrobi siku, a jednorazowe możesz wymienić ciut później. No i ekologia. Każdy wybiera, co chce. Ale to prawda jak chodziłam z pierwszym dzieckiem 7 lat temu z bioderkami (na całe szczęście pomimo jednorazówek bioderka idealne) spotkałam się z opina specjalisty, aby jednorazówkę zastąpić tetra na czas kuracji. Tetrowa pieluszka jest szersza, co podobno dobrze wpływa na biodra. Za starych czasów były tylko tetrowe pieluszki a i dzieci miały problemy z bioderkami, wiec ciężko stwierdzić.

Osobiście mam 2 pary wielorazówek w domu i pomocne są przy nauce na nocniczek, chociaz moja dzidzia czesto chodziła bez pieluszek gdy była na etapie nocniczka ok 13-15miesiaca.
 
Do góry