reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja ciała w ciąży i po porodzie

pamiętaj tylko, że kawa to kofeina , nie wskazana w ciąży :) dobrze za to może pomóc juz po porodzie, na ewentualny cellulit
 
reklama
czytałałam artykuł jakis czas temu, w którym było napisane, że nie powinno sie stosować peelingów tego typu. sama nie jestem nawiedzoną maniaczką unikania niemal wszystkiego w ciąży, ale argument kofeiny do mnie przemawia. nawet stosowana na skórę zmienia krążenie i takie tam - z tego co pamiętam. ale spokojnie- z drugiej strony nie uważam, aby stosowany preparat raz na jakiś czas miał zaszkodzić- no bez przesady :)
 
Ja chyba jednak się powstrzymam na czas ciąży ;) Też raczej nie jestem zwolenniczką przesadzania, ale tutaj mogę tym bardziej że mam alternatywę – sól gruboziarnistą i otręby. Ostatnio znalazłam przepis na maseczkę z otrębami. Chyba się skuszę i wypróbuję. Bo tutaj raczej o skutki uboczne nie musze się obawiać ;>
 
Ja używam jednej z aptecznych serii kremów - jeden do biustu, drugi na brzuch i pośladki. Na razie mam kilka rozstępów na biodrach, ale brzuch gładki :)
 
Ja chyba jednak się powstrzymam na czas ciąży ;) Też raczej nie jestem zwolenniczką przesadzania, ale tutaj mogę tym bardziej że mam alternatywę – sól gruboziarnistą i otręby. Ostatnio znalazłam przepis na maseczkę z otrębami. Chyba się skuszę i wypróbuję. Bo tutaj raczej o skutki uboczne nie musze się obawiać ;>


daj przepis ;) sama z chęcia spróbuję :)
 
Ja używam jednej z aptecznych serii kremów - jeden do biustu, drugi na brzuch i pośladki. Na razie mam kilka rozstępów na biodrach, ale brzuch gładki :)

gratulacje :) mam nadzieje, że za kilka miesięcy też tak będe mogła napisać ;) od początku smaruję sie kremami, mam nadzieje, że faktycznie pozwolą uniknąć rozstepów
 
Polecam peeling domowy do ciała - sól + oliwa z oliwek. Sól nie musi być gruboziarnista, z tych produktów ma powstać dośc gęsta pasta. Szybki do przygotowania, skuteczny. Nie ma potrzeby potem się oliwkować, bo oliwa zostawia film na skórze. No chyba że się nie lubi zapachu oliwy.

Poza tym stosuję zwykły krem oliwkowy z masłem shea (Rossmanowy produkt) oraz oliwkę jaka wpadnie w ręce, bambino albo dla ciężarnych z rossmana. Ani na brzuchu, ani na piersiach zadnych zmian.
 
Maseczkę robię tak: Łyżkę otrąb (ja używam owsiane sante niebieskie) zalewam dwoma łyżkami ciepłej, przegotowanej wody. Jak napęcznieją i wystygną, dodaję łyżkę miodu i jedno żółtko. Potem mieszam i nakładam na 15 minut.



Zaczęłam już używać sól, ale chyba połączę ją z oliwą.
 
reklama
Maseczkę robię tak: Łyżkę otrąb (ja używam owsiane sante niebieskie) zalewam dwoma łyżkami ciepłej, przegotowanej wody. Jak napęcznieją i wystygną, dodaję łyżkę miodu i jedno żółtko. Potem mieszam i nakładam na 15 minut.



Zaczęłam już używać sól, ale chyba połączę ją z oliwą.


dzieki :) dzis wypróbowalam i skóra po niej jest glaciutka i nawilzona
 
Do góry