reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

Czy wasze pociechy też już próbują siadać? Moja Alicja jak siedzi u mnie na kolanach oparta to odchyla się jakieś 15-20 cm. Walczyć z tym nie walczę, bo chyba to jej czas.
W łóżeczku odchodzą kombinację alpejskie. Obraca się o 180 stopni.

jezeli dziecko siedzi z oparcia to nie jej czas absolutnie może siadać jak usiazie sama z płaskiego a tak sadzać nie nalezy
 
reklama
ja tylko na chwilke, bo czas spac. Moj syn mnie dzis rozsmieszyl do lez. A bylo to tak: Sebcio lezal sobie dzis na jasku, tzn poduszke mial pod glowa i polowa plecow, czyli byl pod skosem polozony obok maty eduk. i chcial sie do niej przekrecic, a ze poduszka mala, to jak zaczal sie przekrecac na bok, to zsunal sie z podusi i wyladowal na brzuszku. W pierwszej chwili nie wiedzial chyba za bardzo co sie stalo i dlaczego on nagle na brzuchu wyladowal (bo na bok juz od jakiegos czasu sie przerzuca), ale potem najwyrazniej mu sie spodobalo, bo podniosl glowe i gadal z lsterkiem:-p alez mielismy z niego ubaw, jak lezal taki oszolomiony i probowal rozkminic co za podla osoba polozyla go na brzuchu:laugh2::-D:-D:-D

Antol z tych drobinek malusich - waży 5900 a ile wzrostu to nie wiem bo nie mierzą u nas- ale dłuugi jest- wyciagnał się ostatnio
to wcale taka drobinka nie jest. Sebcio starszy jest troszke od Antolka, a tydzien temu mial rozno 6kg, wiec chlopaki ida raczej leb w leb :)
 
Ostatnia edycja:
jezeli dziecko siedzi z oparcia to nie jej czas absolutnie może siadać jak usiazie sama z płaskiego a tak sadzać nie nalezy

Mnie lekarka też zabroniła sadzać, ale pozwoliła podnosić się z pozycji półleżącej opartej o mnie (to bylo 2 tyg temu). Z reszta Mala jest tak silna ze nie mogę jej powstrzymac - podniesienie zajmuje jej sekundę. Powiedziala mi, ze dziecko ćwiczy w ten sposob podnoszenie do siadania.
 
A mi się dziecko popsuło. Znów się budzi na jedzenie w nocy co trzy godziny, a przerwa dłuższa trwa tylko 5 h. I tak od tygodnia. Ja kcę naprawę gwarancyjną!!! Boję się, że będzie jak z Manią, czyli dopiero na modyfikowanym i kaszce będzie spać dłużej.
 
Mnie lekarz kazal nosic mala przed soba przodem do swiata w taki sposob, ze siedzi udami mi na przedramieniu (dupcia zwisa miedzy moja klata i przedramieniem), a druga reka ja podtrzymuje zeby sie nie gibnela do przodu. Gorzej jak ja chce usiasc, bo co wtedy zrobic z mala? Ona sie buntuje jak trzymam ja w pozycji polezacej na ramieniu... od razu probuje usiasc. Nie lubi byc odchylona do tylu i strasznie ze mna walczy gdy chce ja w takiej pozycji trzymac. Ona uwielbia siedziec mi na kolanach i opierac sie plecami o moj brzuch. Ale gdy odchylam sie do tylu zeby dziecko bardziej lezalo, to sie awanturuje. Tez tak macie??
 
A mi się dziecko popsuło. Znów się budzi na jedzenie w nocy co trzy godziny, a przerwa dłuższa trwa tylko 5 h. I tak od tygodnia. Ja kcę naprawę gwarancyjną!!! Boję się, że będzie jak z Manią, czyli dopiero na modyfikowanym i kaszce będzie spać dłużej.

wygląda na to, że Twojemu Dziecienciu nie wystarcza już mleczko, którym je karmisz :)
Mnie lekarz kazal nosic mala przed soba przodem do swiata w taki sposob, ze siedzi udami mi na przedramieniu (dupcia zwisa miedzy moja klata i przedramieniem), a druga reka ja podtrzymuje zeby sie nie gibnela do przodu. Gorzej jak ja chce usiasc, bo co wtedy zrobic z mala? Ona sie buntuje jak trzymam ja w pozycji polezacej na ramieniu... od razu probuje usiasc. Nie lubi byc odchylona do tylu i strasznie ze mna walczy gdy chce ja w takiej pozycji trzymac. Ona uwielbia siedziec mi na kolanach i opierac sie plecami o moj brzuch. Ale gdy odchylam sie do tylu zeby dziecko bardziej lezalo, to sie awanturuje. Tez tak macie??

dokłądnie tak samo i to od jakich dwóch miesięcy ;/.
Adaś pozycję półleżącą toleruje tylko podczas karmienia, chociaż ostatnio strasznie mi się wierci przy butli ;/
 
Ostatnia edycja:
Mnie lekarz pow, że jak Nikodem prowokuje siadanie to nie zabraniać widocznie to już jego czas...nic na siłę oczywiście. Ortopeda powiedział, że jeśli jest radosny przy tym i nie powoduje wysiłku to może czasem posiedzieć ale wszystko w granicy rozsądku :)
 
reklama
Uświadomcie mnie kochane jak to jest z pneumokokami - mamy za sobą już dwie dawki, to trzecia znowu po 6 tygodniach czy jak dziecko rok skończy?
 
Do góry