reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

hehe Love - ja mala nakarmilam, i wlasnie pociagnelam lyk zimnego Lecha (buahahah, ale mam Wawelowe skojarzenie :-D)

Co do zasypiania po kapieli - to moja sie nauczyla:
kapiel
masazyk
ubieranko
kropelki
cycus
i spac...
i nie raz lezy, mietoli smoka, i widze ze spac jej sie jeszcze nie chce, ale lezy twardo, i chyba sama juz wie, ze nic innego jej nie czeka jak tylko pojscie w kime.
W ciagu dnia taki numer by nie przeszedl, ze ona nie spi, a ja ja zostawiam w lozku ze smokiem - wyplula by i marudzila. A wieczorem grzecznie czeka az sen przyjdzie ;-)
 
reklama
Tuż po karmieniu matka karmiąca może wypić jedną standardową porcję alkoholu (piwo, kieliszek wina). Byle nie kolorowych wynalazków, szampana i takich tam rzeczy (bo są gazowane, barwione itp, jak słodkie napoje). I nie może to być alkohol czysty.
 
Tuż po karmieniu matka karmiąca może wypić jedną standardową porcję alkoholu (piwo, kieliszek wina). Byle nie kolorowych wynalazków, szampana i takich tam rzeczy (bo są gazowane, barwione itp, jak słodkie napoje). I nie może to być alkohol czysty.
dokladnie, tez to kiedys gdzies doczytalam
dlatego czasem sobie pozwalam na kilka lyczkow piffka czy winka wieczorem (bo wtedy najdluzsza przerwa karmieniowa)...

Katik, zdrowko! Na mnie czeka lampeczka Bordeaux na wieczor :-)
heh , sie rozpijamy kolezanko :-D
 
Katik - Julcia też miała fazę na spanie u mamy na brzuszku tak przez jakieś 2 tygodnie jak próbowałam ją odłożyć to się budziła, a u mnie na brzuchu potrafiła przespać 4-5 godzin. Potem jej się odwidziało i ku mojemu zaskoczeniu wczoraj po karmieniu wziłęłam ją na ręce aby jej się odbiło poskakałam troszkę patrzę a Julcia smacznie śpi - potrzebowała poczucia ciepła mamy na ten sen :)

U nas też różni "życzliwi doradcy" mówili, nie noście na rękach, nie kołyszcie, nie śpijcie z nią - my oczywiście w ich oczach popełnialismy i nadal popełniamy te błędy, ale Julcia potrafi przespać całą noć u siebie w łóżeczku - jasne że są noce kiedy chcę do mamy i zabieramy ją do siebie do łóżka. Przecież to nic złego.
 
Kurcze ja to się nawet łyczka boje, a co dopiero całe . A niedługo bo za 8 dni mam urodziny byłaby okazja ale moja Antosia jeszcze w ciągu dnia raz, dwa razy cyca także się wstrzymam :) Będzie jeszcze mnostwo okazji.
 
reklama
Mamuski starszakow- ile trwa wyzynanie sie zabka- w sensie bol dziaselka? Przez jaki czas dziekcko moze czuc dyskomfort? I jak dlugo potrwa nim zabek bedzie w pelni juz na gorze???


Pola juz jest mniejsza maruda, juz troche lepiej z tym karmieniem, nie szarpie sie tak potwornie, no ale teraz znow noce zarywamy! Dzis budzila sie 4 razy na karmienie, i 3 dodatkowe na smoka! Ja to juz ledwie chodze...
Myslicie, ze to moze miec zwiazek z zabkowaniem? Czy moze cos z moim mlekiem nie teges??????
 
Do góry