reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

Aniu ja wiem co kraj to obyczaj, ale u mnie moja bratanica miala wlasnie ten sam problem co Twoj Kubus. Tylko, ze u niej lekarz od razu powiedzial, ze bedzie tak miec przez pol roku, a przemywac kazal woda. I fakt po pol roku przeszlo. :-):-D
Sylwia juz troche poczytalam ksiazki. jak dla mnie jest rewelacyjna.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aniu - rumianek również bardzo rozjaśnia :-) więc niepoleca się go do oczu :-) bo z rzęs nici. Świetlik lepszy.
Ale tak jak piszą dziewczyny, woda albo sól fizjologiczna (po soli mogą zostać krzyształki więc też musisz uważać).
 
Ja w temacie ubrankowym... u nas sprawdzają się najlepiej rozpinane na całej długości cienkie bawełniane pajace, body z długim rękawem lub kaftanik plus półśpiochy.
Zestawu kaftanik i śpiochy Ola nie toleruje - jest jej za gorąco.
Mamy w szafie górę bodziaków z krótkim rękawem i rampersów - dzisiaj Ola dostała kolejny zestaw; ale nie wiem, czy nie za wcześnie na rezygnowanie z rękawków... w jakich konfiguracjach używacie body z krótkim? zakładacie już rampersy?
Generalnie Ola po tatusiu nie boi się chłodu - nawet nie daje się przykryć pieluszką, bo od razu wrzask. Trochę mi dziwnie, że ja śpię po kocem, a mała obok w samym pajacyku.
 
Sylwia ja body z krótkim rękawem ubieram jak jest ciepło w zestawie ze spodenkami. Tomcio nie lubio w dzień pajacyków bo mu się stopy zawsze gdzieś zaplączą :). Rampersa Tomek nosił jak były straszne upały miał wtedy jakieś 2 tygodnie.
Mi tym razem odmiana ciepłolubna się trafiła i najlepiej mu się śpi w ciepłym śpiworku na spacerze konieczna chociaż pielucha bo inaczej się kręci.
 
Świetny patent na plączące się stopy - skracanie śpiochów/pajaców skarpetkami. My tak od samego początku i jest super:)
Aaaa... w Carrefour są w promocji Huggisy1 - w zestawie z chusteczkami a w gratisie wesołe skarpetki Disneya;) I Huggisy nam bardzo leżą;) skarpetki zresztą też;)
 
Sylwia moja Zuzka ubierana jest w body krótki rękaw koszulka i półspiochy
ewentualnie body długi rękaw i półspoichy pajacyki na razie odpadaja bo sa za duże a w półpiochach jest jej dobrze.
O krótkim rekawku słyszałam tyle ze do miesiąca lepiej w długim trzymac dzidzię
Zuza tez nie uznaje przykrywania to chyba rodzinne bo u ns przykrywa się tylko moj maż:)
 
Ona_mika pamiętaj to Twoje dziecko a że mamie niewygodnie to będziesz maluszka przegrzewała ?? Jak maluszek ma za ciepło może marudzić a na dodatek z przegrzania może byc bardziej podatny na różne choroby. Postaw na swoim i ubieraj maluszka cieniej zobaczysz czy ciągłe marudzenie i chęć picia nie jest związane z tym, że Alankowi jest za ciepło.
 
OnaMika - krążki to chyba to samo co wkładki - tyle że różnią się nazwą. Mi z belli Mama odpowiadają, bo niezostawiają włókien na brodawce. Ale każdemy co innego pasuje. Wyślij mi swój adres na priv albo gg to wyślę Ci wkładki i krązki innych firm na wypróbowanie, bo tylko tak stwierdzisz które są dla ciebi najlepsze (mam canpol, avent - te dwie niewiele się różnią, baby ono i tommee tippie - jeśli któreś już masz to też napisz, niebędę Ci wysyłać wtedy, fajne też są z chicco).
 
Ostatnia edycja:
a u mnie nadal Malinka ma pepek....suchy juz ale do odpadania chyba mu daleko.....zalewam go spirytusem, odwrotnie niz sylwia do gencjany stracilam cierpliwosc....czy to nie za dlugo? co prawda polozna jak zobaczyla kikut to powiedziala ze dlugo bedzie, bo gruby...ale czy nie za dlugo?
 
reklama
Rotaneczko u nas odpadł po 3 tygodniach i 4 dniach. Położna tylko sprawdzała czy się coś nie paprze i czy ładnie zasusza się
 
Do góry