reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluchów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja używałam Sudocremu tylko w sytuacjach kiedy pupcia była zaczerwieniona, jednak zamiast pomóc wysuszał, lepszy okazał się Linomag. Czasem gdy problem z pupcią był większy używałam Tormentiol (sprawdził się u córci, a kilka lat wstecz u mnie, bo moja mama też go stosowała jak byłam mała). Na co dzień używałam kremu przeciwko odparzeniom Nivea, a później tylko Linomag.
nie wolno uzywac termentiolu,malo ktora z was wie ze ten kosmetyk zawiera kwas borowy i jest on niebezpieczny dla dziecka! poczytajcie na forach lub poradzcie sie farmaceuty,nie jest to masc dla tak malych dzieci,nie wiadomo nawet skad wzielo sie to ze smaruje sie nim takie maluszki,

ja nie uzywalalm zadnych piudrow zadnych,pamietac trzeba ze im mniej tyhc kosmetkow tym lepiej,sam Oilatum i do tego np Linomag na puke wystraczy,po co jeszcze pudrowac czy czyms smarowac
 
reklama
a po kąpieli w końcu smarować oliwką, czy nie?
czy jak się da do kąpieli ten Oliatum, to skóra będzie nawilżona??:confused:
 
Aga ten oilatum wystraczy w 1000000% zawiera on parafine ciekla wiec to jest wlasnie po to aby natluscic skore itp,jest zalecany dla noworodkow,a nie tam zadne nivea itp,naprawde warto zakupic taka buteleczke i miec pewnosc ze ze skora nie bedzie problemow,ja na poczatku tez miala nivea ale maly dostal takiego uczulenia i lekarka wrecz nakrzyczala dlaczego tak malutkie dziecko kapie w jakis plynach a nie sprawdzonych farmaceutycznie,sam Olitum wystraczy,zreezta jak chesz to kup sobie i sama sie w nim wykomp zobaczysz ze potem skorka bedzie bardzo dobrze natluszczona
 
a po kąpieli w końcu smarować oliwką, czy nie?
czy jak się da do kąpieli ten Oliatum, to skóra będzie nawilżona??:confused:

No właśnie chodzi o to, że będzie super nawilżona i nie trzeba już żadnych oliwek czy kremów nawilżających:tak:
 
ok, dzięki, muszę to jakoś mojemu M przetłumaczyć, bo on twierdzi, że jak on miał pierwszego syna- 17 lat temu:confused2: to używali oliwki, więc on pewnie myśli ze teraz wszystko tak samo się stosuje :crazy:
czyli oilantum emulsja do kąpieli??:-)
 
ok, dzięki, muszę to jakoś mojemu M przetłumaczyć, bo on twierdzi, że jak on miał pierwszego syna- 17 lat temu:confused2: to używali oliwki, więc on pewnie myśli ze teraz wszystko tak samo się stosuje :crazy:
czyli oilantum emulsja do kąpieli??:-)
aga ale ty sie masz z tym swoim mezem he he,ciezko jemu cokolwiek wytlumaczyc i przekonac:-Dzreszta ty sie tam jego nie sluchaj,posluchaj sie doswiadczonych mam a to sie nazywa emulsja do kapieli

a co do nozyczek to pamietajcie ze przez pierwsze 2 tyg nie wolno obicnac dla maluszka paznokci gdyz moga tam byc bakretie rozne i nie wolno ruszac [azurkow
 
Z tego co wiem to nożyczki muszą mieć zaokrąglone końcówki czy są inne wymogi to sama nie wiem:-(
 
aga ale ty sie masz z tym swoim mezem he he,ciezko jemu cokolwiek wytlumaczyc i przekonac:-Dzreszta ty sie tam jego nie sluchaj,posluchaj sie doswiadczonych mam a to sie nazywa emulsja do kapieli

a co do nozyczek to pamietajcie ze przez pierwsze 2 tyg nie wolno obicnac dla maluszka paznokci gdyz moga tam byc bakretie rozne i nie wolno ruszac [azurkow
no bo on myśli, ze jest najmądrzejrzy, bo już ma dziecko :crazy::angry:tłumacze mu, że czasy i kosmetyki się pozmieniały.. mowiłam mu dziś, ze robię listę z kosmetykami co mam kupić i tyle. potem kupię to co uważam za słuszne i mu wytłumaczę co jest do czego :tak:
o tych pazurkch słyszałam, ale za pamięci rozglądam sie za jakimiś nozyczkami:-)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry