reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluchów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
dzieki dziewczyny, ale brzydko to wyglada :-(
a co do pampersów to u nas jak narazie poszło około 50 sztuk, ale w szpitalu swoich nie uzywałam.
 
my do wczoraj zużyliśmy ponad 200 pieluch, jako, że w domu byliśmy 21 dni, wychodzi średnia 9,5 pieluchy na dobę:) gdyby któraś potrzebowała takie info:) ile pieluch na dobę się zużywa.
to u nas poszło 2 paczki huggies i 2 paczki pampersów teraz zaczynamy 3 pampersów...
U nas od samego początku, szczególnie na stópkach, rączkach i buźce, schodziła skóra, taka łuska normalnie. Położne nawet pytaly czy ciąża nie była przenoszona:tak: Ale lekarz u którego byliśmy na wizycie powiedział, że to normalne, wiele dzieci "zrzuca skórę" po urodzeniu, żeby nawilżać i pozwolić się złuszczyć. Ja kupiłam parafinę do smarowania i już większość problemu zniknęła:tak:

U nas jak była pielęgniarka środowiskowa to też powiedziała że to normalne że dzieci "zrzucają skórę" i że to jest normalne:tak:
 
Krycha tez zrzuca skórkę z paluszków u dłoni i troche z brzuszka - stosuje Oilatum do kąpieli i parafinkę..

Pieluch poszło mi juz przez te 10 dni ok. 100 szt..

niestety Krysia ma przełyk blisko odbytu - co karmienie to kupa.. wiec w zasadzie przewijam ją 10-12 razy na dobe i zawsze jest posrana :(
 
mój tak samo kupy robi po każdym karminu i dodatkowo chce mnie wykończyć bo co zmienię mu pieluchę, to 2 minuty później słyszę, że znów nawala w pieluchę.. po kim on taki złośliwy? ;-)
 
reklama
U nas idzie 3 paczka Pampers 1 (paczka ma 43 szt) - jestem z tych pampersików bardzo zadowolona - ani razu jeszcze kupa nam nie wyleciała :-)
co do zrzucania skórki - u mnie to samo. Połozna kazała stosować Bepathen - stosujemy ale jakiejś rewelacyjnej poprawy nie auważyłam
do kąpieli używamy oilatum - jest bardzo fajne, jestem zadowolona z tego zakupu

a co do tej parafiny, dizwczyny kupowałyście w aptece normalnie? jakiej firmy???
i co robicie z rączkami po wysmarowaniu - zakąłdacie coś na rączki by maluch nie "zjadł" tego?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry