reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

Oilatum wbrew pozorom nie jest taki drogi:no:. Kupowałam tą największą butlę za 50-60 zł, ale do każdej kąpieli dodaje się tylko nakrętkę i taka butla starczała mi średnio na 5 miesięcy. Więc podzieliwszy tą kwotę, miesięcznie nie wychodzi to tak drogo. Przy oilatum oliwka nie jest potrzebna:no:. Idealnie zapobiega i leczy wszelkie podrażnienia:tak:, no i genialnie nawilża skórkę. Z kosmetyków mieliśmy jeszcze oczywiście sudocream:-) używany przy każdej zmianie pieluszki.
 
reklama
tak czytam, czytaaaammm i mnie obawy zjadać zaczynają....rytuały....kolejności.... ja nawet nie umiem dziecka na rekach trzymać.... jestem zielona....
Oj Ewwe nie jesteś sama - jestem blado zielona hehehehe :) W mojej najbliższej rodzinie nie ma ani jednego małego dziecka - mój Krzysztofffo będzie pierwszy a ja nie mam pojęcia co z nim zrobić na początku :):):) Póki co ciesze się ciszą i spokojem a czytać o pielęgnacji itp będę w październiku kiedy zacznie mnie dopadać stres ;)
 
u mnie od zawsze maz kapal Ninke - swietny zwyczaj :-D oczywiscie na poczatku pomagalam mu, a potem juz kapal sam. ja mialam przynajmniej te 20 min dla siebie :-)
 
krolcia masz rację ale dla mnie wszystko co zawiera w sobie olej mineralny nie nadaje się do pielęgnacji dziecka ze zdrową skórą. Sięgnęłabym po oilatum w zupełnej ostateczności do skóry alergicznej i to nie do codziennej kąpieli. Wiele mam go stosuje i ja nie mam nic przeciwko ale sama bym go nie kupiła bo są preparaty podobne ale bardziej naturalne i o 5 razy tańsze, wiec wychodzą jeszcze taniej.

U mnie np sudokrem się nie sprawdził bardzo podrażnił pupinke ale moja bratowa używa dla dzieciaków i nie wyobraża sobie bez niego życia :)
 
Dobry też do pupci jest linomag z ziołoleku.
o to to, jeden jedyny raz jak było chyba za póżno na ratowanie pupci w megaodparzeniu - miała rozwolnienie i było gorąca, wtedy odparzenie jest gwarantowane, wtedy linomag pogoił pupcię najszybciej, tylko że on mi śmierdział olejem lnianym :D, ale do pupci się nadał
z przebieraniem i w ogóle pielęgnacją dziecka po raz pierwszy nie bójcie się babki, zawsze można w dzisiejszej dobie poprosić do siebie osobę z doświadczenie - na pewno nie odmówi pomocy, mi pomagała bardzo teściowa, ale tak myślę gdyby nie ona to bym sięgnęła pomocy nawet u sąsiadki, ale i tak jestem pewna że poradziłabym sama, jakoś to po prostu przychodzi instyktownie, a juz na wet w szpitalu położne bardzo dużo pomagają - i najważniejsza zasada - bez paniki!
 
Hm... Mówicie, że ten oilatum jest słaby?... Ja bym chciała wlewać oliwkę do wody przy kąpieli + myć płynem do mycia Nivea, bo mam duże zaufanie do tej firmy. Jaka oliwka w takim razie się nada do rozpuszczenia w wodzie???
 
raczej każda oliwka trochę pływa po powierzchni wody i osadza sięna ściankach wanienki no i niestety na zabawkach do kąpieli, dlatego póki maluszek jest mały i nie bawi się w kąpieli to ok wlewałam oliwkę do wody, ale ciałko też skutecznie z każdej strony naoliwione, a potem jak doszły zabawki to naoliwiałam ciałko po kąpieli i osuszeniu. no i oliwka na włoskach jak się osadzała to włoski takie jakieś tłuste były
 
Tej oliwki do kąpieli to dosłownie ciupkę się dodaje i trzeba robrzechtać w wodzie. Ja będę troszkę dolewać oliwki i płynu do kąpieli hipp.
 
reklama
Do góry