reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

Doggi, na sr położna mówiła żeby tylko nie smarować sudocremem profilaktycznie, bo wtedy jak już coś się wydarzy (dupka się zaczerwieni) to s. nie pomoże (skóra się przyzywczai) i trzeba sięgać po coraz to silniejsze środki... Linomag profilaktycznie też odradzała, więc ja już nie wiem czym smarować. Kupiłam oliwkę hippa- taką bio i tam jest napisane, ze służy do "łagodnego oczyszczania okolic pieluszkowych, to może nią??

Jak to argumentowałą? U nas na sr babki podzielały akurat moje zdanie, że linomag zielony na początek jak najbardziej na tak! Tym bardziej jestem ciekawa powodów, dla których Wam położna odradzała.

ja mam 42 pieluszki newborn z belli :) to znaczy ze musze dokupic? nie chcialam wczesniej bo jak sieo kaze ze bedzie dużu i za male beda te pieluszki na niego?

ja bede smarowac linomagiem zielonym :biggrin2: bo sudocrem jest typowo lecznicy z cynkiem a cynk jak wiadomo bardzo wysusza skórke :)


czy masć pośladkowa jest droga w szpitalu? czy dostaje się ją za darmo?

Wielokrotnie pisałam, że nie warto na początek kupować wielu pieluszek. Nie wiemy, czy przypadkiem naszego malucha akurat te nie będą uczulały. DLatego ja kupię paczkę na początek i w razie czego się dokupi, w zależności od reakcji skóry maluszka.

Ja używałam cały czas Sudocremu i nic się nie działo, skóra była nawilżona, odparzeń zero więc u mnie Sudocrem na tak...

Doggi...nie wiem czy opłaca Ci się stosowac najpierw tetry...policz sobie czas, proszek prąd to nie wiem co korzystniej wychodzi...ja sobie nie wyobrażam prać pieluch
z tymi preparatami do pielęgnacji to jest tak ile ludzi tyle opini...każdy musi wypróbowac na swoim dziecku

Wszystko zależy od skóry dziecka. Moja ciocia też używała sudocremu na co dzień, ale ja wolę go sobie zostawić jako preparat leczniczy. Poza tym Linomag łatwiej się zmywa ;-)

A teraz ja mam pytanie do mam chłopców jak jest z myciem i przewijaniem chłopczyków? :-) Chodzi mi o te czesci intymne . . . :zawstydzona/y:

:-)
Trzeba pamiętać, żeby dokładnie myć. Pod moszną, pod prąciem - bo tam potrafią się schować brudki - np. drobinki kupki, które, niedomyte, będą odparzać delikatną skórkę.
Teraz mówi się, że na początku absolutnie nie powinno się odciągać napletka u maleńkich chłopców. Choć pewnie i tu zdania są podzielone. Jeśli jednak obejrzymy siusiaka i zobaczymy, że kupsko dostało się, gdzie nie trzeba, delikatnie odsuńmy skórkę i oczyśćmy co trzeba.
To tak w skrócie ;-)
 
reklama
no z tymi pieluszkami to pewnie masz zołza racje :) to na razie będzie ta jedna paczka i jak coś się kupi :) a ponoc z lidla biedronki i rosmana są najlepsze :) nie planujemy używać pampersów i huggiesów bo duzo moich znajomych odradzało :)
 
Ironia, ja pisałam już, że znam biedronkowe - nie spotkałam się z uczuleniem na te pieluszki. Rossmannowskich i lidlowych nie znam, ale pewnie też są dobre.Nie zamierzam przepłacać, jeśli mogę mieć dobre pieluszki za niewielkie pieniądze :happy:
 
mgordon, chyba masz rację z tą oliwką:tak: Nam też położna mówiła, zeby nie smarować bo zatyka pory i skórka nie może oddychać- kazała smarować tylko jeśli będzie skórka sucha, łuszcząca się...
A i musisz wpaść do mnie ,bo w którejś gazetce mam artykuł jak przewijać chłopczyka.
Ja pamiętam jeszcze, że ciocia podczas kąpieli robiła jakieś cuda z siurakiem (odciaganie czy coś), ale nam położna zabroniła. DOpiero jak coś się będzie działo i lekarz zaleci...
ja pieluch mam narazie mało- paczkę pampersów newborn 43 i 6 próbek. Mam teraz dokupić czy po urodzeniu?

larvuniu, szare mydła w płynie tzn. biały jeleń w płynie czy jakieś inne??

Zołzik- mówiła, że po linomag sięgać tylko jak pojawią się lekkie zaczerwienienia i jak on nie pomoże to dopiero sudocrem... Ogólnie była zdania, że nie należy smarować za bardzo jak nic się nie dzieje, bo skóra się przyzwczaja... Chociaż moja mama bratu codziennie smarowała dupcię linomagiem i było ok.

Madzioolka- mój M. tez jest kosmicznym alergikiem i ma kłopoty głównie skórne (u mnie alergia od razu przejawia się w kłopotach z oddychaniem). Też się boję , że mały odziedziczy- ponoć jak oboje rodziców ma alergię, to dziecko jest b. obciążone...


Nadal nie mam jasności czym smarować. Może niczym a jak się pojawią problemy, to wtedy coś wprowadzać???
 
Mgordon, nie ma za co :-)

Aestima, sama musisz zdecydować, bo, jak widzisz, ile babek, tyle opinii ;-) Możesz spróbować niczym nie smarować, jeśli się ku temu skłaniasz, a w razie czego wprowadzisz jakiś specyfik :happy:

 
Zołza- dzięki, tak zrobię:) A Ty będziesz linomagiem na co dzień czy czymś innym?

Stratuję z kolejnym pytaniem:

CO z tym pępkiem???
Położna powiedziała, że teraz jest zalecana pielęgnacja na sucho- tzn. przy zmianie pieluszki przecieramy okolice pępka suchym patyczkiem z watką (takim jak do uszu) a raz dziennie octeniseptem. Mówiła, że jest duzo mniej zapaleń i problemów przy takiej pielęgnacji niz przy spirytusie... i mówiła jeszcze, że o ile nie jest pewna, że ten octenisept jest faktycznie taki dobry- o tyle jest pewna, że spirytus nie jest dobry... CO o tym myślicie?
 
Ja używałam cały czas Sudocremu i nic się nie działo, skóra była nawilżona, odparzeń zero więc u mnie Sudocrem na tak...

Doggi...nie wiem czy opłaca Ci się stosowac najpierw tetry...policz sobie czas, proszek prąd to nie wiem co korzystniej wychodzi...ja sobie nie wyobrażam prać pieluch

Używałam do roku...jak miał 1,5 roku to pampersy poszły w odstawkę całkowicie...z tymi preparatami do pielęgnacji to jest tak ile ludzi tyle opini...każdy musi wypróbowac na swoim dziecku
w obydwóch zdaniach zgadzam się z misią
A teraz ja mam pytanie do mam chłopców jak jest z myciem i przewijaniem chłopczyków? :-) Chodzi mi o te czesci intymne . . . :zawstydzona/y:

Na dłuższą metę mam zamiar kupować biedronkowe Dada - już tyle pozytywnych opinii słyszałam że na pewno je spróbujemy :)
popieram:tak:
J

Trzeba pamiętać, żeby dokładnie myć. Pod moszną, pod prąciem - bo tam potrafią się schować brudki - np. drobinki kupki, które, niedomyte, będą odparzać delikatną skórkę.
Teraz mówi się, że na początku absolutnie nie powinno się odciągać napletka u maleńkich chłopców. Choć pewnie i tu zdania są podzielone. Jeśli jednak obejrzymy siusiaka i zobaczymy, że kupsko dostało się, gdzie nie trzeba, delikatnie odsuńmy skórkę i oczyśćmy co trzeba.
To tak w skrócie ;-)
ja dodam,że teraz jakbym miała syna to odciągałabym mu skórkę,bo z Antkiem miałam później problem i dopiero teraz zaczęła mu schodzić.
 
Aestima, z pierwszą dzidzią dłuuugo walczyliśmy z pępkiem, bo przez 10 dni w szpitalu cała pielęgnacja polegała na psiknięciu jakimś sprayem po kąpieli ...
położna środowiskowa przyszła jak mała miała 2 tyg ... załamała ręce i kazała lecieć po spirytus !!! przecieraliśmy patyczkiem do uszu kilka razy dziennie i od razu była poprawa :tak:
także ja na pewno biorę do szpitala 'flaszczekę' ;-)
ale w pielęgnacji na sucho coś jest, bo z tego, co słyszałam np. w UK niczym nie odkażają i pępki odpadają dzieciakom błyskawicznie :tak:

co do maści ... my używamy tylko robionej :tak: jest nie tylko tania, ale też idealna dla pupci !!! jak skończyła mi się robiona, kilka razy kupowałam Bepanthen, bo najbardziej przypominał tamtą :tak: Linomag mi kompletnie nie odpowiadał ... podobnie jak Sudocrem - za gęste to i klejące
 
reklama
Do góry