reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

ja bynajmniej nie wiem jak się nazywa,ale jest taka żółta i gęsta i jak postoi w pokoju to tak się trochę roztapia,ale skuteczna
 
reklama
Moja mama mi opowiadała ze jak miałam ok roku to opakowanie linomagu zjadłam . . .

Aestima no chyba musze cie odwiedzic bo mam dla ciebie te ciuszki i gazete Dziecko z tego miesiaca, a jutro tego nie zabiore bo po co to nosic po sklepach, parasola mojego tez nie bierz :-) no chyba ze bedzie padac.

Co do spirytusu to Ameli przemywałam i po ok 5 dniach bylo po . . . ale teraz tez czytałam, ze albo na sucho albo tym specyfikiem w spreju z apteki. Jeszcze nie wiem jak bede teraz robic.
 
Ok, to spotkamy się w domku na te wymianki, ja mam dwa nowiutkie smoczki tommee tippee (jeden przezroczysty, drugi przezroczysto błękitny ) - te najmniejsze, to mogę Ci dać jesli się na tą firmę zdecydowałaś (ja wybrałam lovi).
 
Aestima, po południu prześlę Ci skład na priva. najlepiej poprosić lekarza o receptę - bez recepty też zrobią, ale kosztuje 10 razy więcej :/
 
u nas położna mowiła zeby spirytusem jechać po kikucie to szybciej odpadnie :) widze ze tu zdania też są podzielone :-)
 
u nas położna mowiła zeby spirytusem jechać po kikucie to szybciej odpadnie :) widze ze tu zdania też są podzielone :-)

Tak, bo wg najnowszych zaleceń nie powinno się niczym zasuszać kikuta, na zachodzie to od dawna popularne, a u nas wciąż ciężko odzwyczaić się od spirytusu - czemu ja się nie dziwię, też zamierzam mieć w razie czego ;-)
 
CO z tym pępkiem???
Położna powiedziała, że teraz jest zalecana pielęgnacja na sucho- tzn. przy zmianie pieluszki przecieramy okolice pępka suchym patyczkiem z watką (takim jak do uszu) a raz dziennie octeniseptem. Mówiła, że jest duzo mniej zapaleń i problemów przy takiej pielęgnacji niz przy spirytusie... i mówiła jeszcze, że o ile nie jest pewna, że ten octenisept jest faktycznie taki dobry- o tyle jest pewna, że spirytus nie jest dobry... CO o tym myślicie?
Aestima nam położna mówiła, żeby kilka razy dziennie używać octaniseptu, a po kąpieli dokładnie patyczkiem kikut wyczyścić i dopiero octanisept, tak samo octanisept można zastosować po ok 3 tyg na rankę po szczepionce na gruźlicę
a do dupci ja kupiłam maść pośladkową z Ziajki i Sudocrem(leczniczo). Myślicie, że tą maść z Ziajki mogę na codzień stosować?
 
reklama
a mi koleżanka poleciła do smarowania ciałka zamiast oliwki nivea biały dla maluszków.oliwka rzeczywiście mi wybrudzila parę ubranek,sprawdzę tę nivejkę
 
Do góry