reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

reklama
No i jak widac sprawdza sie to ze co polozna to inna opinia. W szkole rodzenia powiedzieli ze trzeba normalnie dziecko wykapac i osuszyc pepek patyczkami do uszu. Uczylismy sie na lalkach w jaki sposob sie osusza pepuszek. Polozne podkreslaly ze nie ma to ZADNEGO wplywu na czas w ktorym odpadnie kikut i dziecko jest normalnie wykapane.

MOLA ja dokładnie tak postępowałam przy Anieli - moja lek powiedziała, że z tym nie moczeniem pępka to mit - tylko trzeba dobrze spiryt. osuszyć i odpadł po 7 dniach bez zadnych problemów i komplikacji.
 
do pepka tak jak radzilyscie to zaopatrze sie w spirytus albo wodke, chyba ze dadza mi cos w szpitalu tak jak Miranada mowi....

W polskich szpitalach używają raczej spirytusu (czasem jeszcze niestety fioletu), więc nie liczyłabym na prezenty w tej kwesti. Choć może się myle!!:sorry2:
 
A czemu Oilatum chcecie używać tylko "w razie potrzeby"??
Pytam, bo u mnie w szkole mówili żeby normalnie do codziennej kąpieli go używać :tak:
 
reklama
o jak dokładnie jak Deli :tak:, oilatum kupię jeśli będzie trzeba a tak mam nivea i johnsons baby do kąpieli,
mi położna radziła że Oilatum to trzeba jak się okaże że dzidzia ma jakieś uczulenie/alergię na zwykłe płyny to wtedy trzeba kombinować, ja mam nadzieję że będzie ok. ;-)
 
Do góry