reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

reklama
Justyś...ja bym się z lekarzem dla świętego spokoju skontaktowała, ale to pewnie nic złego:) a wietrzycie pępek? ja bym go żadnym opatrunkiem nie przykrywała, bo powietrze pomaga goić się ranom...my też mamy nadal kikuta, ale myślę, że jego dni są już policzone:):):)
 
Nam pomału odpada. Czytałam, że przy odpadnięciu tak się zdarza. Już nie cieknie nic, więc mam nadzieje, że lekarz potrzebny nie będzie;-)
 
u nas kikut bardzo ładnie zasycha, mam wrażenie że na dniach odpadnie ;)
zniknęły też odparzenia! błogosławie mąkę ziemniaczaną, nic mojemu maluchowi nie pomagało żadne kremy reklamowane nic! w końcu tatuś wpadł na pomysł "posypmy go mąką, na mnie to działa" - eureka w ciągu dwóch dni zniknęło! :)
więc zakupiłam opakowanie dodatkowo, i po każdej zmianie pieluszki posypuje małego;)
 
Ja teraz przy odparzeniach na zmianę stosowałam raz talk, raz sudocrem i po 3 dniach nie ma śladu odparzeń;-)
Pępuszek mamy bez kikuta juz od niedzieli:-)
 
hej mamusie nie chce mi się szukać we wcześniejszych postach co robić jak wyjdą potówki? Mała dziś spała ze mną i ma cały policzek i brzuszek w krostkach.
 
reklama
na potówki: przemywać buziaczka przegotowaną wodą, jeśli potówki są na całym ciele to kąpiel w nadmanganianie potasu na przemian kąpiel w rumianku i zasypywać ciałko mąka ziemniaczaną.

a nasza mała ma tak wrażliwą skórkę na dupci że głowa boli :-( przy każdej zmianie pieluszki idzie bephanten, maka ziemniaczana też (na zmianę) a dupka mimo to czerwona :-( położna kazała zastasować tormentiol przez 3 dni i powinno byc lepiej, kurcze sporo negatywnych opini słyszałam o tormentiolu dla dzieci :sorry:
 
Do góry