reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

No właśnie nie wiem - bo jak zwykle w necie sprzeczne info.
https://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrowie/krzywica_i_witamina_d3.html
Doczytałam, e jak dziecko urodzone jesienią - to należy podawać nawet przy mleku modyfikowanym.Jutro zapytam położną.
Dzisiaj mnie mile zaskoczyli. Mam problem z piersiami -nie karmię i dzisiaj jest sądny dzień - piersi jak kamienie. Zadzwoniłam na nr helpline - i od razu przysąłli do mnie położną. Powiedziała mi, ze nie mam dotykać, nic robic - tylko leki przeciwbólowe stosować. Żadnego ściskania, odciągania - tylko biustonosz i letni prysznic. Powiedziała tez o liściach kapusty. Do piątku ma wszystko minąć - no zobaczymy...
W Polsce podali mi tabletki i w ogóle nie miałam pokarmu. Ale tutaj te tabletki odradzają - są silnie hormonalne i źle wpływają na cały organizm - powiedziała, że naturalnie przejdzie... Więc czekam.

Magda - a kiedy podałaś D pierwszy raz?
 
Ostatnia edycja:
reklama
gdzieś czytałam że jak sie dokarmia MM to powinien lekarz przeliczyć jaką dawkę witaminy powinno się podac dziecku, mój synek je mniej więcej pół na pół mojego pokarmu i MM i ma witamin nie przyjmować


dziewczyny a czy zmieniacie dzieciaczkom pieluchy tez w czasie snu??
 
Ostatnia edycja:
Ja przewijam jak słyszę, ze poleciała kupa.

U nas pępek dalej, ja chyba nie umiem smarować..dostałam jakiś proszek od położnej, miał odpaść po 2-3 dniach a siedzi dalej...

A witaminy też podaje w kapsułkach d+k.
 
Ewelinka witaminy podałam pierwszy raz przed wczoraj.
Ja przewijam jak jest kupa przed karmieniem nie przewijam zaraz po karmieniu no chyba że mały nie śpi.
Nam pełen odpadł w piątek.
 
ja to chyba wyrodna matka jestem i w nocy nie przewijam tlyko daje cyca i spowrotem kłade, nie odbijam i nie przewijam bo się mała rozbudza a tak sobie dalej śpi słodko. Pupa jej się nie odparza więc narazie tak robie. Przebieram dopiero przy 2 karmieniu w nocy i to jak jest kupa.
W ciągu dnia też nie przebieram przy każdej kupie bo mała robi je bardzo często i czasami tylko troszeczke a wszystko wsiąka w pieluche poza grudkami. ale co 2-3 godziny staram się przebierać, albo jak wielka kupa jest.
 
u nas pępuszek odpadł w 10 dobie, czyli super, bardzo sie cieszyłam, bo stresował mne ten kikucik. A przeijam jak usłysze ze poszła kupcia, zwykle w takcie jedzenia :-D:-D

Witaminy podaje tak jak jest zaleenie, pierwsze 7 doby witamina D od 8 doby D i K
 
Ostatnia edycja:
Ja nie przewijałam od razu bo czasem jest tak że dziecko za kilka minut robi drugi raz .Właśnie dzis w nocy go przewinełam tuz po wybudzeniu i przed kolejnym karmieniem i mały jak pojadł i zasnął znów mi zrobił kupke ale u niego takie coś to ewenement ;-).
A co do wit D to w szpitalu nie miałam swoich witamin.A małemu w szpitalu podali tylko wit K.
 
Witajcie...
Kurcze przed chwilą miałam napisany cały eleborat ale wywaliło nam korki bo mąż dogrzewa pokoik...wrrr... zaczynam więc jeszcze raz ;)

Dopiero dotarłam na ten wątek, więc postaram się opowiedzieć jak to jest u nas z w/w problemami ;)
Kapiel - Kamiś niestety jej nie cierpi. Mam nadzieje, że z czasem się to zmieni. Kąpiemy z mężem na zmianę w miarę o podobnych porach, żeby wyrobić nawyk i schemat dnia u dzieciaczka ;) Mąż stara się jak może i szczerze powiedziawszy idzie mu cąłkiem fajnie. Oczywiście wszystko pod moim czujnym okiem ;)
Pępuszek - ech...odpadł dopiero ok10 dnia. Niestety zmuszona byłam dodać do pielęgnacji spirytus bo Octenisept nie dawał rady...Teraz jeszcze kilka dni stosowania spirytusiku i będzie cool ;)
Spacer - pierwszy odbył się około tydzień po urodzeniu. Była piękna pogoda, więc postanowiłam poczłapać z małym jakies2-3 godzinki ;) Szkoda mi było ciepełka ;)
Jeśli chodzi o biały nalot na języczku to mogą to być pleśniawki. Wszystko jednak zależy od momentu, kiedy się je obserwuje. Kiedy są po jedzeniu to wszystko jest ok. Wiadomo. Kiedy jednak nalot utrzymuje się w dość znacznym stopniu na języczku przed kolejnym karmieniem za ok 3 godz - pewnie pojawia się problem pleśniawek. Można stosować jałowy gazik z przegotowana wodą - należy go nawinąć na palec i przemywać języczek tak jak się da daleko wsunąć paluszek. Nie jest to bowiem takie łatwe ;)
Stosowanie wit. D...powszechnie wiadomo i z mojej wiedzy także tak wynika że nie należy jej stosować kiedy karmi się mlekiem modyfikowanym tylko przy karmieniu piersią. Niestety moja "cudowna" pani doktor mnie oświeciła ostatnio i wspomniała, żeby dawała wit D - 400mg... No cóż...
Odpowiadając na pytanko dotyczące przewijania... Zmieniam pieluszkę przed każdym karmieniem. (co ok 3 godz)...Po kupkaniu wycieram nawilżanymi chusteczkami dupcię i smaruję sudocremem... Jak się orientuję że trzeba przewinąć? Mój synuś głośno mnie o tym informuje - tak więc nie mam z tym problemu ;)

Buziole kochane ;)
 
reklama
Ja jakoś nie potrafię Małego zostawić z kupką w pieluszce (a często naraz je i robi do pieluchy), od razu sumienie mnie gryzie...heh i nie daję rady przewijać przed jedzeniem bo Mały się wtedy złości, wygina, napręża...nie da się pampka założyć. I kurcze nie wiem jak on to robi ale potrafi wszystko przesikać a nawet przekupkować ;-) i jak go muszę całego przebrać to rozbudza się na amen.
Co do witaminek to ja najpierw podawałam samą wit D, potem DiK a teraz Cebion Multi.
 
Do góry