reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

a w książeczce nie masz wpisanego badania i kiedy nastepne. albo położnej spytaj

ja też to oglądałam i naprawde bardziej ufam Zawitkowskiemu niż wszystkim w około

u mnie to jest tak że czy ze skierowaniem czy bez to i tak sie płaci wiec ja skierowania nie załatwiałam tylko dzwoniłam do ortopedy i sie umawiałam
 
reklama
no własnie nic nigdzie nie mam na ten temat, a położna na wizycie nic nie wspominała o tym.
Ale we wtorek ma być u mnie lakarka na wizycie to się dopytam co i jak.
Ja tez jakś bardziej wierze w to co mówi zawitkowski niż wszyscy w około. W szpitalu to wogóle można było kręća dostać co zmiana to położne co innego mówiły.
 
najgorsze jest to że z każdej strony sprzeczne informacje co do pielęgnacji dziecka - i bądź tu mądrym.
Asia ja w mojej encyklopedii :-) mam taką informację na temat bioderek: "dziecko powinno być zbadane przez ortopedę 3 razy w pierwszym roku życia: w 6-8 tygodniu, 6-7 miesiącu i gdy dobrze chodzi ok 12-14 miesiąca."
 
ja włąś dziś zapisałam moją małą na badanie bioderek. Będzie 7 października, powino by zrobione w ciągu 6 tygodni.
 
U mnie w szpitalu nie robili badania bioderek tylko powiedzieli że mój lekarz pediatra ma dać skierowanie i trzeba sie umówić na wizytę.
A co do pieluszkowania to ja dziewczynek nie pieluszkowałam i nic sie nie diało z bioderkami.
Ja włąśnie się zadtanawiam jakie u nas są terminy wizyt
 
u nas w szpitalu lekarki codziennie na wizytach oglądały bioderka, rozchylały nóżki i podginały je w rózne strony. A pry wypisie dostałam skierowanie do poradni ortopedycznej... trzeba sie tam zgłosić za 6 tyg od wypisu... tak mi powiedziano... u mnie to bedzie akurat 7 tydzien życia Haniuszki.

Co do pieluszkowania, to generalnie u nas nikomu nie kazali, ale wiem ze niektóre znajome mamuśki niedawno miały taki przykaz, jak lekarze widzieli ze cos niepokojącego z tymi bioderkami się dzieje...

My bylismy dziś na kontroli z poradni patologii noworodka... Hania nadal zażółcona, ale już mniej i Pani doktor powiedziała, że jesli nie bedzie nawrotu i silniejszego zażółcenia, to nie ma się co martwić, a sam zółty odcien na skórze może utrzymywać się nawet do 6 tygodnia życia.
 
Kasica moja chodzi juz do szkoły, ale nie wyobrażam sobie żeby miała miesiąc nie chodzić do przedszkola. Dziecko musi poradzić sobie ze zmiana ale bez przesady Ty tez musisz miec czas żeby wypracować rytm dnia z druga corcia. Nie sadze żeby starszej cokolwiek sie z tego powodu stało...

Co do bioderek to ja z Majcia byłam 3 razy w ciagu pierwszego roku. Ortopeda dziecięca kazała wkładać pieluche tetrowa miedzy nóżki i robić około 500 zabek dziennie( takie ćwiczenia). Przyznam ze pieluche wkladalam tylko na wizytę a zabki może 100 zrobiłam łącznie w ciagu roku. Nie ma jak dotąd problemów z bioderkami. Oczywiście nie namawiam do brania ze mnie przykładu, ale czasem ufam swojej intuicji może dlatego ze mnie nie zawodzi;-)
 
a wasze dzieciaczi tez mają biały nalot na języku?
Położna stwierdziłą że to mogą być afty i kazałą smarować Athtinem. A słyszałam też żeby zmywać ten nalot gazikiem na palcu. Próbowałam i ciężko to idzie
 
reklama
Witam. Mogą to być afty jak i pleśniawki. Afty to płytkie nadżerki pokryte białym nalotem i wokół zaczerwienione a pleśniawki wyglądają jak twarożek
 
Do góry