reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze "kopniaki"

FANTAZJA ja teżtak miałam DZIDZIA najpierw "bąbelkowała" potem przez pare dni nic i nic..tez lużzaczynałam sie martwić a tu zamiast bąbelków pojawiły sie takie diwne ruchy jakby mi sie MALEŃSTWO w brzuchu kręciło a teraz to już stuka do mnie całkiem wyrażnie i zaczyn byc to też wyczuwalne gdy delikatnie położe ręke w miejscu gdzie kopie..
 
reklama
Atka a w którym tygodniu zaczęły się ruchy?

Ja wciąż nie słyszałam serduszka... Za każdym razem mam usg dopochwowe i widzę serduszko. Czy gin powinien, oprócz tego, go posłuchać?
 
Chyba poczułam pierwsze kopnięcie:tak:, ale nie jestem pewna, bo byłam wtedy w pracy i nie mogłam poświęcić temu zdarzeniu odpowiedniej ilości uwagi
 
A ja poczułam jakbym miała jakieś tiki terwowe w środku brzucha (wiecie, takie dziwne uuczucie jak np. powieka drga sama, albo jakiś mięsięń). Nie umiem tego lepiej opisać. I się właśnie zastanawiam czy to dzidzia. Ale nie chce się nastawiać za bardzo. Zobaczymy co będzie dalej.
 
to dzidzia efilo:) ja tak miałam 2 dni i trzeciego pojawiło się pierwszw oficjalne kopniecie mamy:)) czyli z przyjemnościa ogłaszam że moj Ziomal dał znać o sobie dnia 2 grudnia czyli dokładnie w 17,1 tc i od tej pory regularnie około godziny 10 rano i 9 wieczorem jest aktywny:) niestey zazwyczaj tylko ja czuje ruchy i nie moge się tym podzielic z moim Kotem. kilka razy kopnał na prawde mocno, tak że poczułby ale Kot akurat na ten moment nie trafil:(
 
Sorga, nie martw się, bo te nasze maluchy takie są trochę złośliwe na początku. Pamiętam że w pierwszej ciąży jak Młoda zaczynała się ruszać, to ja szeptem wołałam Męża, żeby nie usłyszał:-D , a jak tylko poczuła inną rękę to przestawała. Potem dopiero jak już nawet wzrokowo można było wyczaić ruchy, to udało się złapać kopa Tacie.
 
ale wiesz Dzagud, ja chcę sie z tym moim podzielić tą radoscia jak najszybciej bo jak na razie jemu tylko ciezka robota przypada w udziale, a ja leze i się nie przemęczam...
 
wiecie co u mnie to jeszcze chyba za wczesnie na ruchy,ale dzis tak w miejscu na brzuchu w którym połozna wychula tętno kruszynki,taki jakis skurcz poczulam czy łaskotanie,przez chwile nawet pomyslałam ze to dzidzia,ale raczej jej chyba nie czuje jeszcze
 
dorotka, mi mówili że pływy można czuc już od 14 tyg- to takie przemieszczanie się wód i to podobno co innego to ruchy. Wogóle ja czytam klilka kalendarzy ciążowych i w jednym pisali, że ruchy można czuć już od 16tc. zgłupiec można, i tak (uważam) na prawde jak juz poznasz ruchy dziecka to tylko ty bedziesz mogła powiedzec czy to było TO.
 
reklama
wiesz dla mnie to wszystko to czarna magia narazie,wiesz zastanawiam sie czasem czy nie przeocze ruchów,tak samo jak nad tym jak to będzie jak juz będzie z nami dzidzia,koleżanki mówią mi ze będę czula jak mam wziąść malenstwo,nakarmic,itp,ale jak narazie mam wrazenie ze moje kolezanki są nie z tej bajki i czasami zastanawiam sie co one do mie mówią:-)
 
Do góry