reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy okres po ciąży

Witam! jestem mamą 3 miesięcznej Julki, którą urodziłam w listopadzie. pierwszy okres po porodzie dostałam w styczniu. był dośc obfity i trwał 5-7 dni. ale teraz nie mam okresu.nie wiem co się dzieje? a nadal karmię piersia i mam mleko.
 
reklama
Witam! jestem mamą 3 miesięcznej Julki, którą urodziłam w listopadzie. pierwszy okres po porodzie dostałam w styczniu. był dośc obfity i trwał 5-7 dni. ale teraz nie mam okresu.nie wiem co się dzieje? a nadal karmię piersia i mam mleko.

To normalne, że nie masz regularnego okresu, skoro karmisz piersią.
Kobiety mogą nie mieć okresu przez chociażby rok podczas karmienia piersią, a w międzyczasie mieć wyłącznie plamienia. Jeśli się mocno martwisz, po prostu zrób test ciążowy lub test betahcg, który będzie bardziej wiarygodny.

****

Co do mnie, to karmiłam cycem wyłącznie przez pierwszy tydzień po porodzie. Mleko miałam nada, do bodajże trzech tygodni po porodzie, a pierwszy okres dostałam po 5 tygodniach. Trwał tydzień, był bardzo obfity, czułam się okropnie.
 
Witam.czytam te wszystkie opisy,i teraz zastanawiam sie czy cos ze mna nie tak. po porodzie karmilam corke do konca 5 miesiaca, teraz mala ma juz 8 miesiecy a ja nadal nie mam okresu. po porodzie chyba miesiac bylam u ginekologa ale ten wogole mnie nie badal tylko powiedzial ze mam sie zglosic na badanie po 1 okresie jaki dostane. a teraz zastanawiam sie czy jednak odwiedzic go szybciej czy czekac dalej na okres. fajnie jest tak bez okresu:) ale z 2 strony powinnam go chyba dostac juz dawno...?!
 
Mam pytanie..jestem 4 miesiące po porodzie(cesarka)..od początku nie karmie piersią ze względu na leki które zażywam..pierwszy okres dostałam 2 i pół miesiąca po porodzie..był bardzo obfity i trwał ok 3 tyg..teraz kiedy powinien być następny to go nie ma..czy powinnam się tym martwić??jak to jest po porodzie..od razu miesiączki są regularne??
bardzo prosze o odpowiedź..pozdrawiam:-)
 
pierwszy okres dostałam 2 i pół miesiąca po porodzie..był bardzo obfity i trwał ok 3 tyg..
Skoro okres był taki obfity i trwał tak długo to dlaczego nie poszłaś tego skonsultować z lekarzem - żadne forum nie zastąpi ci kontaktu z lekarzem - to on przede wszystkim powinien cię zbadać.
Co do powrotu miesiączki po porodzie, to nie ma reguły na to jak szybko twój organizm wróci do normy sprzed ciąży. Zobacz jak to u mnie wyglądało (z tą różnicą, że ja karmiłam piersią, ale są osoby u których gospodarka hormonalna dłużej dochodzi do normy):
Drugi - z karmieniem piersią - Wojtuś ma już 5miesięcy - 28dni
3 - Wojtuś skończył pół roku - nadal karmię piersią - 28dni
4 - Wojtuś ma 7 miesięcy. Nadal karmię piersią. - 28dni
 
Dziękuję za odpowiedz..wiem że to zależy od organizmu i mogą być regularne lub też nie..chyba masz racje i skonsultuje się z lekarzem..pewnie to troche potrwa zanim się to unormuje..jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
 
witam mam taki problem przez 3 miesiace kamiłam piesia i po 6 tyg po porodzie zaczełam brac tabletki anty które brałam 2 mies a zakoczyłam branie 22 grudnia i nie mam jeszcze okresu,zauwazłam tez ze po odstawieniu tabletek powiekszyły mi sie gruczoły mlekowe lecz w ciazy raczej nie jestem poniewaz robiłam test i wyszedł negatywny...
nie wiem co mam na ten temat myslec??
 
witam mam taki problem przez 3 miesiace kamiłam piesia i po 6 tyg po porodzie zaczełam brac tabletki anty które brałam 2 mies a zakoczyłam branie 22 grudnia i nie mam jeszcze okresu,zauwazłam tez ze po odstawieniu tabletek powiekszyły mi sie gruczoły mlekowe lecz w ciazy raczej nie jestem poniewaz robiłam test i wyszedł negatywny...
nie wiem co mam na ten temat myslec??
Justyś po odstawieniu anty organizm potrzebuje często więcej czasu aby dojść do siebie i do regularnych cykli sprzed ciąży. Tak jak po porodzie nie od razu pojawia się okres - podobnie jest po odstawieniu anty. Dodatkowo możesz mieć cykle bezowulacyjne na początku - ale to byłabyś w stanie zaobserwować tylko korzystając z konkretnej metody samoobserwacji.
 
witam dziekuje za odpowiedz...
zastanawiam sie tez czy normalne jest powiekszenie gruczołów mlekowych i bol piesi ktory zaczoł mi sie po odtawieniu tabletek anty??
mam nadzieje ze to jest całkiem normalne
 
reklama
Justyś niestety ale żadne forum nie zastąpi ci kontaktu z lekarzem i jego oceny twojego stanu zdrowia. Może są potrzebne jakieś badania. To nie są żarty, bo może faktycznie coś tam ci się dzieje i oznaką tego jest zatrzymanie okresu - trzeba to po prostu skonsultować.
 
Do góry