reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Wczoraj wezwałem lekarza do domu, który potwierdził, że mały jest osłuchowo ok. Robimy inhalacje wodą morską i do tego kilka syropków. Mam nadzieję, że mu pomoże bo kurde męczy się maluch a przecież nic nie narozrabiał. Dzisiaj też zaczął raczkować więc jest nawet w domu umiarkowany optymizm. Jutro żłobek...
 
reklama
Rubi tylko że ja żadnej poprawy nie widziałam jak wojtka całkiem odstawiłam od kazeiny i był na ścisłej diecie 4 miechy. Później zaczełam wprowadzać powoli jakieś mleczne dodatki i suchość wciąż jest (raz więcej raz mniej ale bardziej zauważam powiązanie z tym czy jego organizm jest suer zdrowy czy jednak lekko przeziębiony)
więc jak powinna wyglądać taka prowokacja? bo dziewczyny piszą że powoli wprowadzają i mieszają mleko

tatahunterka - dużo oklepujcie małego, "ganiajcie" :) żeby ruszał sie jak najwięcej, i ściągajcie gluty - im częściej tym lepiej :) - powodzenia
 
tatahunterka - dużo oklepujcie małego, "ganiajcie" :) żeby ruszał sie jak najwięcej, i ściągajcie gluty - im częściej tym lepiej :) - powodzenia

Tak robimy, na szczęście mały lubi jak go klepię (jakiś masochista czy co) a do maszerowania na kolanach nie trzeba go zachęcać. Gluty dalej są, w domu mam już pół apteki, jutro kolejna konsultacja z lekarzem. Jakaś masakra!
 
a te gluty to przezroczyste luźne czy gęste zielono-żółte?

coś w tym oklepywaniu jest - Wojtek czasem usypiał mi na kolanach podczas klepania hihihi

daj znać co powiedzą lekarze bo sama jestem ciekawa ..... cholerne katary gggrrrrr
 
Mi synek nigdy nie zasnął ani nie cieszył się przy oklepywaniu, moze dlatego ze miał wtedy 3 miesiace i przez zapalenie płuc ciężko mu się wtedy oddychało. A jak tam raczkowanie?
 
bry...a raczej Wam Dobry wieczór życzę bo u mnie to coś kiepskawo.

Co do prowokacji to powoli mieszac MZ z MM po wcześniejszym długotrwałym odstawieniu czynnika alergizującego- tyle wiem od p. dr Żurek.

TatoHunterka...jeśli na wizycie był dr Karpowicz i to on stwierdził że mały jest osłuchowo czysty to ja bym się jednak wstrzymała z otwieraniem szampana. U nas dwa dni po osłuchiwanku Karpowicza dr Tkaczyński wykrył u obojga obustronne zapalenie płuc. Jakoś nie chce mi się wierzyc, że w dwie dobry z stanu zdrowe przeszły do stanu ciężko chore( nie są astmatykami), więc moje dotychczasowe uwielbienie dla tego lekarza znacznie osłabło. Jeśli chodzi o katar:

1. Antek miał nieprzerwany lejący a momentami zielonkawy bite 2 miesiące dopóki mu zęby nie wylazły. Ale Wasz jest już duży, więc z grubsza wiecie jak reaguje na zęby...
2. Hance znowu też się lało jak z kranu, ale po 3 tygodniach katarowej powodzi z inhalacjami, wodą morska, mucofluidem i oklepywankiem poprawy nie było. Dokonałam samowolki i podałam zyrtec. Po 3 dniach zmalało. Teraz próbuję się dostac do allergologa, ale to nie takie proste do wykonania.
3. Jeśli kolejny lekarz nic nie usłyszy u małego to ja bym się chyba pokusiła o zrobienie prywatnie morfologii z rozmazem i wskaźnikiem białka CRP. Jeśli to nie jest infekcja bakteryjna czy wirusowa w badaniach nie wyjdzie podwyższony wskaźnik. To znak że trzeba szukac alergenu.
Na dodatek większośc lekarzy nie rozpoznaje spastycznego zapalenia pluc( czyli tego alergicznego , astmatycznego) bo praktycznie nie daje żadnych objawów, zwłaszcza gorączki. Ot dziecko lekko kaszle i ma katar...a zmiany w płucach galopują. Nie twierdzę że to Wasz przypadek, ale sprawdzic warto.
Pulmunologiem pediatrą o ciągotach alergologicznych jest dr. Tkaczyński w przychodni Polimed na Armii Krajowej.Sama mam do niego parę zastrzeżeń( np. po cholerę przepisuje tyle homeopatycznych za ciężkie pieniądze które nic nie dają) ale jeśli chodzi o sprawy osłuchowe nigdy nie zawiódł. Ma też tą zaletę że jak sam nie wie co dolega to zleca dużo badań , kieruje do specjalistów i do szpitala- nawet z długotrwałym katarem.

Oklepywanie moje bajtle też uwielbiają, Hanka to nawet i bez kaszlu się domaga:-)

A teraz kobitki ( i tych dwóch męskich rodzynków też) pomóżcie... Potrzebny numer do dr. Wierzbickiego prywatnie, wiem, że był już tu podawany, wiem że to wygodnictwo z mojej strony ale naprawdę dzisiaj nie mam siły przebijac się przez strony... Przepraszam Was i proszę, niech ktoś zapoda bo nie mogę czekac do lipca- czyli państwowej wizyty
 
Witam się skoro świt:-)
Podcztuje Was regularnie, ale niestety nie przechodziliśmy na własnej skórze prowokacji i innych alegrii, więc nie miałam z czym się wtrącić.
saly nr do wierzbickiego prześlę Ci na priv. Jeżeli chcesz się umówić do jego gabinetu w Opolu, to musisz trochę poczekać na wizytę, ale w Ozimku przyjmuje bez zapisów. Przychodzisz, odczekujesz kolejkę i jesteś przyjmowana. W Ozimku (jeżeli moje zapiski nie kłamią) przyjmuje w poniedziałki i w czwartki. Jak jest w Opolu to nie wiem, bo jeździłam do niego do Ozimka bo mam bliżej.
Miłego dzionka wszystkim zyczę, wpadnę jeszcze w wolnej chwili.
 
Tatus hunterka całkiem zapomniałam ze to przeciez forum opola, zapraszam w takim razie do dr Kolejewskiego. Oddałabym mu moje dziecko z zamknietymi oczami.
 
reklama
Saly Nikoś też u Tkaczyńskiego leczony, fakt tanich leków nie przepisuje ale przynajmniej z przeziębienia dzieciaczka bez antybiotyku wyleczył ;-) a do Tabory nie chodzisz?

Tatusiu Hunterka ustawsuwaczek, jak dobrze pamiętam to nasze szkraby prawie równomiesięczniaki ;-)
 
Do góry