reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

początki ciąży

mrsMalec

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2017
Postów
496
Cześć wszystkim ;) jestem tutaj nowa ;) pisze do was bo strasznie meczy mnie jedna myśl ;) a mianowicie ;) jestem w ciąży ;) Ostatnia miesiączka 6.03 ;) cykl 31 dni ^^ byłam tydzień temu u ginekologa . Pani twierdzi ze z usg wychodzi 4/5 tydzien ciazy . Pechezyk ciążowy oraz zoltkowy widoczny ;) w prawidłowym miejscu jest ;) lecz pani 9ginekolog widzi tyko coś pulsujacego ale nie widzi zarodka ; ( w karcie ciążowej jest wpisane tetno zarodka 140 . Czy wszystko jest wporządku ? Wizyta kolejna za tydzień. . Niby pani doktor powiedziała ze jest okej ale dlaczego na usg nie mogła zmierzyć zarodka czy jest możliwe ze aż tak jest malutki ?
 
reklama
Hejka, nie rozumiem, jak mogła usłyszeć bicie serca, skoro nie widać zarodka?! No ale skoro jest serduszko bijące, w dodatku w dobrym tempie, to znaczy, że ciąża rozwija się prawidłowo. Jeśli masz niepokój, to zrób sobie test z krwi Beta Hcg. Ten ten robi się dwa razy, w odstępie 48 h. Wynik powinien się podwoić w prawidłowej ciąży.
 
Hejka, nie rozumiem, jak mogła usłyszeć bicie serca, skoro nie widać zarodka?! No ale skoro jest serduszko bijące, w dodatku w dobrym tempie, to znaczy, że ciąża rozwija się prawidłowo. Jeśli masz niepokój, to zrób sobie test z krwi Beta Hcg. Ten ten robi się dwa razy, w odstępie 48 h. Wynik powinien się podwoić w prawidłowej ciąży.
Nie było słychać .. było tylko widać na ekranie jak coś pulsuje tak dokładnie określiła to gin .. i mówi to można uważać za zarodek bo coś pulsuje tutaj . I tyle się dowiedziałam

Napisane na SM-N900V w aplikacji Forum BabyBoom
 
po prostu zrób bete dwa razy i zobacz czy wzrasta. 4-5 tydzień to jeszcze wcześnie i zarodek ma czas aby jeszcze się rozwinąć
 
Witaj,

gratuluję ciąży :)

Co do bicia serduszka - często na tym etapie lekarz po prostu patrzy czy serce bije i w jakim tempie i często nie daje go posłuchać, żeby dodatkowo nie obciążać fasolki. Najważniejsza informacja na ten moment to to, że jest echo żywego zarodka i że jest umieszczony w macicy - czyli wszystko tak jak u Ciebie.

Pomiar zarodka na tym etapie jest obarczony dużym błędem, więc nie stresuj się na zapas. Lepiej poczekać na kolejny, dokładniejszy pomiar niż się zastanawiać dlaczego np. ciąża młodsza o 2 tygodnie (bo wszystko jest tak małe, że nie można dobrze zmierzyć).

Powodzenia :)
 
Nie było słychać .. było tylko widać na ekranie jak coś pulsuje tak dokładnie określiła to gin .. i mówi to można uważać za zarodek bo coś pulsuje tutaj . I tyle się dowiedziałam

Napisane na SM-N900V w aplikacji Forum BabyBoom

Tak wyglądało moje pierwsze usg. Malusieńka 2mm pulsujaca kropeczka wewnatrz pecherzyka. To własnie zarodek z akcją serca. Nie rozumiem tylko czym była zdziwiona twoja ginekolog?? A na początkowym etapie raczej nie puszczają serduszka do posłuchania.
 
reklama
Do góry