reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 tydzień ciąży od OM

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2013
Postów
10
Witam. Jestem nowa na forum. Moja sprawa polega na tym. 17 lipca br miałam ostatnią miesiączkę. Dodam że od kwietnia tego roku cykl mi się uregulował miesiączki dostawałam co 28 dni. Wcześniej miałam różnie raz 30 dniowe a raz 32 dniowe. 15 sierpnia wieczorem wykonałam pierwszy test ciążowy wyszły 2 kreski ale druga taka słabsza na drugi dzień powtórzyłam i znowu 2 kreski i druga słabsza. tego dnia wykonałam również bete która wyniosła 318. I w tym samym dniu miałam 1 usg zrobione lekarz potwierdził ciąże i powiedział że pęcherzyk ma 3 mm oraz przepisał luteine. 26.08 miałam robione kolejne usg i pęcherzyk był wielkości 6,5 mm lekarz kazał przyjść za 2 tygodnie. 10 września miałam robione 3 usg i wyszło że pęcherzyk ma 18,5 mm i widać pęcherzyk żółtkowy wielkości 4 mm według tego usg ciąża niby miała 6 tygodni. Po na mowie znajomej której nie podobało się że lekarz nie zlecił badań ani nie założył karty ciąży poszłam do innego lekarza który na drugi dzień mnie przyjął zrobił mi usg i powiedział że pęcherzyk ciążowy 19 mm pęcherzyk żółtkowy jest i widzi malusieńkie tentno, ale za wcześnie żeby widzieć zarodka bo to według usg 5 tydzień ciąży i zlecił luteine brać i witaminy oraz zlecił badania. Skonsultowałam się z 3 lekarzem i nic więcej mi nie powiedziała oprócz tego że widzi zarodek nie podała żadnych wymiarów ani nie sprawdzała czy serduszko jest bo stwierdziła że to 4 tygodniowa ciąża i kazał przyjść za 3 tygodnie. Co o tym sądzicie, czy któraś z was miała podobnie. Na te dzieciątko czekałam bardzo długo z mężem bo aż 4 lata. Proszę o szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 
reklama
Ja byłam w 5/6 tyg ciąży według lekarza i również był pusty pęcherzyk, ale wg niego to możliwe (czyli tak jak u Ciebie 2 przypadek) . Następną wizytę miałam w 9 tygodniu ciąży i widać już było dziecko. Także nie pozostaje nic innego jak czekać. Przy wczesnej ciąży lekarz nie jest w stanie nic innego powiedzieć, a każdy ma inny sprzęt i umiejętności więc widzi inny tydzień ;)
 
U mnie identyczna sytuacja, 5/6 tydz pusty pęcherzyk, kontrola za 3 tyg i już było widać.
Co do karty ciąży, ani w pierwszej, ani w drugiej ciąży lekarz nie zakładał jej na pierwszej wizycie, dopiero na 2-3.
A serduszko u nas było widać dopiero na 3 wizycie,ok 13 tc.
Wszystkiego dobrego :)
 
Czyli jest szansa ze jak pójde 25 września do lekarza to usłyszę serduszko. Skoro zarodek dopiero tak późno się ukazał.:-)
 
U mnie karta ciąży była założona dopiero na bodajże 4 wizycie, to był chyba 13 tydzień. Lekarz znał moją historię i nie chciał robić zbyt szybko nadziei, wiedząc jak bardzo mi zależy, myślę, że u Ciebie mogło być podobnie. Rozumiem, że się denerwujesz, ale myślę, że niepotrzebnie aż tyle usg robiłaś i też dokładasz sobie stresu, zwykle serduszko widać ok.7 tyg OM, ale znam wiele przypadków gdzie było później, poczekaj jeszcze ze dwa tygodnie. A tak naprawdę powinnaś poczekać do 12 tyg bo wtedy się rozstrzyga los zarodka. Skoro jeden lekarz powiedział, że widział tętno, to tego się trzymajmy, musisz wierzyć że będzie dobrze :)
Zgadzam się w zupełności z tym, że różny sprzęt to różny wynik usg. Bierzesz luteinę, odpoczywaj, dbaj o siebie i spokojnie czekaj na rozwój wydarzeń. Powodzenia :-)
 
dori90 no ja popieram co sprzęt i lekarz inna interpretacja na tak wczesnym etapie to chyba wyniki z krwi są najbardziej pewne, trzymajcie się i nie denerwuj się za bardzo :tak:
 
hej ja byalm w piatym tyg ciazy rowno u ginekologa i bylo widac zarodek a tydzien pozniej juz bijace serduszko , wiec niemartw sie kochana tylko odpoczywaj i uwierz !!!!!! bo jestes w ciazy :)
 
u mnie też tak było że 6 tygodniu ciąży praktycznie nic nie było widać a w 9 było już serduszko i mała dzidzia... nie ma co się stresować bo to dziecku nie pomoże trzeba być dobrej myśli
 
Niestety ale nie było mi dane teraz mieć tego dzieciątka. Maluszek zmarł na etapie zanim serce jego zabiło. Czekam teraz na zabieg:-(
 
reklama
dori90 przykre i smutne to co Ciebie spotkało, ja miałam 2 zarodki i jedne straciłam, mój lekarz mówił że dużo ciąż jest traconych we wczesnym etapie i często matki nawet o tym nie wiedzą
 
Do góry