reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk

Klara25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2022
Postów
32
Witam, potrzebuje się poradzić. Dziś byłam na USG , lekarz potwierdził ciążę, pęcherzyk 9 mm. Z miesiączki wychodzi że to 6 tydzień i 2 dni, jednak pęcherzyk jest pusty. Lekarz kazał mi wrócić na USG za tydzień. Z USG wynika że to 5 tydzień i 4 dzień. Czy jest możliwe że to jeszcze wczesna ciąża i dlatego nie widać zarodka? Wydaje mi się , że owulację miałam zaraz przed spodziewana miesiączka, może 3- 4 dni przed. Okres spóźnia mi się 12 dni. Jednak czuję , że w ciążę zaszłam później i być może to bardzo wczesna ciąża. Czy któraś z Was tak miała, że nie było zarodka a później się pojawił i wszystko skończyło się szczęśliwie?
 
reklama
Witam, potrzebuje się poradzić. Dziś byłam na USG , lekarz potwierdził ciążę, pęcherzyk 9 mm. Z miesiączki wychodzi że to 6 tydzień i 2 dni, jednak pęcherzyk jest pusty. Lekarz kazał mi wrócić na USG za tydzień. Z USG wynika że to 5 tydzień i 4 dzień. Czy jest możliwe że to jeszcze wczesna ciąża i dlatego nie widać zarodka? Wydaje mi się , że owulację miałam zaraz przed spodziewana miesiączka, może 3- 4 dni przed. Okres spóźnia mi się 12 dni. Jednak czuję , że w ciążę zaszłam później i być może to bardzo wczesna ciąża. Czy któraś z Was tak miała, że nie było zarodka a później się pojawił i wszystko skończyło się szczęśliwie?
Musisz czekać. Ja jestem teraz w 11 TC, gdzie OM 14/02, a owulacja około 10/03.

Kiedy miałaś pierwszy pozytywny test lub betę?
 
25 kwietnia pierwszy test pozytywny, bardzo blada kreska, pojawiła się do ok. 4 minut. 24 kwietnia, test wyszedł negatywny, po 3 dniach od pierwszego testu nadal bardzo blada kreska, po tygodniu również. Ostatnia miesiączka 26 marca, kolejną powinnam dostać 24 kwietnia według kalendarzyka.
 
Dodam jeszcze, że lekarz stwierdził odwarstwienie kosmówki. Chyba nic z tego nie będzie.
 
Nie, ponieważ pani położna powiedziała że nic mi to nie da. Nawet przy pustym pęcherzyku beta rosnie co wskazuje na ciążę. Stąd przy pustym pęcherzyku kobiety mają objawy ciążowe jak mdłości czy bolące piersi.
 
9 mm to zdecydowanie za wcześnie na mówienie o pustym jaju płodowym.
Taką diagnozę można postawić jak pęcherzyk ma powyżej 20mm.
A beta jest jedynym sposobem na ocenę prawidłowego rozwoju bardzo wczesnej ciąży. Ja na Twoim miejscu zbadałaby bete i przyrost. Jak osiągnie poziom w granicach 6-10 tys już musi być widać pęcherzyk żółtkowy i zarodek
 
25 kwietnia pierwszy test pozytywny, bardzo blada kreska, pojawiła się do ok. 4 minut. 24 kwietnia, test wyszedł negatywny, po 3 dniach od pierwszego testu nadal bardzo blada kreska, po tygodniu również. Ostatnia miesiączka 26 marca, kolejną powinnam dostać 24 kwietnia według kalendarzyka.
Skoro test wyszedł pozytywny dzien po spodziewanej miesiączce to niemożliwe aby owulacja była 3-4 dni przed tą datą. Musiała być dużo wcześniej. Teraz pozostanie Ci jedynie czekanie do następnej wizyty.
 
reklama
9 mm to zdecydowanie za wcześnie na mówienie o pustym jaju płodowym.
Taką diagnozę można postawić jak pęcherzyk ma powyżej 20mm.
A beta jest jedynym sposobem na ocenę prawidłowego rozwoju bardzo wczesnej ciąży. Ja na Twoim miejscu zbadałaby bete i przyrost. Jak osiągnie poziom w granicach 6-10 tys już musi być widać pęcherzyk żółtkowy i zarodek
Przy 10tys wcale nie musi być widoczny zarodek, ja miałam 19tys i był sam pęcherzyk
 
Do góry