reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

lajfik ja od dwóch tygodni biorę feminatal N - to zestaw witamin i minerałów dla kobiet w ciąży i karmiących piersią więc jest wygodny bo nie będziesz musiała później go zmieniać . Mnie akurat ten lek polecił mój gin , pani doktor diabetolog i z tego co czytam po innych miesiącach to jest on bardzo popularny - tak że polecam . Bierze się 1 tabletkę dziennie , za opakowanie 60 tabletek zapłaciłam 34zł.
 
reklama
Lajfik mój gin też mi polecił, by od 2 trymestru odstawić kwas foliowy a zacząć zażywać feminatal N, zatem całkowicie zgadzam się z Asus :-):-):-)
 
Nie wiem co ja złego zrobiłam. Czuję się tak fatalnie, brzuch ciężki i pełny i tak od wczorajszego obiadu. Zjadłam smażone ziemniaki, pierś w panierce i szpinak, no i trochę grzybów, oliwek z fetą, cebulę i sos cebulowy, no i grzyby. Oops teraz jak to wymieniłam to rozumiem, toż to wszystko ciężkostrawne oprócz szpinaku. Ciekawe kiedy ja to strawie, to był głupi obiad tylko.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
 
oj, Antar, Antar :-D:-D Tyś łakomczuch wielki, a brzuszek nie nadąża... przeczekaj tę niestrawność i nie ładuj w siebie grzybów razem ze smażeniną!! na Boga!! toż to zestaw piorunujący...;-)

co do witamin to-od 6 t.c. łykam prenatal complex ( 2xdziennie) i folik (1xdziennie), przy czym kwas foliowy mam odstawić w 16 tc.

a dziś byłam w zaprzyjaźnionym laboratorium dowiedzieć się o cenę badań, które muszę wykonać przed następną wizytą (morfologia, cukier, mocznik, kreatynina, mocz, wasserman, hbs i
Odczyn Coombsa) i pani wyliczyła 55 zł!!
a do tego idzie na urlop, więc żeby jeszcze w tym m-cu iść do ginka muszę już za tydzień zrobić te badania, na któreś wyniki czeka sie kilka dni, wiec badania 13 a wizyta najwcześniej 26- 27 sierpnia :-(dopiero... już sie nie mogę doczekać jak czytam Wasze relacje z odwiedzin u Bąbelków...

i głowa mnie dziś boli... buuuuuuuuuuuuuu.....
 
Acha polecam Wam dziewczyny krem do twarzy na dzień i noc Perfecta mama typowy dla kobiet w ciąży jak dla mnie rewelacja:tak:
jaką ma konsystencję -raczej gęsty czy taka mgiełka? Ja osobiście preferuje leciutkie kremy. Rozumiem że dobrze nawilża, w pierwszym trym. mam cerę mieszana ale z dośw. pierwsz ciąży wiem że potem musi baaardzo dobrze nawilżać :-)

AgniesiaP witamy :-)


Czy Wam też ludzie patrzą na brzuch?
Zauważyłam, że sąsiedzi, klienci i współpracownicy rozmawiając ze mna, czy przechodząc obok mnie - patrzą mi centralnie na brzuch.
Nie jestem do tego przyzwyczajona. Ale chyba muszę się z tym oswoić. Wiem, że u mnie już widać. Ale jak na razie troszkę mnie to drażni.
Oj potem będziesz dumnie ten brzusio wypinać :-) Wiecie, każda kobieta chce być piękna w ciąży...mnie się marzą piękne sukienki i bluzki a to takie cholernie drogie :angry::baffled:

Asus cuuudownie, że wszystko dobrze :-) :-) :-)

Martussa do wizyty szybko czas zleci :-)

No a teraz kilka spraw moderatorskich :-)
W końcu lista jest przejrzysta https://www.babyboom.pl/forum/luty-2009-f241/lista-lutowek-2009-bez-komentarzy-18035/ sprawdźcie proszę swoje dane, bo mimo że je kopiuję przy przerabianiu mógł się wkraść jakiś chochlik ;-)Dorobiłam od razu kolumnę na płeć, bo już za kilka tyg się dowiemy.Poprawki i wiadomości o płci, wpisujcie tu https://www.babyboom.pl/forum/luty-2009-f241/zapisy-na-liste-lutowek-2009-a-17961/.
Mamy których nie ma na liście a chcą być naturalnie również proszę o wpis.
 
Ostatnia edycja:
antar - ponoć w ciąży nie jest wskazana feta... a przejedzenie przejdzie :D ja wczoraj po obiedzie też cierpiałam. Taka zachłanna byłam ze zjadłam za dużo :D
lajfik ja biorę witaminki od momentu jak się dowiedziałam o fasolce. Brałam PRENATAL ELEWIT ale moj gin powiedzial, ze lepszy jest FEMINATAL N.
I żadnych innych kwasów nie trzeba, bo tam wszystko juz jest :-)
 
Cześć Lutóweczki!
Troszkę mnie nie było, ale wybaczcie - to wina wakacyjnych wojaży :-) działeczka i 2 tygodnie w Tatrach zarówno po stronie polskiej i słowackiej. Ach, ale się nie chciało wracać do tego śmierdzącego miasta :no:.
Ja jeszcze też nie zauważam mojego ciążowego brzuszka, tylko oponkę, która jest w tym miejscu od czasu poprzedniej ciąży, wrrr. Ale jak sie położę na brzuszku, to czuję, że jest twardszy, niż zwykły tłuszczyk.
20-tego mam usg, badanie przezierności karkowej i dopiero wtedy zobaczę ponownie moje maleństwo. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
25-tego wizyta u ginki i zobaczymy, czy pozwoli mi iść do pracy od września, czy każe siedzieć w domu. Wolałabym we wrześniu jeszcze popracować, żeby pomóc koleżankom (pracuję w szkole, a wrzesień to urwanie głowy). A od października pójdę na zwolnienie. Ale mi fajnie z tą perspektywą :tak:.
Co do leków, to od początku biorę 1x feminatal n, 1x folik i na wyjeździe 1x lub2x duphaston. Moja lekarka strasznie się krzywiła, jak się dowiedziała, że jadę w góry. A jak usłyszała o termalnych źródłach to już w ogóle zdrętwiała hi hi .:-)
Na szczęście było bez ekscesów, całkiem lightowo, czułam sie zaskakująco dobrze, wróciłam wypoczęta i opalona. Za to od powrotu znów czuję się kiepsko, mam zawroty głowy i ciągle mi od tego niedobrze, buu. Mam nadzieję, że jak skończę pierwszy trymestr, to wszystko mi przejdzie.
Kończę, bo muszę trochę nadrobić czytanie, trochę tego naprodukowałyście ;-).
Pozdrawiam. Papa
 
Bardzo wam dziękuję za porady:tak:
Na pewno zacznę łykać jakieś witaminki jak skończę brać folic:tak:
Poprzednia ciąża była osiem lat temu, dlatego nie pamiętam od kiedy zaczęłam brać suplementy :-D

Nooooo i przede wszystkim .....wróciłam od gina i moje małe słońce fika jak dzikus, ma się bardzo dobrze, mierzy 6,31cm. 12t.6dz. :-D więc jestem bardzo szczęśliwa i cieszę się razem z wami, że nasze małe bączki maja się super!

Antar :-D twój obiad mógł być zbyt ciężkostrawny;-) mnie wczoraj po południu tez wydęło po 2 szklankach wody i 2 delicjach :szok: jaja jak berety:-) jak poszłam na spacer to dopiero mi przeszło...
Pozdrawiam gorąco!
 
No właśnie o tym mówię. Ja juz nie wiem co jeść żeby mnie nie nadymało, a mam to okrągło, od wszystkiego zaczynam być wielka. a dzisiaj ostatni dzień w pracy:(
 
reklama
Ja z jedzonkiem też mam problemy :baffled: Miałam już cichą nadzieję, że wszelkie mdłości i nudności za mną, no ale niestety jeszcze nie minęły..... Staram się zwracać uwagę na to, co jem, żeby jakoś zminimalizować problemy żołądkowe, bo wiadomo, że im bardziej ciężkostrawne tym gorsze skutki, jednakże to co dziś mi nie szkodzi, jutro może wywołać problemy....
 
Do góry