reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Fasoleczko na scan mozesz isc z rodzina. Ja tez bylam, nie powinno byc problemu.
Maryam wiesz jak tez mam kolzanke o tym imeniu i jej maz jest Palestynczykiem:szok:. Mieszka w Londynie i ma 3 dzieci. Bardzo ja lubie. Dzieki za rady napewno sie przydadza.
Juz pozno, lece dziewuszki
Salam
 
reklama
salam maulkaum wa rahmatullah wa barkakatuh

A ja polecam na you tube super nianie
My nieemamy polskiej televizji tylko programy po arabsku jak np.wiadomosci i 2 kanaly po angielsku BBC i french TV i wogole chcialabym zrezygnowac z tv...
wiec o SUPER NIANI uslyszallam od mojej kolezanki muzulmanki byla zachwycona...
Wiec jak juz zaczelam ogladac to tak mnie wciaglo ze do 5 rano siedzialm...

hm..a co u mnie?
Mam sokowiroweczke i moj kochany kupuje owoce i miksujemy sobie hehe
same zdrowko...

Wiec smigam kochane jak cosik..

buzkai slodziaki

wa aliki salalm wa rahmatullah wa barkaktuh
 
Salam :ninja2:

Tez wczoraj do pozna ogladalam Nianie :) Nawet sie wzruszylam. W ogole ostatnio jakos latwo sie rozklejam. A superniania rzeczywiscie jest fajnym programem. Sama superniania mnie czasem troche irytuje ale wielu rzeczy mozna sie nauczyc z czyichs bledow. A najlepsze jest jak dzieci wstaja z karnego jeza i mowia ze lzami w oczach "psiepjasiam".:blink:

Dziewczyny, wrzuccie jakies zdjecia do swoich albumow bo chcialabym zobaczyc wasze pociechy, ewentualnie brzuszki :)

A tak w ogole to skad jestescie w Polsce i czy czasem tu zagladacie?:confused: Moze przyjedziecie na coroczny letni oboz muzulmanski?

Fasolka, odzywiaj sie zdrowo, tylko uwazaj na cytrusy. Nie za duzo, bo alergia bedzie...

Maryam
 
salam aulakum wa rahmatullah wa barakatuh

Maryamka masz racje ja jak ogladalam suoer nianie to tez płakałam :dry:
Moj M spal obok a ja w bek hehe

Co do foteczek to bardzomi przykro,ale niemoge wkleic zadnych,gdyż my z mężem 3mamy sie opini że fotki sa haram,,,,,,,

Hm...dziekuje sloneczko staram sie zdrowo odzywiac ale ciezko mi pozbyc sie smazonego i fryty tu leca prawie codziennie jeszcze jak sama zrobie mniam mniam...
JAk sama robie frytasy to przypominaja mi sie czasy jak w Polsce kupowałam frytki z tytki papierowej hehe:tak:

A skad z Pl z okolic Zielonej Góry ))))))))))

a dzisiaj zeszłam wczesniej aby zrobic mezowi sniadanko(zachorował)
I mamy turecki chlebek chcac go przeciaz przecielam wzdłuż dłoni Alhamdullilah moj M udozelił mi pierwszej pomocy i wsio ok...
ciezko troszke wudu zrobic ale jakos daje rade alhamdullilah


a ja mam jeszcze pytanko ....

Jak ubieracie sie na codzien?
W otoczeniu niee w domciu...

buziaikii

salam
 
Salam
Ja mam pol tv wiec ogladam super nianie na bierzaco. Naprawde mozna sie sporo nauczyc.
Ja mieszkam na stale w Londynie a pochodze z okolic Wroclawia.
Nie nosze hijab narazie ale kiedys inshalla... A wy?
 
Assalamu aleykum wa rahmatullah

Ja nosze hijab alhamdulillah. W domu tez czesto niestety bo dzielimy go z inna rodzina. Jak mieszkalam w uk to nosilam jilbab ale w pl jakos ciezko mi to przychodzi.:-( Najczesciej spodnice albo spodnie i jakis dluzszy top.

A jesli chodzi o zdjecia to my robimy ale nie wieszamy.

No prosze wszystkie jestesmy z jednego konca PL. W pewnym sensie. Ja co prawda pochodze z polnocy ale teraz ponioslo mnie na dolny slask. Moze i do Birmingham mnie kiedys poniesie bo mam tam magisterke do zrobienia...

Slyszalyscie o corocznej konferencji islamskiej JIMAS w Leicester? Polecam wam. Co roku w ostatni weekend sierpnia (bank holiday). Z Bham to niedaleko. Z Londynu gorzej. Chociaz w Londynie na brak imprez nie mozna narzekac. Tam ciagle cos sie dzieje.

Umm Yasin daj znac jak bedziesz w okolicach wrocka. My tam mieszkalismy 3 lata, mamy tam bardzo duzo muzulmanskich znajomych i czesto tam zagladamy. A bylas moze we Wroclawskim meczecie?

A bylyscie w Algierii? Jak wam sie podoba?
Lece karmic. Pa.
Milego weekendu sisters
M.
 
Salam
Wybieram sie do Polski na wiosne inshallah ale nie napewno. Zobacze jak sie bede czula itp. Nawet nie wiem gdzie jest tam meczet ale kupuje miesko we Wroclawiu bo nigdzie blizej domku rodzicow nie ma halal. Robie zakup na caly pobyt a zazwyczaj przyjezdzam na miesiac i daje do zamrazalki. Na szczescie moja mama juz sie przyzwyczaia i gotuje nam osobno z naszego miesa. Duzo ja rzeczy przekonuje w islamie ale mysle ze nigdy nie zrobi tego kroku zeby zmienic religie. Ale tak naprawde islam nie jest czyms nowym, odrebnym a raczej kontynuacja chrzescijanstwa. Jezus mowil o przysciu kolejnego i ostatniego proroka ktroy bedzie mowil o nim. Lecz nikt z chrzescijan nie chce tego wyjasnic a szkoda.
Bylismy w Algieri pare razy. Z rodzinka ok a sam kraj bardzo zaniedbany.
A jak sie zyje w Polsce Maryam z hijab i mezem Palestynczykiem? Czy jemu sie tam podoba?
 
salam aulakum wa rahamtullah wa barakatuh

Moje kochane siostrzyczki ciesz sie ze trafilam tu na forum...
czesto moze nie zagladam a jak juz kukam to nie ma postow a tu bach......
niespodziana tyle posciakow hehe

A mnie znowu dopadlo chorobsko alhamdullilah....
Aaaa nie pamietam czy sie chwalilam ale chyba nie...
zalogowalam sie na e-bay i wyglralam aukcje ciuszkow z next-a hehe bylo ich az 16 i razem zaplacilam 20 funciakow z groszkami...
A tu................mama krzyczala przez tel jako to na dzidize uzywane i takie tam...
siostra krzyczala ....a jak pozalilam sie mezowi aby mnie wsparł to on stwierdzial..................Nasze dziecko nie bedzie nosilo uzywanych rzeczy :zawstydzona/y:
Wiec dzisiaj powedrowalismy do charity shoop....dac ciuszki dla biednych dzieci....
alhamdullilah niech maja pozytek kochane robaczki...

A co do hijab to .....


Alhamdullilah ja nosze full niqab.....
i strasznie sie ciesze...))))))))))))))))))))))

alhamdullilah my z mezem to b.praktykujacy ...
M nosi spodnie przed kostke brode...)))))

Na poczatku było trudno ale alhamdullilah Allah subhana wa ta ala pomógł nam...
I strasznie sie z tego cieszymy)))))))))


We wrocku mam rodzinke na kuznikach dokladnie ale w meczecie polskim nigdy nie bylam (((((( moze kiedys inshaallah


buzkai


wa aliki slam wa rahmatullah wa barkkatuh
 
Salam
Umm Yasin, wydaje mi sie ze miesko kupujesz wlasnie w sklepie przy meczecie bo nie znam innego miejsca. Meczet jest na Kasprowicza. Oto ich strona Centrum

Duzo ja rzeczy przekonuje w islamie ale mysle ze nigdy nie zrobi tego kroku zeby zmienic religie. Ale tak naprawde islam nie jest czyms nowym, odrebnym a raczej kontynuacja chrzescijanstwa

Nigdy nic nie wiadomo. Allahu alam, moze pewnego dnia przejdzie na islam inshAllah.
Wiesz, wlasnie Paulisia kiedys pytala jak to jest przejsc na inna religie. Ja tez postrzegam islam jako kontynuacje, a wlasciwie nowa ulepszona wersje. Nie czuje ze zmienilam religie. Zawsze wierzylam w Boga i zawsze sie do Niego modlilam. Robie to dalej tylko troche inaczej. To jest tak jak z ksiazkami. Jak chcesz przeczytac ksiazke to szukasz ostatniej edycji. Islam jest najnowsza, poprawiona i ostatnia edycja.

Fasolka, gratuluje twojego wyboru mashAllah. Niech Allah ci to wynagrodzi.
Dla mnie zycie w PL w hijabie jest malym wyzwaniem. Czasem nie chce mi sie z domu wychodzic... Ale alhamdulillah daje rade i jestem z niego dumna. Moj maz mieszka tu juz 9 lat wiec sie przyzwyczail do Polski i Polakow. Uwielbia polskie pierogi ruskie :) Ja z kolei caly czas nie moge sie przyzwyczaic...
Mi sie bardzo podobalo w Palestynie i planujemy tam wrocic za kilka lat jak Bog da.

Jesli chodzi o ciuszki to ja nie mam nic przeciwko uzywanym. Zreszta w Polsce ubranka dla dzieci sa bardzo drogie. Zrujnowalabym sie gdybym same nowe kupowala. Poza tym male dzieciaczki tak szybko rosna ze czasem tylko pare razy zdaza zalozyc. Jak bedziecie kupowac urbanka, to tych najmniejszych nie za duzo bo niemowlaki rosna z predkoscia swiatla :)
 
reklama
Do góry