reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

Dziewczyny moze wy sie orienyujecie ,czy jak miałam umowe o prace do dnia porodu , ateraz mam zasiłek macierzynski to czy pózniej mi przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?
 
reklama
Dziewczyny...
mam pytanko: Chodzi o rozliczenie PIT. W zeszłym roku juz nie miałam dochodów, czy moge sie rozliczyc z mężem (podobno sie to opłaca), jesli tak to musze to zgłaszac wczesniej w US czy po prostu wypełniamy razem 1 pit i składamy? Nigdy razem sie nie rozliczalismy i nie wiem o co z tym chodzi...
 
Dziewczyny...
mam pytanko: Chodzi o rozliczenie PIT. W zeszłym roku juz nie miałam dochodów, czy moge sie rozliczyc z mężem (podobno sie to opłaca), jesli tak to musze to zgłaszac wczesniej w US czy po prostu wypełniamy razem 1 pit i składamy? Nigdy razem sie nie rozliczalismy i nie wiem o co z tym chodzi...
wypełniacie pit i w tym picie jest do zaznaczenia kwadracik że wspólnie sie rozliczacie jak macie zwrot podatku to powinniście go dostać jesli mąż rozliczyl by się sam to wtedy zwrotu nie dostanie ;)
 
wychowawczy nie jest płatny
ale możesz dorabiać na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, nawet w swoim zakładzie pracy
no i można go dzielić, zdaje się że na max 3 krótsze urlopy
 
wychowawczy nie jest płatny
ale możesz dorabiać na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, nawet w swoim zakładzie pracy
no i można go dzielić, zdaje się że na max 3 krótsze urlopy

jest jeśli ma się niskie zarobki to dostaje się 400zł -to jest zasiłek wychowawczy i chyba nie można przekraczać 504zł na każdą osobę w rodzinie
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny moze wy sie orienyujecie ,czy jak miałam umowe o prace do dnia porodu , ateraz mam zasiłek macierzynski to czy pózniej mi przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Tak, po skończeniu macierzyńskiego idziesz do Urzędu Pracy ze świadectwem pracy.

Edit:
właśnie zauważyłam datę postu Sylwii, ale jestem na czasie, nie ma co :-D
 
reklama
a jak udowodnić że ma się np mniej niż 504zł i za który rok i ja czy ojciec czy razem?

My staralismy sie o rodzinne w lutym to musielismy wykazac dochód za 2008 rok oboje i dochód utracony, tj przedstawialismy obecna umową P. i zaswiadaczenie za 1 przepracowany miesiac w tej firmie...
Ogolnie Oni sobie sami wyliczaja jaki mamy dochod na osobę...
 
Do góry