reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy (nasze prawa, organizacja, obawy)

my w trakcie rozmów z kandydatkami na nianie....
bardzo ciężko :-(
ale może uda się znaleźć kogoś odpowiedzialnego i z sercem.
 
reklama
niestety można :-(
Mamo Stacha, strasznie mi przykro. ale może nie ma tego złego...
trzymam kciuki, żeby się poukładało.
 
Mamo Stacha strasznie mi przykro :-(... nie znam się dobrze na prawie pracy, ale wydaje mi się, że jak kobieta wraca po macierzyńskim na niepełny wymiar czasu pracy np. na 7/8 etatu to jest przez rok chroniona przed zwolnieniem :confused2: Najlepiej byłoby podpytać jakiegoś kadrowca ;-) chyba mei siostra coś więcej się na tych sprawach zna ;-)
 
Mama Stacha
Odp: Powrót do pracy (nasze prawa, organizacja, obawy)
A u mnie nie będzie powrotu. Byłam dziś na rozmowie z szefem i podziękowano mi za współpracę :-(​
Mamo Stacha, bardzo mi przykro... :-(
a były jakies symptomy ze mogą tak postąpić ?
 
oni nie mogą zwolnić jak sie jest na macierzyńskim ale chyba cos takiego jest ze wroci sie na jeden dzień do pracy i na następny mogą dać wypowiedzenie....
 
reklama
wiec moja siostra jutro to jeszcze posprawdza bo nie jest pewna jaki jest ten czas ochrony ale na 100% wiem ze po macierzynskim pracodawca ma obowiazek przywrocic kobiete na to samo badz rownorzedne stanowisko pracy ze stawka taka jak by nie byla na macierzynskim /to znaczyz e jesli przez te pol roku byly jakies podwyzki to musza byc one rowniez uwzglednione/ i powiedziala ze w takiej sytuacji to nie ma co sie 10 min zastanawiac tylko dawac do sadu pracy i wysadzic odszkodowanie nawet rocznego wynagrodzenia !!
 
Do góry