reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

powrót z urlopu macierzyńskiego i prośba o skrócenie wymiaru pracy

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Rozwiązania
0
Witam,

Aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Po nim zamierzam wykorzystać przysługujący mi urlop wypoczynkowy, a następnie wrócić do pracy. Pracuję w dużej korporacji, w której niedawno (dwa razy w ubiegłym roku) miały miejsce zwolnienia grupowe. Aktualnie zwolnień grupowych nie ma, niemniej jednak wiem, że jestem "wskazana" do redukcji- w moim departamencie nastąpiła również reorganizacja, de facto moje stanowisko juz nie istnieje. W związku z tym mam kilka pytań:

1. chciałabym po powrocie do pracy od razu poprosić o zmniejszenie wymiaru pracy do 7/8 etatu- czy w takim wypadku pracodawca może mnie zwolnić, powołując się na reorganizację i zlikwidowanie mojego stanowiska?
2. W jakim wypadku pracodawca może mnie zwolnić w tym okresie? Czy okres ochronny 12 miesięcy chroni przed zwolnieniem grupowym?
3. czy mogę wziąć kilka miesięcy (3-5) urlopu wychowawczego i dopiero po nim zawnioskować jak w punkcie 1?
4. kiedy należy zawnioskować o zmniejszenie wymiaru pracy? jeszcze na urlopie przed powrotem do pracy czy zaraz po powrocie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry