reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test ciążowy - plamienia

KAROLA2525

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2022
Postów
2 106
Hej
Dzieczyny pisze z takim problemem. Jestem w 26dc, moje cykle trwają 27-28 dni.
Mam przepisany duphaston od ginekologa od 16 dc przez 10 dni /2 tabletki ponieważ od 2 miesięcy miałam plamienia międzymiesiączkowe i do tego torbiel.
Dzis wykonałam test ciążowy druga kreska wyszła blada. Dziś również pojawilo mi się plamienie lekko rozowe, brązowe. Mam nadal brać duphaston?? Jak sądzicie??? Jutro powtarzam test i dzwonię do ginekologa.
Nie chce jednak zrobić głupoty i brać duphaston albo i go nie brac bez konsultacji z ginekologiem.
 
reklama
Gorzej jak jest to cp to wtedy może nawet pozbawić życia, ale kto by o tym myślał.
W 26dc nawet lekarz nie uwidoczni pozamacicznej i trzeba bedzie czekać 🤷‍♀️. Bardziej prawdopodobna jest prawidlowa ciąża, a plamienia mogą wynikać z niskiego progesteronu(tak jak środcykliczne) wtedy- jeśli komuś zależy na utrzymaniu ciąży- duphaston jest wskazany. Natomiast ostatecznie za kilkanaście godzin zdecyduje lekarz więc szkoda złośliwości ;)
 
Moga być różne scenariusze, skoro jest test pozytywny tzn że jest ciąża.moze te plamienia wynikają z implantacji jeszcze i wszystko jest ok. Ja bym zrobiła jutro HCG w laboratorium żeby sprawdzić jaka jest wartość i no póki co bralabym duphaston bo to poczatek, a może masz niedobór progesteronu. I od razu odpisze na potencjalne zarzuty o ciąże pozamiaczna i branie proga, spokojnie na tym etapie w 26 DC jeszcze nic się nie zadzieje. Ja bym zrobila jutro HCG z krwi i przyrost po dwóch dnia i dopiero pytała giną czy umawiał się na wizytę. Aczkolwiek na wusg będzie można coś zobaczyć jak HCG będzie około 1000 dopiero. Narazie czekanie i ja brałam zawsze tle takiej sytuacji luteinę czy duphaston żeby ciąże utrzymać, dopóki nie było USG
 
W 26dc nawet lekarz nie uwidoczni pozamacicznej i trzeba bedzie czekać 🤷‍♀️. Bardziej prawdopodobna jest prawidlowa ciąża, a plamienia mogą wynikać z niskiego progesteronu(tak jak środcykliczne) wtedy- jeśli komuś zależy na utrzymaniu ciąży- duphaston jest wskazany. Natomiast ostatecznie za kilkanaście godzin zdecyduje lekarz więc szkoda złośliwości ;)
Dzięki. Trochę mnie pocieszyłaś.
 
Ja brałam te
Hej
Dzieczyny pisze z takim problemem. Jestem w 26dc, moje cykle trwają 27-28 dni.
Mam przepisany duphaston od ginekologa od 16 dc przez 10 dni /2 tabletki ponieważ od 2 miesięcy miałam plamienia międzymiesiączkowe i do tego torbiel.
Dzis wykonałam test ciążowy druga kreska wyszła blada. Dziś również pojawilo mi się plamienie lekko rozowe, brązowe. Mam nadal brać duphaston?? Jak sądzicie??? Jutro powtarzam test i dzwonię do ginekologa.
Nie chce jednak zrobić głupoty i brać duphaston albo i go nie brac bez konsultacji z ginekologiem

Ja brałam ten lek tak długo aż nie przestałam plamić( jestem po dwóch poronieniach ) aktualnie 14 tydzień i ten lek jest także na podtrzymanie ciąży wiec napewno nic złego się nie stanie.
 
reklama
W 26dc nawet lekarz nie uwidoczni pozamacicznej i trzeba bedzie czekać 🤷‍♀️. Bardziej prawdopodobna jest prawidlowa ciąża, a plamienia mogą wynikać z niskiego progesteronu(tak jak środcykliczne) wtedy- jeśli komuś zależy na utrzymaniu ciąży- duphaston jest wskazany. Natomiast ostatecznie za kilkanaście godzin zdecyduje lekarz więc szkoda złośliwości ;)
O niedomodze lutealnej nie musisz mi tłumaczyć bo ją miałam w obu ciążach 😉 jak sama już zaznaczyłaś w 26dc lekarz nic nie zobaczy i ciąża PRAWDOPODOBNIE będzie prawidłowa, ale nie musi. Tak więc branie progesteronu przed uwidocznieniem ciąży na usg jest skrajnie nieodpowiedzialne właśnie ze względu na ciążę pozamaciczne, które sztucznie podtrzymywane mogą kobietę pozbawić życia.
Widzę, że nie wierzysz mi tak więc przywołam dziewczyny, która kojarzę, że taką ciążę przeżyły i może Ci o niej coś więcej powiedzą.
@olka11135 i @Bibi89. pomożesz??
 
Do góry