reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kiedyś niewielu ekspertów wierzyło, że małe dzieci mogą doświadczać depresji lub lęku. latach 90. stało się jasne, że depresji i lęku mogą doświadczać nawet trzylatki. Jednak u wielu dzieci objawy depresji objawiają się w pozornie niepowiązany sposób, na przykład agresją, zaburzeniami odżywania lub nadpobudliwością. Zapraszam cię na bezpłatny live. 2. marca o 15:30 Wpadaj na YT albo oglądaj na FB

reklama

PRISKA II

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
Czy robiłyście to badanie.
Jest to badanie krwi które wykonuje się od 14 tyg.ciązy które pozwala wykryć wady rozwojowe dzidzi.
Ja odbieram wynik w poniedziałek i napisze swoje wyniki.Mam nadzieję, że będą dobre.
Pozdrowienia. 
reklama

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
PRISCA

PEŁNA NAZWA PRISCA, Test przesiewowy w kierunku wad rozwojowych płodu. PRISCA I (2 oznaczenia: PAPP-A, wolna β-HCG) i PRISCA II (3 oznaczenia: wolna β-HCG, AFP, wolny estriol)

MATERIAŁ surowica
CZAS OCZEKIWANIA do 7 dni

ZNACZENIE KLINICZNE PRISCA I - test przesiewowy wykonywany w I trymestrze ciąży. Składa się z pomiaru stężenia PAPP-A i wolnego beta-hCG. PAPP-A jest to specyficzne dla ciąży białko A wykrywane w surowicy o nieznanym znaczeniu fizjologicznym. Stężenie tego białka zmienia się w zależności od wieku ciążowego. Pomiar stężenia umożliwia ocenę ryzyka nieprawidłowości kariotypu u płodu (trisomii 21, trisomii 18, trisomii 13, aberracji chromosomów płciowych, triploidii). Wolny beta-hCG - patrz 315. PRISCA II - test przesiewowy wykonywany w II trymestrze ciąży. Składa się z pomiaru stężenia wolnego beta-hCG, AFP oraz estriolu. Znaczenie kliniczne - patrz poszczególne składniki.

Dziewczyny tutaj jest wyjasnienie.Po prostu pobierają krew z żyły i już za 7 dni jest wynik.Niestety za badanie zapłaciłam 120 zł.Robiłam je we wrocławiu przy ul.Weigla 12 tel.337-24-76.mój gin stwierdził ze będę czuła się spokojniejsza psych. po tym badaniu.Gin mówił ze tylko tam we wrocławiu to robią.Pozdrowienia 

aneta998

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Sierpień 2005
Postów
1 848
Ja robiłam test trójkowy,teraz czekam na wyniki.POstanowiłam ,że więcej żadnych badań nie robie.Mam dość stresu,przeżywanego w oczekiwaniu na wynik.Mam nadzieje że dzidzia będzie zdrowa i staram sie nie zadręczać czarnymi myślami.
 

pytia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2005
Postów
4 681
Dziewczyny, a za test potrójny płaciłyście? Ile kosztuje?
Moja gin uważa, że jeśli nie ma wskazań medycznych, to te badania nie są konieczne (nikt w rodzinie nie chorował na te choroby, płód rozwija się prawidłowo, itp.), a oczekiwanie na wynik jest dodatkowym stresem dla matki i dziecka. Ale może sama powinna je zrobić? Co sądzicie?
 

aneta998

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Sierpień 2005
Postów
1 848
Ja za badanie zapłaciłam 280 zł.Pobranie krwi i usg,ale siostra mojej mamy urodziła dziecko z zespołem Downa,dlatego zd
ecydowałam sie na to badanie.Teraz troche żałuje że je zrobiłam ,bo i tak nie daje 100%pewności ,a jedynie jakieś 60%.
Jeśli u Ciebie nie ma wskazań to chyba nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy.
 

ANIK78

Marzec 2006 i Luty 2009
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
1 817
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Ida daj znać jak będziesz miała wyniki, bo ja swoje też odbieram w poniedziałek wieczorem.

Za badanie PAPP-A z USG 4D zapłaciłam razem 600PLN, ale cieszę się, że się na nie zdecydowałam. Moja siostra miała problemy ze swoim pierwszym maleństwem, więc jestem ponoć w grupie ryzyka i lepiej taki test wykonać, poza tym usłyszałam od pani doktor, że kobiety, które nie decydują się na te badania są nieodpowiedzialne, bo niektóre wady można zacząć leczyć w łonie matki a one sobie nie zdają z tego sprawy. Razem z mężem postanowiliśmy, że bez względu na wynik urodzimy nasze maleństwo i będziemy bardzo je kochać.
 

Antares77

pam pa ram pam bum bum :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2005
Postów
2 502
Miasto
Warszawa
U mojego gina w gabinecie wisi info o takich badaniach wiec mnie pewnie skieruje.Szczerze mówiąc przerazają mnie koszty coraz bardziej.... Ja oststnio w laboratorium zapłaciłam ok 100 za morf,mocz i hormony tarczycy. Az sie boje zapytać ile to badanie tam kosztuje.... Mówio, że na dzieciach się nie oszczędza - ale ja tak sobie tylko mysle, że ono sie jeszcze nie urodziło, to co będzie potem...
 
reklama

karola7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
5 462
Antares nie oszczędza sie i chyba niektórzy to wykorzystują że by sobie zarobić :mad:
A potem to bedzie dobrze, bo dzidzia przy tobie i nawet nie pomyslisz ile cie to kosztuje, bo to juz nie bedzie ważne.

a tak swoja droga to bedziecie sie decydowac na pobranie krwi pepowinowej?
 
Do góry