reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRISKA II

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
Czy robiłyście to badanie.
Jest to badanie krwi które wykonuje się od 14 tyg.ciązy które pozwala wykryć wady rozwojowe dzidzi.
Ja odbieram wynik w poniedziałek i napisze swoje wyniki.Mam nadzieję, że będą dobre.
Pozdrowienia.



 
reklama
PRISCA

PEŁNA NAZWA PRISCA, Test przesiewowy w kierunku wad rozwojowych płodu. PRISCA I (2 oznaczenia: PAPP-A, wolna β-HCG) i PRISCA II (3 oznaczenia: wolna β-HCG, AFP, wolny estriol)

MATERIAŁ surowica
CZAS OCZEKIWANIA do 7 dni

ZNACZENIE KLINICZNE PRISCA I - test przesiewowy wykonywany w I trymestrze ciąży. Składa się z pomiaru stężenia PAPP-A i wolnego beta-hCG. PAPP-A jest to specyficzne dla ciąży białko A wykrywane w surowicy o nieznanym znaczeniu fizjologicznym. Stężenie tego białka zmienia się w zależności od wieku ciążowego. Pomiar stężenia umożliwia ocenę ryzyka nieprawidłowości kariotypu u płodu (trisomii 21, trisomii 18, trisomii 13, aberracji chromosomów płciowych, triploidii). Wolny beta-hCG - patrz 315. PRISCA II - test przesiewowy wykonywany w II trymestrze ciąży. Składa się z pomiaru stężenia wolnego beta-hCG, AFP oraz estriolu. Znaczenie kliniczne - patrz poszczególne składniki.

Dziewczyny tutaj jest wyjasnienie.Po prostu pobierają krew z żyły i już za 7 dni jest wynik.Niestety za badanie zapłaciłam 120 zł.Robiłam je we wrocławiu przy ul.Weigla 12 tel.337-24-76.mój gin stwierdził ze będę czuła się spokojniejsza psych. po tym badaniu.Gin mówił ze tylko tam we wrocławiu to robią.Pozdrowienia



 
Ja robiłam test trójkowy,teraz czekam na wyniki.POstanowiłam ,że więcej żadnych badań nie robie.Mam dość stresu,przeżywanego w oczekiwaniu na wynik.Mam nadzieje że dzidzia będzie zdrowa i staram sie nie zadręczać czarnymi myślami.
 
Dziewczyny, a za test potrójny płaciłyście? Ile kosztuje?
Moja gin uważa, że jeśli nie ma wskazań medycznych, to te badania nie są konieczne (nikt w rodzinie nie chorował na te choroby, płód rozwija się prawidłowo, itp.), a oczekiwanie na wynik jest dodatkowym stresem dla matki i dziecka. Ale może sama powinna je zrobić? Co sądzicie?
 
Ja za badanie zapłaciłam 280 zł.Pobranie krwi i usg,ale siostra mojej mamy urodziła dziecko z zespołem Downa,dlatego zd
ecydowałam sie na to badanie.Teraz troche żałuje że je zrobiłam ,bo i tak nie daje 100%pewności ,a jedynie jakieś 60%.
Jeśli u Ciebie nie ma wskazań to chyba nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy.
 
Ida daj znać jak będziesz miała wyniki, bo ja swoje też odbieram w poniedziałek wieczorem.

Za badanie PAPP-A z USG 4D zapłaciłam razem 600PLN, ale cieszę się, że się na nie zdecydowałam. Moja siostra miała problemy ze swoim pierwszym maleństwem, więc jestem ponoć w grupie ryzyka i lepiej taki test wykonać, poza tym usłyszałam od pani doktor, że kobiety, które nie decydują się na te badania są nieodpowiedzialne, bo niektóre wady można zacząć leczyć w łonie matki a one sobie nie zdają z tego sprawy. Razem z mężem postanowiliśmy, że bez względu na wynik urodzimy nasze maleństwo i będziemy bardzo je kochać.
 
U mojego gina w gabinecie wisi info o takich badaniach wiec mnie pewnie skieruje.Szczerze mówiąc przerazają mnie koszty coraz bardziej.... Ja oststnio w laboratorium zapłaciłam ok 100 za morf,mocz i hormony tarczycy. Az sie boje zapytać ile to badanie tam kosztuje.... Mówio, że na dzieciach się nie oszczędza - ale ja tak sobie tylko mysle, że ono sie jeszcze nie urodziło, to co będzie potem...
 
reklama
Antares nie oszczędza sie i chyba niektórzy to wykorzystują że by sobie zarobić :mad:
A potem to bedzie dobrze, bo dzidzia przy tobie i nawet nie pomyslisz ile cie to kosztuje, bo to juz nie bedzie ważne.

a tak swoja droga to bedziecie sie decydowac na pobranie krwi pepowinowej?
 
Do góry