reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci

Hausfrau gratuluje :tak:
U nas tez skorka Laury troche sie poprawila. Suche plamy na policzku i pod szyjka jasniejsze, widoczne pod swiatlo. Jeszcze zostaly na raczkach i brzuszku.
 
reklama
I ja chciałam zameldowac ze plamy sa widoczne tylko pod swiatło...skóra jest miekka i gładka. Super i co dziwne...skonczył nam sie physiogel i kupiłam krem oilatum soft, po paru dniach stosowania własnie taki rezultat.
 
Witam!

INFO dla mam dzieci z AZS: Physiogel ma krem na słońce dla skóry z AZS i wrażliwej Fotka: Neurodermitis Creme - Hautpflege bei Neurodermitis mit PHYSIOGEL® Creme - PHYSIOGEL® A.I. Sonnencreme

Dowiedziałam się o nim bo w poniedziałek po 4 miesiącach czekania w końcu miałam termin u dermatologa w tutejszej klinice dziecięcej.
Lekarka stwierdziła AZS w łagodnej formie ale powiedziała, że dzięki właściwej pielęgnacji skóra Maxa tak dobrze wygląda.

Powiedziała też, że jesli chodzi o słońce to trzeba bardzo dobrze pielęgnować skórę takich dzieci. Smarować kremami ale nie zwykłymi na słońce z drogerii ale profesjonalnymi z apteki np. Physiogelem. Zresztą powiedziała, że to jest najlepszy krem jaki można kupić ale naturalnie też strasznie drogi.

Jesli chodzi o basen i kąpiele:
Kąpiel w basenie z wodą chlorowaną jest dozwolona ale oczywiście należy przestrzegać pielęgnacji. Przed wejściem do wody całego malucha nasmarować lekko tłustym kremem. Po wyjściu z wody dokładnie opłukać i od razu znów całego nakremować.

Pozdrawiam!
 
a ja mam pytanko do mam dzieci z problemami skórnymi,moja mała od tygodnia ma na udzie i podbródku takie czerwone place na mój rzut oka są to liszaje, powiedzcie mi czym to małej mogę smarować ? czy linomag pomoże?
 
Karolina ja jestem zwolenniczka pokazywania wszelkich zmian u dzieci lekarzowi. Dla Laury na wysuszona skore stosuje Lipobaze
 
Dziewczyny pomóżcie. Nadia od dwóch tygodni ma dziwne krostki na buzi i tylko na policzkach. Mają takie dzióbki, ale tylko niektóre, smaruję ją oilanem baby, a do tego kąpiel w emulsji do kąpieli atoperal baby i nie schodzi. Na innych częściach ciała krostek brak. Nie wiecie co to może być? Jutro idziemy do pediatry, ale ona raczej mało wnikliwa jest...
 
No i cieplejsze ciuszki, ogrzewanie, zimno na dworze a w sklepach jak piecu i co? U Maxa znów pokazuje się AZS... i znów mamy Physiogel ale mam ważną informacje dla wszystkich Mam ze "skórnymi" dzieciaczkami:

OLEJ Z WIESIOŁKA - podobno czyni cuda kiedy smaruje się nim skórę dzieci (również dorosłych). Pytałam w tutejszej aptece i mała buteleczka 40 Eurosów kosztuje :szok: dzisiaj zadzownię do Mamy ile w Polsce kosztuje.
 
reklama
Do góry