reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla maleństw :-)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Z tymi imieninami to taka troche glupota. Ja obchodze 18 stycznia, ale wszyscy imieniny Małgorzaty obchodzą 10 czerwca i wlasnie tego dnia dzwonia do mnie znajomi z zyczeniami :-D
Ja tez uwazam,ze z podwojnym nazwiskiem jest duzo problemow, tak samo, jak z dwoma imionami.

Celinko,nawet nie wiedziałam,ze w tych datach,o których piszesz są imieniny Małgorzaty.Moje dwie kumpele Gośki obchodzą imieniny 13 lipca.
 
reklama
A ja jestem już przekonana, że jeżeli będzie dziewczynka, to będzie miała na imię Blanka. Co do chłopca to waham się między Miłoszem, a Marcelem.

21053.jpg


A nasz pierwszy synuś Kacperek skończył tydzień temu 14 miesięcy i od tego dnia sam chodzi. Oto nasz urwis:
 

Załączniki

  • DSC02395ab.jpg
    DSC02395ab.jpg
    116,3 KB · Wyświetleń: 55
  • DSC02459a.jpg
    DSC02459a.jpg
    63,3 KB · Wyświetleń: 58
U nas dziewczynka będzie Gabrysia - to już ustalone.
Na temat chłopca trwają debaty :D
Mój Mąż się uparł że on wymyśla imię dla chłopca i nie chce słyszeć o moich propozycjach...
A jego pomysły przyprawiają mnie o dreszcze :eek:
No same powiedzcie: Lucjan, Benedykt, Kazimierz...

Mam nadzieję że go oświeci niedługo bo jak nie to już współczuję naszemu dziecku :sorry:
 
Sylwenka... Szczerze to jak będzie chłopiec u Ciebie to ja już współczuje imienia...Musisz przekonać jakoś męża :tak:

Ja z chłopakiem jesteśmy już zdecydowani-akurat co do imion to jesteśmy bardzo zgodni :-)

dziewczynka-MAJA
chłopczyk-FILIPEK
 
Pracuję nad Tatusiem oczywiście :-D
Podpowiadam pocichutku że może by tak Szymon...
Mamy jeszcze sporo czasu - dojdziemy do kompromisu :tak:
 
U nas dziewczynka będzie Gabrysia - to już ustalone.
Sylwenka, strasznie fajnie mi się kojarzy imię Gabrysia, chyba po Borejkównie, bohaterce książek M. Musierowicz. Obyś miała córcię i oby wyrosła Ci na tak fajną i mądrą kobietę, jak wyżej wymieniona :-)

A u nas nadal odwrotnie niż u Sylwenki - ustalony chłopiec ("Adaś" po przyjacielu), brak pomysłów na dziewczynkę. Ostatnio przemknęło mi przez głowę "Natalka" i mąż nawet się zgodził, ale trochę kiepsko ze zdrobnieniami... Zresztą, wszystko się jeszcze może odmienić :-) Może by też Gabrysię? :-)
 
Gabrysia to sliczne imie i jesli nie nazwisko, to pewnie tez bym tak corcie nazwala. Szymon tez mi sie podoba. Jesli bedziemy mieli 2 chlopakow, to drugi bedzie wlasnie Szymek :-)
 
Melulu skąd wiedziałaś? :-D
Tak, postanowiłam że moja córka będzie Gabrysia mając jakieś 12 lat. Jako psycholog mam co prawda parę zatrzeżeń do postaci najstarszej Borejkówny i niekoniecznie chciałabym żeby moja córka była jej dokładnym uosobieniem ale przyznaję że stąd właśnie pochodziła inspiracja :)

Niestety mój Mąż idąc tropem pani Musierowicz wymyślił również Floriana, Fryderyka, Klaudiusza i kilka innych wyjątkowo "życiowych" imion ;)
 
reklama
Melulu skąd wiedziałaś? :-D
Tak, postanowiłam że moja córka będzie Gabrysia mając jakieś 12 lat. Jako psycholog mam co prawda parę zatrzeżeń do postaci najstarszej Borejkówny i niekoniecznie chciałabym żeby moja córka była jej dokładnym uosobieniem ale przyznaję że stąd właśnie pochodziła inspiracja :)

Niestety mój Mąż idąc tropem pani Musierowicz wymyślił również Floriana, Fryderyka, Klaudiusza i kilka innych wyjątkowo "życiowych" imion ;)
No dobra, jak widzę, pomysły męża wymienione przez Ciebie parę postów wcześniej to i tak były te najłagodniejsze :-D
My z moim Bartkiem uwielbiamy do dzisiaj książki Musierowicz, a Gabrysia - poza oczywiście wczesnym pechem do facetów - jest naprawdę fajna :-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry