reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

Ja raffaello robię tak
Biszkopt
6 jajek
szkl cukru
szkl mąki
1.5 łyżeczki proszku do piecz

Żółtka ubić z połową cukru, białka ubic na sztywno dodac cukier, połączyć z żółtkami dodac mąkę i proszek i delikatnie wymieszać. Piec w 180C przez ok 45 min po ostudzeniu przekroić na pół.

Masa z bialej czekolady
1l śmietany 30%
2 op śnieżki
250g białej czekolady
śmietane ubić ze śnieżką, Czekoladę rozpuścić wymieszać ze śmietaną. Pół biszkopta pokruszyć do masy czekoladowej i wylać na drugą połowę. Wierzch posypać wiórkami czekoladowymi.

Jest naprawdę rewelacyjne, znika w 30 min:-)
 
reklama
Polecam jak najbardziej to ciasto:

JABŁECZNIK BEZ PIECZENIA

Składniki:
1 kg kwaśnych jabłek
kostka masła
2 żółtka
0,5 szkl. cukru pudru
1 cukier wanilinowy
1 łyżka cynamonu
2 galaretki truskawkowe
1 galaretka agrestowa
1 paczka okrągłych biszkoptów
3 łyżki wiórków kokosowych

Wykonanie:
Jabłka obrać, zetrzeć na grubych oczkach. Dusić z cynamonem i cukrem wanilinowym jakieś 20 min. Ostudzić.
Galaretki truskawkowe rozrobić z 0,5 l gorącej wody i ostudzić.
Mikserem utrzeć masło, żółtka i cukier puder na gładką masę i dodać galaretki truskawkowe i wymiksować.
Do tej masy dodać jabłka przestudzone i wymieszać.
W tortownicy ułożyć ciasno biszkopty i wylać masę jabłkową. Odstawić do lodówki aż stężeje.
Galaretkę agrestową rozrobić w szkl.gorącej wody i ostudzić. Tężejącą wylać na zastygły jabłecznik i posypać wiórkami kokosowymi.

PYCHA!!
 
ZAKWAS BURACZANY

1 kg buraków
duży słój
woda przegotowana, letnia
kilka ząbków czosnku
szczypta soli, cukru
gaza
skórka z chleba (najlepiej razowego)

Buraki oczyścić i obrać ze skórki. Pokroić na mniejsze części i wsadzić do słoja. Zalać wodą, dorzucić przyprawy, czosnek i skórkę z chleba. Przykryć to gazą i zostawić na 4-5 dni. Przecedzić i zakwasu można robić barszcz :-)
 
Asiu jak Ty to robisz że te biszkopty w tym jabłeczniku bez pieczenia nie wypływają Ci na wierzch gdy wylewasz na nie ta mase jablkowa?:/
 
No właśnie przed chwil,ą robiłam i wypłynely:/ Wiec je powyciagalam i bedzie bez biszkoptów. Moja też była dość ciezka ale chyba nie az tak gesta jak miala byc. Moze za malo jablek, i za szybko wlalam galaretke truskawkowa do masla, nie poczekalam az sie zsiadzie. Ty czekasz az stezeje?
 
No ja miałam zawsze ciut więcej jabłek, a galaretkę wlewałam taką płynną, tylko, że zimną. I jak to wszystko miksowałam, to to gęstniało. Dziwne, tak mi się jeszcze nie zdarzyło.
 
reklama
dziewczyny (andariel, trasiu) sprzedacie swój przepis na serniczek, co bym mogła Emilce również zrobić? Wiem, że trasia pisała mnie cukru (wiadomo czemu;-)), jakieś inne rady?:-)
 
Do góry