reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy kulinarne stycznióweczek

a to jest ciasto, któe mój chłop potrafi samodzielnie opylić w ciągu, no, piętnastu minut.... Baaaaaardzo proste i szybkie do zrobienia


CIASTO CZEKOLADOWE

2 gorzkie dobre czekolady (razem 200g)
1 kostka masła
4 łyżki mąki
4 całe jajka
3/4 szklanki cukru

czekoladę i masło razem rozpuścić, utrzeć jajko z cukrem, wlać do tego czekoladę. Potem wsypać mąkę. Wszystko dobrze wymieszać. Wlać na natłuszczoną blaszkę do tortów (średnia, np. 20 cm ) włożyć do piekarnika nagrzanego do 200st. piec ok 20 min. I teraz co kto lubi -
18 min- będzie miało lekko lejący środek,
20 min- będzie badziej wypieczone.
ja piekę równiutko 19 min- jest wilgotne w śodku.

Jest płaskie (nie wyrasta za bardzo) ja je uwielbiam z kleksem bitej śmietany- pyyycha!!!
 
reklama
moja młodsza siorka też jest antytalent i to do wszystkiego w kuchni, a ten przepis mam właśnie od niej. To ciasto nie może się nie udać, nawet jak nie wyjdzie tak jak potrzeba to i tak jest pyszne
 
Salatka z kapusty pekinskiej:
1 kapusta pekinska;
po jednej papryce z koloru (tzn, 1 zielona, 1 zolta i 1 czerwona);
2 pomidory;
1 ogorek zielony;
1 kostka sera FETA;
1 sos Knorr (obojetnie jaki, z tych malych ziolowych)


Kapuste szatkujemy (bez glabow), pomidora, ogorka, papryki kroimy w maly kostki mieszamy. Do tego dodajemy pokrojony w kostki ser Feta ( najlatwiej pokroic najchudszy, bo im tlusciejszy tym bardziej sie skleja)i zalewamy sosem.

Mniami....
 
Salatka z tunczyka z kukurydza:

2 puszki tunczyka (najlepiej w oleju);
1 puszka kukurydzy;
4 jajka ugotowane na twardo;
2 kiszone ogorki;
szczypiorek lub zielona cebulka, jak kto woli;
2-3 lyzki majonezu

tunczyka i kukurydze mieszamy, do tego dodajemy potarte na grubej tarce jajka i drobno pokrojone ogorki. Siekamy szczypiorek ( ja daje tak okolo 1/4 peczka) i dodajemy. Calosc laczymy majonezem.

Mozna to jeszcze zrobic jako salatke warstwowa.

na dno tunczyk, na to potarte bialko, potem kukurydza, majonez, na gore zoltka i dekorujemy szczypiorkiem.
 
Salatka brokułowa

Brokul
puszka kukurydzy
3 jajka
zolty ser (jkis miekki i o wyrazistym smaku np. salami)
majonez
sol pieprz

Brokuly ugotowac na miekko posiekac drobno do miseczki kwiat i troszke lodyg
jajak ugotowac i drobno posiekac
ser zetrzec na grubych oczkach
wszytsko razem wymieszac dodac majonez sol i pieprz
pozstawic na troche w lodowce by salatka sie polaczyla
 
SALATKA Z WINOGRONEM

po 1 kisci winogronu zielonego i rozowego (najlepszy jest bezpestkowy)
piers z kurczaka
sos majonezowo-czosnkowy (jogurt naturalny pol na pol z majonezem lub w proporcjak jak kto lubi dodajemy czosnek przecisniety przez praske rowniez w ilosci jak kto lubi ale mysle ze 2 zabki jest o.k. mozna wiecej)

Piers marynujemy (sol, pieprz, sos sojowy) i grilujemy lub opiekamy na patelni.
Winogrona kroimy dodajemy pokrojonego kurczaka mieszmy s sosem i doprawiamy sola i pieprzem. Szybka i bardzo smaczna.
 
Przepis na sa Pyszną sałatkę :-)

Składniki :
1 kapusta pekińska
1 ogórek zielony
2 pomidory
puszkę kukurydzy
3 jajka
szczypior
1 paprykę czerwoną
20 dag seraz żółtego w kostce
2 sosy czosnkowe knora w proszku
szynka lub mięso gyros
śmietana 12%

Przygotowanie :
Wszystko kroimy w drobną kostkę.
Sosy czosnkowe rozrabiamy z majonezem i śmietaną,do uzyskania odpowiedniej konsystencj:-)
Do wysokiej miski na same dno układamy warstwami kapustę pekińską,ogórek zielony,polewamy sosem,następnie układamy pomidory i szynkę lub mięso,polewamy sosem,następnie kukurydza,jajka i polewamy sosem, następnie szyczoporek,paprykę czerwoną i znów polewamy sosem i na samą góre ścieramy ser na drobnej tarce.

Smacznego :-)
 
reklama
Przepis Na Piers Kurczaka

1 Piers Kurczaka
1 Zupa Cebulowa Knora
1 Smietana 30%

Piers Z Kurczaka Kroimy Na Cienkie Paseczki, Obtaczamy W Zupie Cebulowej I Układamy W Naczyniu Do Zapiekania. Wlewamy Smietane I Zapiekamy Około 40 Min.


Zapiekanka Jest Pyszna, Może Wydawać Sie Niesmaczna Ze Względu Na Zupe Cebulową Ale Naprawde Polecam .bardzo Szybkie Danie
 
Do góry