reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy kulinarne stycznióweczek

Elma to ja Cię dziewczyno szczerze podziwiam za hart ducha. Ja też tak próbowałam ale dłużej niż 3 dni nie udało mi się wytrzymać. I dlatego wyglądam tak jak wyglądam. Echchchch:-(
 
reklama
ostatnio dostałam przepis na naleśniki ze szpinakiem i... jak przyrządziłąm to po prostu obłęd.


Naleśniki ze szpinakiem.

Farsz
paczka mrożonego szpinaku ( pure lub liście)
czosnek
łyżka śmietany
boczek
ser feta
cebula
sól


Rozpuśicć szpinak na wolnym ogniu w garnku. Dodać zmiażdżone ząbki czosnku (2-3 zależy od preferencji). Rozkłócić śmietanę z jajkiem, powoli wlewać do szpinaku, uważać by się nie zważyło.Lekko posolić.
Na patelni podsmażyć drobno posiekaną cebulę z boczkiem, po czym dodać do szpinaku.
Na koniec pokroić fetę i wymieszać ze szpinakiem.


Ciasto naleśnikowe przygotowujemy jak zwykle:-p, z tym,że nie na słodko.;-)


naleśniki można odgrzewać w piekarniku, na pewno nie stracą na walorach smkowych:cool2:
 

Załączniki

  • sbav.gif
    sbav.gif
    447 bajtów · Wyświetleń: 180
To ja podam dwa przepisy na jedzonko dla maluszkow.

Placuszki z groszku zielonego (podpatrzone w "mamo to ja")

SKLADNIKI:
groszek zielony mrozony lub z puszki
zoltko
maka pszenna/maka kukurydziana
olej/oliwa

groszek ugotowac odcedzic zmielic/zmiksowac na papke dodac zoltko i maki do tego stopnia zeby mozna bylo robic placuszki.
Usmazyc na malej ilosci tluszcu i odsaczyc na papierowych recznikach. podac cieple.

Kurczak brzoskwiniowy.

SKLADNIKI:
Brzoskwinie z puszki (niedosladzane, nie w syropie tylko w naturalnym soku)
piers badz poledwiczka z kurczaka.
Papryka slodka mielona, sol, pietruszka (suszona badz swieza-posiekana)

Bierzemy folie aluminiowa i robimy z niej miseczke lub kieszonke (tak zeby sos nie wyplynal) wkladamy kurczaka i brzoskwinie dolewamy troche soku z puszki lub wody, wsypujemy odrobine soli, papryki i pietruszke. zamykamy kieszonke lub miseczke i wkladamy do piekarnika. Pieczemy na 180/200 stopni poledwiczki ok 30minut, piersik godzine lub wiecej(zalezy od wielkosci)

Oli uwielbia obie potrawy mi tez bardzo smakuja ^^
 
Kurcze, ze ja wczesniej nie wpadlam na to forum - juz przepisalam sobie kilka przepisow. Bedziemy sprawdzac... poki co moj synek narazie na miejscu 1 trzyma wszystko co ziemniaczane.
 
ja mam fajny pomysł na dodatek : do majonezu wciskam przez praskę czosnek i wrzucam kiełki soi z puszki, sól pieprz i odrobina cukru do smaku. Coś wspaniałego do każdego mięsa, mnie nawet na kanapkach smakuje! Na ostatniej imprezie polałam tym sosem plastry karkówki pieczonej i to znikło jako pierwsze ze stołu;-)
 
tynka wykorzystalam twoj przepis na karkowke w smietanie i salatke z ananasem wyszlo pycha gosciom tak smakowalo ze musial wszystkim rozdac przepisy;-);-);-);-);-);-)
 
reklama
Do góry