reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na ciasto ,sałatki itp..:O)

Śledzie po cygansku (latwe i smaczne)

Składniki

50 dag śledzi w occie
10 dag ogórków kiszonych
15 dag cebuli
natka pietruszki
10 dag ketchupu
50 ml oliwy
2 papryki czerwone
ząbek czosnku
musztarda
sól, pieprz




Etapy przygotowania:

1. Śledzie kroimy w większą kostkę.

2. Cebulke obrać, opłukać, pokroić w półplasterki i wymieszać z pokrojonymi w krótkie paseczki ogórkami, papryką, posiekną natką pietruszki, ketchupem, oliwą i przyprawami.

3. Śledzie zalać sosem i wstawić do lodówki na kilka godzin. Podawać z białym lub czarnym, świeżym pieczywem. Smacznego!
 
reklama
Ale tu pysznosci...

Naprwno zrobie Ciasteczna Maslane - dzis w nocy mowie musze znalesc przepisa a TU jest i juz sprawdzony!!!!!!!! super!!!!!!!!

ja robie ten:



MAKOWIEC ŚWIATECZNY
Składniki
Ciasto drożdżowe na 3 sztuki makowca:
*3 szklanki mąki pszennej + do podsypywania ok pół szklanki
*180 ml letniego mleka
*150 g margaryny (lub masła), roztopionej, ochłodzonej
*6 żółtek
*45 g świeżych drożdży lub 21 g suchych
*6 łyżek cukru
*1,5 łyżki oleju
*pół łyżeczki soli
*1,5 łyżki spirytusu (lub np. wódki, rumu)
*1 duże opakowanie cukru waniliowego (16 g)
Masa makowa:
*500 g maku
*200 g cukru
*100 g rodzynków
*50 g orzechów włoskich, posiekanych
*1 łyżka miodu
*olejek migdałowy do smaku
*cynamon do smaku
*1 łyżka miękkiej margaryny
l*ukier ( 4 łyzki cukru pudru roztarte z odrobiną wrzątku)
*trochę maku do dekoracji
*pergamin/papier do pieczenia
*olej
Etapy przygotowania
Ciasto drożdżowe:1. Drożdże rozpuścić z cukrem oraz mlekiem (letnim) i odstawić na około 15 minut.2. Dodać pozostałe składnikii wyrobić ciasto, dodając na koniec rozpuszczony tłuszcz. Odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.
Masa makowa:1. Mak zaparzyć w 500 ml wrzącej wody, odstawić do wystygnięcia, dwukrotnie zemleć.2. Dodać pozostałe składniki (na końcu delikatnie wymieszać z ubitym białkiem, które nam pozostało z ciasta).
Ciasto podzielić na 3 części, rozwałkować prostokątne placki, nałożyć masę makową, zawinąć w posmarowany olejem pergamin, zostawiając około 3 cm (nie zakrywając boków), w formie tuby. Uwaga: jeśli ciasto jest zbyt klejące, podsypać mąką w celu zawinięcia masy; końce makowców podłożyć pod spód.
Piec w temperaturze 180 - 190 stopni przez około 30 - 40 minut.Ciasto polać lukrem i posypać makiem.Przepis znalazlam kiedyś na mojewypieki.blox,pl u Pani Doroty i gości na moim stole 2 razy w roku:)
makowiec_swiateczny_medium_recipe_watermark.jpg


 
Dziewczynki HELP!
Glupia ja kupilam wiadro sera na sernik i nie zauwazylam, ze data przydatnosci konczy sie juz jutro! A ja nie zmierzem juz teraz piec tego sernika. Co moge wiec zrobic z kilogramem twarogu zeby sie nie zmarnowal? Jakies pomysly? Plisss
 
Gorąca kanapka!!!!!! 4 kromiki chleba tostowego.szynka,ser żołty,ogorek kiszony,ketchup,majonez,2 jajka masło ,maka łyżka.chleb poskladac z dodatkami obtoczyc w mace i jajku i smazyc;-)
 
Dziewczynki HELP!
Glupia ja kupilam wiadro sera na sernik i nie zauwazylam, ze data przydatnosci konczy sie juz jutro! A ja nie zmierzem juz teraz piec tego sernika. Co moge wiec zrobic z kilogramem twarogu zeby sie nie zmarnowal? Jakies pomysly? Plisss

Misia jesli ten ser jest nadal zapakowany originalnie i trzymany w lodowce to mozesz uzyc go do 2 tyg po terminie bez zadnych obaw. Kiedys czytalam o produktach nabialowych do spozycia po terminie wiec bez obaw mozesz jeszcze z niego upiec sernik z tego sera. Jogurty mozna spozyc do 10 dni po rminie;-)
Sama bylam kiedys w podobnej sytuacjikilka razy i jak widac mam sie dobrze:-)
Ale jesli sie obawiasz mozesz zrobic oponki z serem ciasto szybko sie wyrabia. Jak nie masz przepisu to ci wrzuce sprawdzony przeze mnie
 
Rolada makowa (bardzo prosta)
Biszkopt:
6 jajek
3 łyżki cukru
3 łyżki mąki krupczatki
pół łyżeczki proszku do pieczenia

Masa makowa:
- 50 dkg maku,
- 25 dkg cukru,
- 5 dkg Kasi
- zapach migdałowy (kilka kropel),
- 2 łyżki miodu,
- 2 ubite białka,
- migdały, orzechy, rodzynki, skórka pomarańczowa.


Ciasto:
Białka z cukrem ubić na sztywną pianę. Nie przerywając ubijania dodawać po jednym żółtku, mąkę i proszek do pieczenia. Gotowe ciasto rozsmarować na blaszce, wyłożonej papierem do pieczenia, wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 20 minut.
Ciepłe ciasto wyłożyć na wilgotną ściereczkę, usunąć papier, a biszkopt zrolować.

Masa makowa:
Mak zaparzyć i zmielić trzykrotnie.
Dodać stopioną Kasię, cukier, miód. Wymieszać porządnie. Dodać zapach migdałowy i bakalie. Dorzucić pianę z białek i delikatnie wymieszać.

Wystudzoną roladę delikatnie odwinąć, a następnie posmarować przygotowana masa. i całość zwinąć w roladę. Na koniec roladę polać lukrem polewą czekoladową ( jak kto lubi)
 
sernik kokosowy - składniki


  • Kruche ciasto: 25 dag mąki
  • 10 dag cukru
  • pół kostki masła
  • 1 jajko
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa: 75 dag białego sera dwukrotnie mielonego
  • 10 dag cukru
  • 1 cukier waniliowy
  • 1 budyń waniliowy
  • pół kostki masła rozpuszczonego (ostudzonego)
  • 1 jajko
  • 3 żółtka
  • 1.5 szklanki zimnego przegotowanego mlekaKokosowa pierzynka: 3 białka
  • 3 łyżeczki cukru pudru
  • 15 dag wiórków kokosowych
Sernik kokosowy - sposób przygotowania

Ciasto: Ze składników zagnieść ciasto. Blaszkę wyłożyć folią aluminiową i ciastem Masa: Zmiksować cukier, jajko, żółtka, cukier waniliowy i masło. Dodać budyń, wymieszać. Dodawać porcjami ser, a potem wlewać mleko. Rzadką masę wylać na ciasto. Piec ok. 40 min w temp. 180 st. Kokosowa pierzynka: Białka ubić z cukrem, dodać wiórki. Posmarować masą ciepły sernik i włożyć do piekarnika na 10 min. Wystudzić
 
Specjalnie dla Pauletty makowiec z jablkami. U mnie go uwielbiaja bo dlugo jest swiezutki

Makowiec z jablkami

0,5 kg maku zmielic i zaparzyc w 1 szklance mleka i 1 szklance wody (mleko i wode zagotowac)

2 szklanki cukru
1 kostka margaryny (utrzec i wymieszac z przestygnietym makiem)
6 żółtek​

6 łyżek manny
1 łyżka kakao (wszystko dodac do masy makowej)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
zapach migdalowy​

Dodac 4 srednie starte na duzych oczkach jablka
Ubic bialka na sztywna piane i delikatnie lyzka polaczyc z masa.
Piec ok. 45 min w 180 stopniach C​

Smacznego:-)



Julia ja robie taki sam tylko moj ma nazwe SERNIK ROSA​
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzieki Frogus za podpowiedz! Juz zrobilam oponki- pycha. Zrobilam wedlug przepisu Wilwii (podala go juz wczesniej). Exstra szybko mi poszlo! Teraz ciagle podjadam...:-)
 
Do góry