reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na obiadki dla naszych Skarbów.

Iza, pewnie jakbym dała jej taką ugotowaną razem też pewnie nic by jej nie było ale jak już tak każą to się zastosowałam. Zresztą nie pamiętam już na którym wątku był poruszony temat tego co niedozwolone u nas, a jak się okazało w Austrii jest dozwolone o wiele wcześniej ( nie chce mi się szukać o co dokładnie chodziło) więc pewnie tak też jest z wieloma rzeczami.
 
reklama
Iza1 super watek na pewno kazdej sie przyda.
Na poczatku nie mozna gotowac zupoek na wywarze miesnym tak powiedziala nam lekarka. Mozna dodac kazde warzywko ktore dzidzia moze juz jest ale nie uzywac tych wydymajacych.
JA Maksiowi jak juz mogl jesc prawie wszystko gotowalam zupki i zamrazalam w sloiczkach po gotwych obiadkach, zawsze mialam kilka rodzajow zupek w zamrazalniuku tak na czarna godzinke :-D raz byla jarzynowka z kalafiorkiem raz buraczkowa raz ryzowka z warzywami .....itd jemu bardzo smakowaly
On wogole jest zupo zerny miesko beee a kazda zupke uwielbia i moglby je jesc na sniadanko i kolacje tez :-D
 
O i jeszcze jedno w domu mam fajna ksiazke z przepisami dla dzieci ale nie pamietam tytulu, mam tez pare przepiskow a gazet swojego czasu jak maks byl maly to zbieralam co ciekawsze przepisy. ;-) Wiec jak dzieciaczki juz zaczna wiecej jesc to moge czasami wklepac jakies ciekawe.
 
ja jak narazie daje jabluszko i kupila kilka sloiczkow takich obiadkow i jak skinczy 5 mies to dostanie - ale chcialabym gotowac jej sama powiedzcie mi jak pzrechowywac takie jedzonko?? gotowac te slioczki jak kapoty??
z tego co wiem to gotuje sie na skrzydelku od kurczaka marchekwe pietruszke ziemniaczka i np buraczka potem mozna dodac troche kaszki i miksowac!!
 
Ja codziennie gotuje świeżą zupke mojej córci.
Na początku była marchewka z ziemniakiem, potem doszła pietruszka, kalarepka, brokuł, buraczek, no i dzisiaj pierwszy raz dodałam kawałeczek ugotowanego mięska z indyka. Do tego na zmiana dodaje troche masła lub oliwy z oliwek i wbrew zakazom troszeczke sole i dodaje szczypte cukru.Jeżeli mi zupka smakuje to i z apetytem moja mała ją zjada. Po ugotowaniu wszystko miksuje i wychodzi papka jak ze słoiczka.
 
Ja też na razie gotuję ziemniaczek, marchew i pietruszkę, a potem dodaję łyżeczkę oliwy z oliwek. Smakuje lepiej niż słoiczkowe, a nie przyprawiam niczym.

P.S. Mam Babycook i mogę przesłać, jak ktoś chce:-).
 
reklama
Do góry