reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przychodzi majówczątko do lekarza....(wizyty, szczepienia i leczenie)

Milla nie czytaj, wujek google ci tylko w głowie namiesza. Zakwaszaj, obserwuj, jak zmiana lekarza cię uspokoi to zmień, skonsultować się nie zaszkodzi ale nie szukaj chorób, których być może cale nie ma. Ja wiem, że intuicja matki zwykle nie zawodzi ale nie daj się ponieść bo my potrafimy wyolbrzymiać i panikować. Zawsze można dodatkowo zrobić usg nerek, nie jest to drogie ani bolesne badanie.

Kosmi, skóra jest zaczerwieniona, zaróżowiona w zasadzie, co widać szczególnie po wyjściu na mróz, wejściu do ciepłego pomieszczenia i po kąpieli, jest lekko łuszcząca się, szorstkawa w dotyku, najczęściej na przedramieniach, udach i policzkach. Natłuszczanie jej nie pomoże. Trzeba wyeliminować z jadłospisu to co może uczulać i skórę nawilżać np. emolientami.
 
reklama
dzięki, może to wynik zmiany mleka na drugie przy początkowym nie było takiej reakcji ale dostawała je bardzo sporadycznie, nie wiem na co wymienić więc chyba się przejdziemy do lekarza od razu się pomierzymy i zważymy
 
Hope wiem, próbuje się nie nakręcać, mam w planach zrobić USG, a lekarza już od jakiegoś czasu mam w planach zmienić, np. ostatnio poszłam do pediatry, przedstawiłam jej całą historie, że Ola miała bakterie brała antybiotyk później furaginum, i że miałam jej zrobić kontrolny posiew więc przyszłam po skierowanie (pediatry, która wcześniej prowadziła Olę nie było), a ona do mnie czy oprócz wysokiego ph są jeszcze jakieś objawy, to jej mówię, że odkąd odstawiłam furaginum znów nie chce mi jeść, a ona do mnie to dawać cały czas furaginum:wściekła/y: i nie dała mi skierowania na ten posiew, zrobiłam prywatnie.
 
Milla sam furaginum i witamina C mogą nie wystarczyć, czasem trzeba dodatkowo wspomagać pracę nerek. Faktycznie chyba najlepiej byłoby udać się do innego (prywatnego?) pediatry, może ktoś w okolicy specjalizuje się w problematyce urologii, oprócz leków podstawowych stosuje się wody (np. woda Jana), pasty, naturalne soki (buraczkowy, żurawina) a u niemowląt podawanie takich preparatów jest utrudnione, więc trzeba coś w zamian, lub po prostu inaczej.

Z drugiej strony ja po zapaleniu pęcherza i lekach bardzo długo zakwaszam mocz, więc może tylko o to chodzić ;-)


Kosmi są mleka zastępcze jak Nutramigen i kaszki jak Sinlac ;-)
 
no i dzis znowu wyladowałysmy u lekarza:(Natka cała noc kaszlała, a na wieczór jak cos zjadła to pod wpływem kaszlu wymiotowała:(dzis lekarka stwierdziła ze osłuchowo nic nie ma ale gardło ma zawalone:(i przepisała antybiotyk(amoksiklav), to jej pierwszy antybiotyk.boje sie no ale jak trzeba....
 
Hope mam taka nadzieję, że to po lekach. Mamy zamiar wybrać się prywatnie do pediatry, fakt że 20 km od domu, ale same dobre opinie o nim słyszałam i jak faktycznie podpasuje nam to się przepiszemy i zrobię O(li usg nerek.

Bea zdrówka dla Natalii.
 
milla jedź do tego lekarza bo widać że obecny pediatra niewiele wam pomógł, a usg nereczek trwa dosłownie chwilkę my mielismy robione w poniedziałek.
 
Ewcia możesz więcej napisać o tym szorstkim? jak dokładnie wyglądała skórka w tych miejscach???
Moja mała od pół miesiąca jest tylko na mm i zauważyłam na jednej łydce ma taką szorstką skórkę, policzki też ma takie dziwne jakby naskórek się właściwie nie złuszczał, ale nie ma żadnych krostek poprostu takie zgrubienie skórki i te miejsca są szorstkie w dotyku próbowałam to natłuszczać oliwką ale bez efektów


Pierwsze szorstkie miejsce, to właśnie łydka była..
i żadnych krostek nie było widać tak jak piszesz w dotyku, dopiero poliki zrobiły się czerwone z krostami i strasznie szorstkie, do tego bardzo śmierdzące kupy (kwasem)
no i fakt, że jak przestałam dawać mleko to odrobinkę się zmniejszyło. Smarowanie też nie pomagało...

Kamcia,
lekarka nic nam nie przepisała poza mlekiem...
ale mam na alergię fenistil i zyrtec
Fenistil nic nie dawał, 2 razy podałam Mu zyrtec po 2 kropelki i ładnie schodzi :)


Bea
, zdrówka!!!
 
reklama
Do góry