reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygoda z nocniczkiem

reklama
U nas po każdej nocy pampers suchy, po drzemce również. Wczoraj na dwór ubrałam jej pampersa bo było zimno, przyszła z suchym. Parę dni temu miała gorszy dzień i chyba 3 wpadki były, ale ma prawo. Jedynie mamy problem z kupką, nie wiem jak ją przekonać że to nie boli że to nic strasznego, wczoraj widzę że ją męczy bo siadała na nocniczek i zaraz wstawała, a od paru dni kupki nie robiła. I przy kąpieli zrobiła do wanny ale przyleciałam z nocniczkiem i usiadła na niego ale musiałam jej mówić i trzymać za rączkę, widziałam że jest przestraszona. Troszkę zrobiła ale była bardzo zdziwiona, były brawa i gratulacje. Mam wrażenie że boi się kupkę robić bo nawet w majteczki nie robi, także tu nie chodzi o załapanie, bo jestem pewna że wie, bo z siusianiem to świetnie sobie radzi. Nawet już sama się rozbiera i siada. Potrafi bardzo długo wytrzymać.
 
daga to może Blanka wystraszyła się robienia kupki bo mogło ja coś zaboleć. Podkręć jej dietkę, może probiotyk i dawaj więcej płynów do picia (woda, soki marchewkowe, jabłko podawać obowiązkowo - lekarka mówiła) to może łatwiej kupsko wyskoczy.
Pochwalę się sukcesem :) nasza dietka działa. Po wczorajszym złym wspomnieniu zapaskudzonej pościeli w łóżeczku, piżamki i nóżek Ola dała się namówić na nocnik :)))) nikt by się takiej kupy nie wstydził :))))).
W nocy w pampersie, leje i sika sika i leje. średnio jej zmieniam 2 -3 pieluchy. szok!!! za to moja młodsza od wieczora do rana nic. pielucha sucha.
 
Kasiu - w nocy zmieniasz Oli pieluchę?? Ja już nie pamiętam kiedy mojej zmieniałam podczas snu ;) U nas generalnie po spaniu pielucha jest sucha, często namawiam ją żeby usiadła po nocce na nocniczek ale z marnym skutkiem - nie chce :(
No nic, czekam na prawdziwie ciepłą wiosnę, wtedy będziemy zakładać majteczki i zobaczymy co się będzie działo ;)
Aniu - brawa dla Alexa! Widzę, że i u Was szybko poszło - to mnie pociesza, mam nadzieję, że u nas też pójdzie tak łatwo ;)
 
witam, u nas siku na nocnik i bardzo ładnie woła, z kupą niesyty problem, nie chce na nocnik i już, robi w pieluszkę
a w nocy zmieniamy bo potrafi przesikać. i nie wiem jakie już mam zakładać na noc...:-)
 
mamjakty zmieniam pieluchę zmieniam :) bywa że 2-3 razy. Gosia budzi mnie do karmienia, wstaję i zaglądam do Oli, czy się nie rozkopała itp. Zmieniać muszę bo ma wrażliwą skóre (alergia/azs) i bardzo szybko się podrażnia. Za to Gosia dopiero ok 4-5 siura że szok:szok:
 
A ja mam problem.. skubaniec nie chce sikać na nocnik. Czasem usiądzie i posiedzi, ale pomaga tylko przekonywanie na zasadzie "no a pokaż mamie jak ty z dziećmi (w żłobku) siadasz" a tak to sam przynosi pampersa, majtek nie da sobie założyć a jak się zsika i jest bez pampersa to mu nie przeszkadza..jestem lekko zdruzgotana bo ma już 2 lata i 3 miesiące .. :zawstydzona/y:
 
Miaa - u nas też problemy z załatwianiem :( Założyliśmy Oli majteczki kiedyś, zlała się i od razu wołała, żeby ją przebrać - od tej pory boi się zrobić i siku i kupkę :( Już nie męczę ją z majteczkami, chodzi w pieluszce a ma problem biedna i nie bardzo wiem jak ją przekonać do załatwiania się na nocniczku czy na nakładce. Widzę po niej, że wie kiedy chce jej się się chce siku czy kupkę - wstrzymuje i nie bardzo chce nawet do pieluchy zrobić :/ Jak jej się chce to przychodzi do nas i na rękach przytuli się i jakoś zrobi co ma zrobić :| Kupiłam jakieś książeczki na Allegro - typu mój przyjaciel nocnik - mam nadzieję, że pomogą.
 
Witam.

Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej jak dziecko wcześniej obezna się z nocnikiem (tak przed rokiem), dobrze też jak ma mu kto pokazać i jest dla kogo bić brawo. U nas było bezprolemowo, bo mała ma starsze rodzeństwo. W tej chwili ma 20 miesięcy i odpieluchowana zupełnie. Śpi już bez pieluszki nocnej. Mam taki gumkowany podkład bawełnieny jakby co, ale na razie bez awarii. Wcześniej spała w pieluchomajtkachi i zwykle były suche.
 
reklama
Z tym wcześniejszym oswajaniem z nocniczkiem też różnie bywa - moja znajoma zaczęła wcześnie sadzać córeczkę na nocniku - jak zaczęła sama siedzieć. Niby niedługo po roczku wołała na siku i kupkę a po jakimś czasie jej się odwidziało i nie chce na nocniczek ani nakładkę za żadne skarby usiąść i nie woła - i nie wiadomo od czego :|
Myślę, że na każdego przyjdzie czas...
 
Do góry