reklama

Przygoda z nocniczkiem

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2009' rozpoczęty przez Leika, 25 Marzec 2010.

1. Leika

Leika Matka Polka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zapraszam do dyskusji :tak:

2. adiva

adiva Mama Zarazka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    doooobry wątek...:tak: :-)
    Chętnie posłucham co tam mamuśki mają za pomysły jak wprowadzić nocniczek....My jeszcze nie mamy...jeszcze czas ;-)

3. reklama
  4. Leika

Leika Matka Polka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas jest tak: jak niektóre z Was wiedzą, młoda jest na pieluchach wielorazowych. Odkąd nauczyła się pewnie siedzieć, wysadzam ją na nocniczek celem zapoznania się i oswojenia z przedmiotem ;-) przy każdej zmianie pieluszki, i zawsze przed kąpielą wieczorną.
    Teraz, jak zrobi się cieplutko na stałe, to rezygnujemy z pieluch w dzień i będziemy się uczuć sygnałów własnego ciała w myśl EC - zwanej w Polsce Naturalną Higieną Niemowląt (proszę nie mylić z tradycyjnym treningiem nocnikowym ;-)).

Dla zainteresowanych dodatkowe info min na tej stronie:
    bezpieluch.pl - Pożegnanie z pieluszkami - Witamy

A jak Wasze plany w temacie? Kiedy planujecie zacząć przygodę z nocniczkiem?

5. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My nocniczek mamy od niedawna w sumie, próbowałam Olę posadzić to prostowała nóżki i uciekała, na razie nocnik sobie stoi w pokoju, Ola się nim nie interesuje. Poczekam na lato, wtedy może zaczniemy coś działać.

6. klaudia011

klaudia011 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja na nocniczek sadzam Filipa rano i wieczorem-obowiązkowo...w dzień przy zmianie pieluszki....i tak rano jak wstaje jest zawsze siusiu...w dzień i wieczorkiem różnie to bywa....
    W każdym bądź razie bardzo go cieszy jak ma fanfary i bijemy mu brawo:-D
    u dziadków ma zwykły nocnik...i niestety od razu mi z niego zwiewa;-)
    Też myślę że jak zrobi sie cieplej to weźmiemy się za nauke siusiania na całego ;-)noo jak się Młody nie zbuntuje ;-)
    Wieczorkiem poczytam artykuł który wstawiła Leika...

7. Leika

Leika Matka Polka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tam na dole zalinkowanej strony jest e-book do pobrania za darmo, "Odpieluchowanie bez przemocy" dla zainteresowanych :)

8. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja zacznę uczyć, jak skończy 2 lata, wcześniej nie ma chyba sensu:no:, czytałam, że dziecko w tym wieku dopiero zaczyna kumać o co chodzi, chociaż są liczne od tego wyjątki. Ale że Natalka w tym właśnie wieku załapała - nauczyła się w 2 tygodnie, od razu :tak::-):tak:, bez późniejszych wpadek, to z Matem też tak spróbuję. Oczywiście, Leika słusznie pisze, że sadzać trzeba dla oswojenia się - póki co, Mati schodzi (Natasia chętniej siedziała) no i mu z siurka leci jakoś do góry (albo ma za małego:baffled::dry:, że mu tam w dół do środka nie wchodzi :-D:-p), staram się po spaniu od razu, bo wtedy najczęściej leci, z kupką tak samo, po karmieniach, po spanku. Ale jeszcze mu dam czas :tak:.

9. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Krzys kilka miesiecy temu chętnie siadał i nawet rano siku robił Teraz nie chce siadac prawie wcale-proste nogi.. Jesli usiadzie to zaraz wacka ciągnie albo woła o gazetę ale siku nie ma...poczekamy az sie ciepło robi...

Pysia moja Julia jak miała dwa lata to tylko na noc i do auta na wszelki wypadek dostawała pieluchę Nie było problemu z siku gorzej było z kupą ale system nagradzania przysniósł efekt..

10. reklama
  11. KasiaJ82

KasiaJ82 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja ma nocnik już od dawna, jak ją posadzę to zrobi kupkę ale nie zawsze, niekiedy płacze i prostuje nóżki. Myślę, ze wie o co chodzi bo pokazuje i mówi EE, wkłada też do nocnika lalę i mówi jej Si albo EE. Myślę, że jak zrobi się cieplej to chętniej będzie chciała siadać na nocniczek!

12. ravenalka

ravenalka stycznióweczka '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tak jak Leika sadzam Majankę, odkąd zaczęła sama pewnie siedzieć (wtedy jeszcze nie umiała uciekać i nie ucieka do dziś). Sadzam ją rano jak się obudzi i wieczorem przed kąpaniem + staram się mniej więcej co 2 h albo jeśli się napije dość sporo to za jakieś pół godziny od picia. Przeważnie siku jest, czasami sama woła "sisi", przynosi nocnik i się na niego ładuje w spodenkach, więc wtedy też sadzam. Kupę woła, ale często jak już zaczyna robić - wtedy wszystko zależy od refleksu mamy, chyba, że widzę, że zaczyna się robić czerwona, pytam, co robi, a Maja mi odpowiada "kupę", to na nocnik. Jak się zrobi mega ciepło planuję w dzień w ogóle nie zakładać pampersa, tylko majteczki i mam nadzieję, że w te wakacje uda mi się odejść od pampersów zupełnie.
    A.. Majka też lubi czytać na nocniku :)

Poleć forum